Çiftlik Bank Kapandı mı? Son Durum

Çiftlik Bank Kapandı mı? Son Durum

Çiftlik Bank Kapandı mı? ne zaman batacak acaba diye düşünürken bir anda İstanbul’daki merkezlerini sessizce boşaltıp kayıplara karıştığı haberleri geldi. Devletin bu şirketi “dolandırıcı” ilan etmesinden sonra iş açığa çıkmış oldu. Mağdurlar Bursa’da yer alan Çiftlik Bank Tesislerini bastılar ve oradaki hayvanlara el koyup zararlarının bir kısmını karşılamak istediler.

Bu baskını yapanlarda çiftçilerdi kamyonlarla gelip hakkı olan hayvanları almak istediler fakat Jandarma bu haklı öfkeli olan kalabalığı sakinleştirip yatıştırdı. Bu eylem bir başlangıç olduğunu ve buna benzer bir çok eylemin diğer şehirlerde’de yapılabileceğini işaret ediyor.

Çiftlik Bankın Türkiye’de 500 bini aşkın üyesi bulunuyor ve bu üyelere verdikleri para ile orantılı çok yüksek kar ortaklıkları teklif ederek işçi, çiftçi, her kesimden herkesi inandırmayı başarmış.

İşler yolunda giderken birçok kişi bu duruma “saadet zinciri” benzetmesi yapmış ve dikkatli olmaları gerektiğini söylemişlerdi. Fakat sıcak para tatlı gelir, o anlık gelir elde edenler bu sözleri pek aldırmayıp daha büyük yatırımlarda bulunmuşlardı.

2016-2017 yılları arasında 77 bin üyesinden toplam 511 milyon TL gelir elde edip 62 bin kişiye 398 milyon TL değerinde bir geri ödeme yaptıkları kalan 113 milyon TL ise Kuzey Kıbrıs’taki bir bankaya aktardıkları öğrenildi.

Şikayetler üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Mağdurların Cumhuriyet savcılıklarına suç duyurusunda buluna bileceklerini söylediler. Çiftlik bank kapandı mı? soruları artık kapandı kapanmasına’da bunca mağdurun zararını kim karşılayacak, bu iş devlet destekli değilmiydi madem değildi neden bir devlet yetkilisi ses çıkarmadı.

 

24
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.