Çin’den PlayStation Store’ye Ambargo

 Çin’den PlayStation Store’ye Ambargo
Okunuyor Çin’den PlayStation Store’ye Ambargo

ÇİN hükumeti bir süredir yaşadığı gizlilik problemleri ile ilgili anlaşmazlıklar sonrası PlayStation Store‘yi geçici olarak engelleme kararı aldığını duyurdu. Yasaklama kararını ünlü sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan paylaşımla açıklanmış oldu.

Çin, ülkesindeki dijital oyun sektöründe önemli bir pay sahibi olan Play Store ile bir süredir gizlilik politikaları hakkında anlaşmazlıklar yaşıyordu. Bu durum sonrasında göz dağı vermek adına PS Store engelleme kararı aldı. Şuanda Çin’de PlayStation sahibi olan herkes hiç bir şekilde uygulama mağazasını kullanamıyor. Bu ciddi yaptırım sonrasında bir uzlaşmaya daha hızlı varılacağı düşünülüyor.

ÇİN Çıldırdı PlayStation Store’yi Kapattı

Çin devleti, güvenlik ve gizlilik konularına çok önem veren bir ülke. Aynı zamanda bu konuda çok fazla sorunlar’da yaşıyorlar. Çin’de milyonlarca kullanıcısı bulunan oyun sevenlerin en büyük tercihi PlayStation Store hakkında geçici engelleme kararı aldığını duyurdu. Bu engellemenin tam olarak nedeni söylenmese’de daha önce yaşanan gizlilik konularından olduğu düşünülüyor.

ÇİN Çıldırdı PlayStation Store'yi Kapattı
ÇİN, PlayStation Store’yi Kapattı

Çin’de popüler olarak kullanılan sosyal medya uygulaması Weibo üzerinden yapılan gizli işler ve ihlaller sonucunda bu karar alındığı düşünülüyor. Bir kesimde bu yasaklamanın yenilenen Güvenlik güncelleştirmeleri uygulaması yüzünden olduğunu söylüyor. Her ne nedenle olursa olsun yakın bir zamanda tekrar erişime açılacağını düşünüyoruz.

Dünya PlayStation konsolunu en çok tercih eden ve kullanan ülke Çin olmasından dolayı uzlaşma işlemleri hızlanacaktır. Konuyla ilgili gelecek son dakika haberlerini güncel olarak buradan takip edebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
93 okunma
okunma1420
0 yorum