Corona Virüsü Yüzünden Okullar Tatil Olabilir

Corona Virüsü, Okullar Tatil iki farklı cümleyi bir arada görmek bu sefer hiç bir öğrenciyi sevindirmeyecek. Bu virüs yüzünden okullar fazladan tatil olabilir.

Corona Virüsü tüm dünyada adını sıklıkla duymaya başladığımız tehlikeli ve ölümcül bir salgın, Okullar Tatil haberleri’de öğrencilerin çok sevdikleri ve günlerini saydıkları önemli bir olay fakat bu iki şeyi bir arada görünce hiç kimse sevinemiyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün katıldığı Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Komisyonunda bir millet vekilinin nisan ayında okulların bir hafta tatil edilme planının bu önemli salgın yüzünden arttırılıp arttırılmayacağını sordu.

Reklam Alanı
Corona Virüsü Okullar Tatil

Sosyal medyada yayınlanan çevre ülkelerde görülen Corona Virüsü ve bunun yüzünden oluşan ölümler ne yazık’ki doğru. Henüz ülkemizde bu virüs görülmedi ve bu yüzden ölen hiç bir vatandaşımız olmadı. Fakat bu virüsün oluşturduğu tehdit arttığı için okullar tatil olabileceğini tahmin ediyoruz.

Corona Virüsü, Okullar Tatil Olacak mı?

Corona Virüsü, Okullar Tatil Olacak mı?
Corona Virüsü, Okullar Tatil Olacak mı?

Corona Virüsü ve Okullar Tatil cümleleri hiç kimseyi sevindirmiyor çünkü tatil dediğimiz herkesin gülüp eğlendiği bir olay olarak kabul edilirken bu virüs yüzünden olacak zorunlu bir tatil herkesi korkutacaktır.

Sağlık Bakanımız Corona Virüsü ile ilgili tüm konuları açıklamaya çalıştı fakat Okullar Tatil konusunda net bir şey söylemedi. İlerleyen zamanlarda Milli Eğitim Bakanı ile yapacakları görüşmeler sonrasında Corona Virüsü yüzünden Okullar Tatil olup olmayacağına karar verilecek.

Reklam Alanı

Corona Virüsü Yüzünden Okullar Ne Zaman Tatil Olacak?

Corona Virüsü yüzünden okullar ne zaman ve ne kadar süre tatil olacağı yönünde herhangi bir bilgi netleşmedi. Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanının görüşmeleri sonrasında Corona Tatili hakkında bilgiler verilecek.

Şuan’ki bilgilere göre Nisan ayında yapılacak olan 1 haftalık okul tatili, Corona Virüsü yüzünden 1 hafta daha uzayabilir. Fakat bu kararın doğru olup olmadığını ve kesin olduğunu henüz bilmiyoruz. İlerleyen zamanlarda bu durum daha’da netleşecek.

4
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.