CS GO Bıçağı Çalan Çekyalıya 8 Yıl Hapis

 CS GO Bıçağı Çalan Çekyalıya 8 Yıl Hapis
Okunuyor CS GO Bıçağı Çalan Çekyalıya 8 Yıl Hapis

CS GO Bıçağı Çalan Çekyalı bir hırsıza 8 yıl hapis cezası verildi. 1.400 Dolar fiyatındaki bıçağı akıl almaz bir şekilde çalmaya çalışıp yakayı ele verdi.

CS:GO Oyununda silahlar ve bıçakların özel görünümlere kavuşmalarını sağlayan görünümler gerçek hayatta parayla satılıyor ve satın alınabiliyor. Çekya’da yaşayan bir şahısta CS GO oyununda kullanılan özel bir bıçak görünümü satıcısıyla görüşüp talip oldu. Ardından bıçağı kendisinin alacağına satıcıyı inandırmak için 190 dolar depozito gönderdi. Satıcı bu hırsızın gerçekten de bir alıcı olduğuna inanarak özel bıçak görünümünü karşı tarafa yolladı. Bu görünümü alan uyanık hırsız 1.400 doları satıcıya göndermeden ticareti sonlandırdı.

Günümüz teknoloji dünyasında yalnızca e-ticaret gelişmiyor. Aynı zamanda oyun sektöründe oyun içi takas edilebilen eşyalarında piyasası çok büyüyor. CS:GO oyununda milyonlarca dolar ticaret yapıldığı bilinmektedir. Hala İnternet ortamının eski saflığında olduğunu düşünenler de basit bir olaymış gibi düşünüp cesur hareketler yapabiliyorlar. Çekyalı adamda böyle düşünmüş sanırım fakat kısa sürede yaptığının bedelini yakalanarak ağır ödedi.

CS GO Bıçak Çalan Hırsıza 8 Yıl Hapis Cezası

CS GO oyununda Bıçak Çalan Hırsıza verilen 8 yıl hapis cezası bir kesimin tepkisini çektiği gibi oyun dünyasında da olumlu tepkiler aldı. Herne kadar olay Çekya’da gerçekleşse de verilen bu ceza tüm dünyada örnek alınabilecek bir yol açıyor.

CS GO Bıçak Çalan Hırsıza 8 Yıl Hapis Cezası
CS GO Bıçak Çalan Hırsıza 8 Yıl Hapis Cezası

CS GO Bıçak satıcısı parasının kalanını alamadığı zaman polise haber verdi ve konuyla ilgili araştırmalar başladı. Kısa sürede hırsız yakalanıp yargı önüne çıkartıldı.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın