CS GO Çözünürlük Değişmiyor Çözümü (2021)

 CS GO Çözünürlük Değişmiyor Çözümü (2021)
Okunuyor CS GO Çözünürlük Değişmiyor Çözümü (2021)

CS GO Çözünürlük değişmiyor hatası ile karşılaşan oyuncular için 2021 yılında kullanabilecekleri güncel bir çözümü anlatıyoruz. Aynı zamanda konuyla ilgili diğer merak edilenler ve işinize yarayacak önemli bilgileri de buradan anlattık. Steam üzerinden oyuna giriş yapmaya çalışan oyuncular CS:GO üzerinden Çözünürlük Değişmiyor isimli hatayı aldıklarında oyuna giriş yapamıyorlar. Bu hatanın çözümüyle ilgili 2021 yılında güncel içerikler olmadığı için olayı yeniden anlatmak ve çözümlemek istedik.

CS GO Çözünürlük Değişmiyor

Yazı Başlıkları:

CS GO Çözünürlük Değişmiyor, oyuna gelen güncellemelerden sonra görülen bir hata değildir. Genellikle bu tür oyunlarda görülen hatalar güncellemelerin ardından optimizasyondan kaynaklanır fakat “Çözünürlük değişmiyor hatası” donanımsal güncellemelerden kaynaklanan sorunlardan meydana gelmektedir. Bu hatayla karşılaşan oyuncular oyuna giriş yapabiliyorlar fakat pencereli olarak oyuna giriş yapacakları için oyuna odaklanma ve eski kalitede bir oynama deneyimi yakalanamıyor. Her ne kadar ayarlarda pencereli ekran özelliği kapalı olsa da bu hata bir türlü düzeltilemiyor. Bunu nasıl çözebileceğinizle ilgili bilgileri aşağıda sizlerle paylaştık.

CS GO Çözünürlük Değişmiyor
CS GO Çözünürlük Değişmiyor

Aşağıda anlattığımız çözüm yalnızca oyunu Steam üzerinden satın alıp oynayanlar için geçerli değildir, oyunu nereden alırsanız alın bu çözüm işinize yarayacaktır. 2021 yılında yaşadığınız “CS GO Çözünürlük Değişmiyor” hatasıyla ilgili güncel yöntemleri içermektedir. Çözüm yöntemleri sonrasında hatanın devam etmesi halinde bize bildirmeyi unutmayın. Sizlere güncel çözümler sunmaya devam edeceğiz.

CS GO Çözünürlük Değişmiyor Hatası Çözümü;

CS GO oyununa giriş yapmak için tıkladığınızda oyun pencereli olarak açılıyorsa ve ayarlardan ekranı tam ekran ayarlamanıza rağmen çözünürlük değişmiyor şikayetiniz varsa aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz. Bu sayede oyun hem pencereli olmaktan çıkacak hem de çözünürlük ayarlarınızı tekrar eskisi gibi ayarlayabileceksiniz.

CS GO Çözünürlük Değişmiyor Hatası Çözümü;
CS GO Çözünürlük Değişmiyor Hatası Çözümü;

Steam uygulamasına giriş yapın ve CS GO oyununa sağ tıkladıktan sonra özellikler deyin. Karşınıza çıkan sekmede Genel içerisinde bulunan Başlatma Seçeneklerini Ayarla yazısına basmanız gerekiyor, ardından karşınızdaki ekrana “-w 1024 -h 768” kodlarını yazın. Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyuna giriş yapın. Ayarlara girerek çözünürlüğünüzü ayarlayıp kaydedin ve bunu yaparken herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Yukarıda anlattıklarımızı anlamadıysanız aşağıda maddeler halinde yapmanız gerekenleri çok basit bir şekilde anlattık. Eğer hala anlamadıysanız çok yakında konula ilgili bir video paylaşacağız.

  • Steam >
  • CS GO özellikler >
  • Başlatma Seçeneklerini Ayarla >
  • -w 1024 -h 768 Kodunu yaz >
  • Bilgisayarı yeniden başlat >
  • CS GO oyununa gir >
  • Çözünürlüğü ayarla ve kaydet.

CS GO oyununda FPS değerlerinizi yükseltmek ve profesyonel oyuncularla aynı kalitede oynamak isteyenler daha önceki yazmış olduğumuz CS:GO Başlatma Seçenek Kodları 2021 yazımızı okuyabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın