e
sv

CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır? [2021]

1108 Okunma — 02 Şubat 2021 19:20
CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır? [2021]
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır? sorusunu soran oyuncular için cevapladık. 2021 yılında hizmet madalyası almak ve geliştirmek için yapmanız gerekenler. CS:GO gibi rekabetin yalnızca maçlarda olmadığı ve oyun içi bir çok özellik ile oyuncuların çoğu alanda rekabet ettiği bir sistemde böyle sorular çok merak ediliyor.

Bu yazımızda yalnızca CS:GO Hizmet Madalyası nasıl alınır? sorunuza cevap vermiyoruz. Ayrıca bunun ne olduğu ve ne işe yaradığı gibi bilgileri’de öğreneceksiniz. Madalyanızı geliştirmek için yapmanız gerekenler gibi merak edilen diğer sorularınızı’da cevaplıyoruz. Türkiye’deki 2021 yılına ait güncel kaynaklar olmadığı için yeni bir içerik hazırlamak istedik.

CS GO Nedir?

Counter-Strike: Global Offensive (kısaca CS: GO), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır.

Serinin önceki oyunları gibi Global Offensive, görev tabanlı birçok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için teröristler veya terörle mücadele ekibi takımlarından birini seçerler.

Örneğin, yıkım haritalarında (de_) teröristler bomba kurmaya çalışırken, terörle mücadele bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışır. Global Offensive’e önceki oyunlardaki görevlere ek olarak silah yarışı (arms race) denilen bir mod eklenmiş, bu modla birlikte klasik Counter-Strike haritalarının yanında farklı haritalar da oyuna dahil edilmiştir.[1]

Önceki oyunlarda olduğu gibi, bir tur görevlerin tamamlanmasıyla veya düşman takımın imha edilmesiyle sona erer ve yeni bir tur başlar. Tur bitmeden ölen oyuncular, dirilmek için turun bitmesini beklemek zorundadır. Oyuncular önceki turdaki performansına göre alacağı parayla silah ve ekipman satın alabilir.

CS GO Hizmet Madalyası Nedir?

Resmi oyun sunucularında oynayan oyuncuların, oyuncu profil Rütbesini artırmak için deneyim puanı kazanırlar. Sıralama yapana kadar, oyuncular her hafta en fazla bir silah düşürürler. Kan Tazısı Operasyonu sırasında operasyona katılan oyuncular operasyonun silah koleksiyonları için özel bir ödül almaya hak kazanırlar. Overwatch programına katılan oyuncular fazladan deneyim puanı kazanırlar.

CS GO Hizmet Madalyası Nedir?
CS GO Hizmet Madalyası

Oyuncunun rütbesinin yetenek grubuyla bir ilgisi olmasa da rekabetçi eşleştirmeye katılabilmesi için en az Er Rütbe 2 ‘de olmalıdır. Diğer oyun modlarında ise oyuncunun profil rütbesi eşleştirmeye katılabilmesine etki etmez.

40 adet rütbe bulunur ve oyuncu en son rütbeye ulaştıktan sonra isterse profil rütbesini sıfırlayarak baştan başlayabilir. Bunu yapmak oyuncuyu (Hangi Yılda Sıfırladıysa O Yılın) Hizmet Madalyası ile ödüllendirir.

CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır?

CS GO Hizmet Madalyası, oyunu sürekli oynayan oyunculara verilir. Oyun içerisinde hesabınız 40 seviye olduğu zaman hizmet madalyası alabilirsiniz. Alacağınız hizmet madalyası içerisinde bulunduğunuz yıla ait özel tasarımda olacaktır.

CS GO Hizmet Madalyası alabilmek için; maçlar oynayarak veya görev yaparak sezon bitmeden 40 seviyeye ulaşmanız gerekiyor.

CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır?
CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır?

Hizmet Madalyası Yükseltme (Geliştirme)

CS GO Hizmet Madalyası alabilmek için 40 seviye oldunuz ve madalyayı aldınız. Şimdi bu hizmet madalyasının nasıl geliştirebileceğinizi merak ediyorsanız yine aynı işlemleri uygulamanız gerekecek.

40 seviye olup hizmet madalyası aldığınız zaman seviyeniz sıfırlanır. Sezon bitmeden tekrar 40 seviye olursanız daha önce aldığınız hizmet madalyanız gelişir.

CS GO Hizmet Madalyası Ne İşe Yarar?

CS GO Hizmet Madalyası sadece gösterişli bir simgedir. Oyunculara ekstra bir özellik katmaz. Fakat CS:GO oyuncuları diğer rakip oyuncuların madalyalarına bakarak onların oyunu ne kadar iyi bilip bilemediklerini anlamaya çalışır. Kısaca CS:GO Hizmet Madalyası; dosta güven, düşmana korku verir.

CS:GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır? sorusunuzun cevabını yukarıda yanıtladık. Ayrıca işinize yarayacağını düşündüğümüz diğer önemli bilgileri de yukarıda sizlere anlattık.


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

CS GO Hizmet Madalyası Nasıl Alınır? [2021]