CS GO Radar Ayarları (2022) Güncel

 CS GO Radar Ayarları (2022) Güncel
Okunuyor CS GO Radar Ayarları (2022) Güncel

CS GO Radar Ayarları Kodları arayanlar için tüm radar kodlarını bir araya topluyoruz. Açma, Kapatma, Sıfırlama, Boyutu ve Yer Değiştirme gibi ayrıntılarıyla tüm kodlar.

Counter-Strike: Global Offensive oyuncularının hem kendi takım arkadaşlarını hemde rakiplerin görülebildiği radar sistemini en iyi şekilde düzenlemesini sağlayacak kodlar bulunmaktadır. Profesyonel oyuncularında sıklıkla kullandığı ve büyük öneme sahip olan bu radar ayarları sistemini en iyi şekilde düzenleyin.

CS:GO Radar Kodları (cl_radar_always_centered)
CS:GO Radar Ayarları Kodları (cl_radar_always_centered)

cl_radar_always_centered 0 : Radar sabit olarak durmaz, sınırlara yaklaştığınızda radarın kör noktaları oldukça sorun teşkil edebiliyor. Bu gibi durumların önüne geçmenizi sağlayacak radar kodu.

CS GO Radar Kodları (cl_radar_scale)
CS GO Radar Kodları (cl_radar_scale)

cl_radar_scale 0.5 : Radarda görülen haritayı büyütmenizi veya küçültmeyi sağlayan radar kodudur. Her ne kadar büyütülen haritalarda etraf hakimeti artsa’da biz küçültülerek alanın geniş tutulmasından yanayız. Böylelikle tüm harita’da bir hakimiyet sağlamış olacaksınız.

CS GO Radar Kodları (cl_radar_always_centered)
CS GO Radar Kodları (cl_radar_always_centered)

cl_hud_radar_scale 1.15 : Radar kodu CS:GO Maçlarında görülen radarın boyutunu ayarlamaktadır. Büyük radar her ne kadar avantaj gibi görülse’de FPS değerlerinizi olumsuz etkileyebilir ve ekranda çok yer kaplayarak görüş kısıtlar. Kendinizi olabildiğince küçültülmüş radarlara alıştırmanız profesyonel oyunculuğa 1 adım atıldı demektir.

CS:GO Radar Kodları (cl_radar_icon_scale_min)
CS:GO Radar Kodları (cl_radar_icon_scale_min)

cl_radar_icon_scale_min 1 : Radar üzerinde görülen simgelerin boyutunu ayarlamaktadır. Sayı büyüdükçe simgelerin boyutu büyür ve sayı küçüldükçe simge boyutu küçülür. Göz yormaması ve kafa karıştırmaması adına radar sistemine alıştıktan sonra bu boyutu küçültebilirsiniz.

CS GO Radar Kodları (cl_radar_rotate)
CS GO Radar Kodları (cl_radar_rotate)

cl_radar_rotate 1 : Radar kodu sayesinde siz döndükçe radar sizinle birlikte döner. Fakat bu kod kafa karışıklığına ve dikkat dağılmasına yol açabileceği için değeri 0 olarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğumuz tüm CS GO Radar Kodları tamamen 2022 yılında kullanılabilen güncel kodlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kodların ne işe yaradığını bilmeyen oyuncular için açıklamalarıyla birlikte hazırladık.

CS:GO Oyununda tavsiye ve deneme üzerine yapılan ayarlar bazen oyuncular tarafından hiç sevilmiyor. Eğer yaptığınız radar ayarları hoşunuza gitmediyse aşağıda verdiğimiz kodları yazarak eski haline getirebilirsiniz.

CS:GO Radar Sıfırlama Kodu:

 • cl_radar_always_centered “1”
 • cl_radar_scale “0.7”
 • cl_hud_radar_scale “1”
 • cl_radar_icon_scale_min “0.6”
 • cl_radar_rotate “1”
 • cl_radar_square_with_scoreboard “1”

Twitch.tv üzerinden CS:GO yayınları yapan ve on binlerce kişi tarafından izlenen yerli ve yabancı bir çok yayıncı bulunuyor. Şimdi vereceğimiz radar kodu hem bu yayıncılar tarafından hemde bazı YouTuber’ler tarafından kullanılan bir kod olacak.

Maç içerisinde radar harita boyutu ayarları duruma göre avantajları değişiyor. Bunun için aşağıda verdiğimiz kodlar çok işinize yarayacak. Eğer düşmanın yakında olduğunu düşünüyorsanız “+” tuşuna basarak radardaki haritayı büyütebilir veya “” tuşuna basarak haritayı küçültüp daha fazla alan görebilirsiniz. Bu ayarlar alışıldığı zaman çok kullanışlı bir hal alıyor.

bind “KP_plus” “incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 0.05”;
bind “KP_minus” “incrementvar cl_radar_scale 0.25 1.0 -0.05”;

Eğer maç sırasında büyütme ve küçültme olayını yaparken dikkatiniz dağılıyorsa bu kodu tavsiye etmeyiz. İlerleyen zamanlarda radar hakimiyetiniz yükselince bu koda geçiş yapabilirsiniz.

Direk radarın boyutunu büyütüp küçülte bileceğiniz bir kod’da bulunuyor fakat bunu hiç bir şekilde tavsiye etmiyoruz. Yine’de kullanmak isterseniz.

alias scale1 “cl_hud_radar_scale 1.15; bind **Tuş** scale2”
alias scale2 “cl_hud_radar_scale 1.; bind **Tuş** scale1”
bind **Tuş** scale1

Yukarıdaki Radar Kodlarında bulunan “Tuş” yazısını atamak istediğiniz tuşu girmeniz ile gerçekleşecektir. Fakat dediğimiz gibi radar boyutunu sabit yapmanız sizin için en iyisi olacaktır.

CS GO Önerilen Radar KodlarI
CS GO Önerilen Radar KodlarI

Oyunda Kullanmanızı tavsiye ettiğimiz CS GO Radar Kodları aşağıda listelenmiştir. Bu ayarları çoğu profesyonel oyuncu kullanıyor, belki sizinde hoşunuza gidebilir.

 • cl_hud_radar_scale “1.1”
 • cl_radar_always_centered “0”
 • cl_radar_icon_scale_min “0.7”
 • cl_radar_rotate “1”
 • cl_radar_scale “0.3”

Yukarıda vermemize rağmen değiştirdiğiniz radar ayarları hoşunuza gitmezse aşağıdaki kodu yazarak tekrar eski haline getirebilirsiniz.

cl_hud_radar_scale “1”
cl_radar_always_centered “1”
cl_radar_icon_scale_min “0.6”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_scale “0.7”

CS GO Radar Ayarı Sıfırlama Kodu

CS GO Radar Kodları ile ilgili daha fazla ve ayrıntılı bilgi isteyenler aşağıda verdiğimiz bilgilerden yararlanabilirler. Aynı zamanda oyuncular tarafından sık sorulan soruları’da aşağıda cevaplıyoruz.

CS GO Radar Ayarları ve Kodları

CS GO Radar Kodları ile ilgili hazırladığımız bu rehber yazısında oyuncunun işine yarayacak her bilgiyi paylaşmaya çalışıyoruz. Ayrıca oyuncunun kafasında soru işaretleri kalmaması adına olabildiğince detaylandırmak istedik. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz.

CS:GO, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Oyunun tanımı her ne kadar daha demin dediğimiz gibi yapılsa’da Çevrim içi FPS Savaş oyunu olduğunu herkes bilir.

Böylesine rekabetin, refleks, yetenek ve stratejinin önemli olduğu bir oyunda kendimizi olabildiğince oyuna odaklamamız gerekiyor. Oyunun bize verdiği tüm özellikleri kendimize göre uyumlu hale getirerek diğer tüm oyunculardan daha iyi bir performans sergileyebiliriz.

CS GO Radar Kodları düzenlenmesi ile takım arkadaşlarınızın tam konumunu, rakibin görüldüğü yerleri rahatlıkla görebilirsiniz. Varsayılan ayarlar’da yalnızca size yakın olan takım arkadaşlarınızı ve düşmanları görebiliyorsunuz. Fakat düzenleyeceğiniz ayarlarla tüm bu görüş açısına sahip olabilirsiniz.

CS GO Radar Kodları ve Ayarları ile ilgili bilgiler güncel olarak eklenmeye devam edilecek. 2022 yılına ait en iyi kodlara sahip olmak istiyorsanız takipte kalın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın