CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma Rehberi 2023

CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma Rehberi 2023

CS GO Siyah yani Black Bar Kaldırma işlemlerinin 2023 yılında nasıl gerçekleşeceğini bilmeyenler için anlatıyoruz. Özellikle İntel, AMD ve Nvidia Laptop şeklindeki tüm cihaz ve model kullanıcıları için popüler CS GO oyunundaki black bar kaldırma yöntemleri anlatılmıştır. Genellikle kullanıcılar AMD veya İntel üzerinden nasıl siyah bar kaldırma işlemlerini yapacaklarını farklı sitelerin sonuçlarından ayrı ayrı araştırmak zorunda kalıyorlardı. Lakin sizler için güncel olarak hazırladığımız bu rehber sayesinde tek bir içerikten hakkındaki tüm merak edilen soruların cevaplarını ve işlemlerin nasıl gerçekleştirebileceğinize dair bilgileri bulabileceksiniz.

CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma Nasıl Yapılır?

Dünyanın en popüler FPS oyunlarının başında gelen CS GO oyununda kendi ayarlarınızı yapmış durumdayken bir anda siyah bar sorunuyla karşılaşmaya başladıysanız en hızlı şekilde eskiye dönmek için bu adımları uygulamanız gerekiyor. Genellikle oyunu yeni yükleyen kullanıcılarda gözüken bu sorun aynı zamanda ekran kartı veya oyun güncellemeleri sonrasında da çoğu oyuncunun karşılaştığı bir sorun hale gelmeye başladı.

CS GO oyunundaki black bark kaldırma işlemleri yanlızca 4:3 ekranlar değil tüm ekran boyutları için de geçerlidir. Sizlere bir birinden farklı çözüm yöntemlerini aşağıda bir araya getirdik. AMD veya İntel için sunulan çözümlere göz atabilirsiniz. Aynı zamanda Nvidia Laptop kullanıcıları da bu siyah bar olayını nasıl çözebileceklerini oldukça fazla araştırdıkları için onlara da özel bilgileri aşağıda sunmaya çalıştık.

CS GO Black Bar Kaldırma (2023)
CS GO Black Bar Kaldırma (2023)

CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma: AMD Yöntemi (4:3 için de Geçerli)

Öncelikle CS GO oyunundaki ayarlarınızı burada anlatıldığı şekilde düzenlemeniz gerekmektedir. Oyunu oynamak istediğiniz çözünürlüğe getirin. Daha sonra seçenekler menüsüne girerek (Çalıştırma seçenekleri) -stretchaspect kodunu yazdıktan sonra karşınıza tekrar açılım gerçekleştiğinde “CTRL + ALT + F11” tuşlarına aynı anda basmanız gerekmektedir. Bu yöntemleri uyguladığınız zaman CS GO siyah “Black” bar kaldırma işlemleri gerçekleşecek. Eğer hala sorun devam ediyorsa aşağıda anlatılan çözüm yöntemlerini sırasıyla deneyebilirsiniz.

Ayrıca AMD ekran kartı kullanıcıları siyah bar kaldırma işlemleri için kontrol paneli açıp > “GPU Scaling” > “Enable” yollarını izledikten sonra “Preserve aspect raito” seçeneğini işaretleyerek yine sorundan kurtulabilirler.

CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma: İntel Yöntemi (4:3 için de Geçerli)

CS GO siyah bar kaldırma işlemlerini araştıran çoğu oyuncu yukarıda AMD ekran kartına sahip bilgisayar kullanıcılarına verilen yöntemlerle sorunu çözemedikleri görünebiliyor. Eğer yukarıdaki işlemler işinize yaramadıysa aşağıda verilen adımları uygulayabilirsiniz.

  • Masaüstüne sağ tıklayın ve “Grafik Ayarları” seçeneğini işaretleyin.
  • Ekran bölümünden Ölçeklendirme için Tam Ekran ölçeklendirmesi ve uygulama ayarlarını geçersiz kıl işareti seçilerek uygula denilmesi gerekmektedir.

Eğer buradaki yöntem işinize yaramadıysa yukarıda anlatılan AMD ve diğer çözüm yöntemlerini de İntel için deneyebilirsiniz.

CS GO Siyah Bar Kaldırma Nasıl Yapılır? (2022)
CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma: Laptop Yöntemi (4:3 için de Geçerli)

CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma: Laptop Yöntemi (4:3 için de Geçerli)

CS GO Siyah yani Black bar kaldırma işlemlerinde Laptop, Masaüstü gibi cihaz farklılıklarında çözüm yöntemleri değişmemektedir. 2023 yılı için hazırlanan bu çözüm odaklı rehber içeriğimizde sizlere yukarıda sunulan tüm çözümleri cihazınız için deneyebilirsiniz. Eğer hala siyah bar duruyorsa ve sorununuz devam ediyorsa bu durumu muhakkak bize bildirin. Sizler için farklı çözümler arayarak sorununuzu ortadan kaldırana dek yardım etmeye devam edeceğiz.

CS GO Siyah “Black” Bar Kaldırma: Nvidia Laptop Yöntemi (4:3 için de Geçerli)

CS GO oyununu Nvidia Laptop ile oynayan oldukça fazla oyuncu kitlesi bulunmaktadır. Genellikle cihazdan cihaza çözümlerin yöntemlerinde değişikler olduğunu düşünen oyuncular kendi cihazlarına özel çözümler araştırıyorlar. Lakin bu problem için sunulan çözümler çoğu cihaz kullanıcıları için aynıdır. Bu sebeplerden dolayı sizlerle paylaşılan tüm bu yöntemleri sırasıyla deneyebilirsiniz.

22
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.