CS GO Türkçe Yapma Yöntemi (2022)

 CS GO Türkçe Yapma Yöntemi (2022)
Okunuyor CS GO Türkçe Yapma Yöntemi (2022)

CS GO Türkçe Yapma konusunda yardıma ihtiyaç duyan oyun severler için nasıl oyunun dilini Türkçeye çevirebileceğini anlatıyoruz. Oyuna gelen güncellemelerden sonra dili Türkçeyken bir anda farklı dillere dönmesi oyuncuların tekrar Türkçe yapmasını gerektiriyor. Fakat değişen dilden dolayı ayarlardan nasıl dili tekrar değiştirilebileceği bulunamıyor.

CS GO Türkçe Yapma için uygulamanız gereken adımlardan bahsettik. Çok basit ve hızlı bir şekilde anlattıklarımızı uygulayarak oyununuzu kendi anadiliniz yapabileceksiniz. Her ne kadar daha önceki oyun içi veya Steam ayarlarından dil değiştirme işlemlerini uygulasanız da bu sorunu düzeltemezsiniz. Uzun yıllardır sık sık oyuncuların karşısına çıkan bu farklı dil problemini çözmek için bir rehber hazırladık. 2022 yılı sonuna kadar içeriğimiz güncellenmeye devam edilecektir. CS GO Türkçe Yapma çok mühim bir adım gibi görülmeye bilir fakat oyuna bu şekilde başlayan ve alışanların hoşuna gitmeyecek bir durum. Türkiye’de bir oyun severseniz oyunların İngilizce gibi farklı dillerde olması çocukluğumuzdan bu yana alışkanlık haline gelmiş, hatta bizi hiç zorlamayan bir durum. Fakat en başından beri Türkçe bir ara yüz ile oynadığınız zaman bir anda İngilizce gibi yabancı bir dile geçiş yapması hem biraz bizi zorluyor olsa da en büyük şikayetler hoşunuza gitmemesinden kaynaklı.

CS GO Türkçe Yapma

CS GO oyununu Steam üzerinden gerçek bir şekilde satın alıp yükleseniz dahi bu gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Genellikle oyuna gelen güncellemeler sonrasında bu gibi sorunlar gözükmeye başlıyor. CS GO Türkçe yapmanızı sağlayacak olan farklı çözümleri adım adım aşağıda anlattık. Eğer hala probleminiz devam ediyorsa yorum olarak bize bildirebilirsiniz. Sizler için yeni çözüm yöntemleri aramaya devam edeceğiz.

CS GO Türkçe Yapma
CS GO Türkçe Yapma
  1. Steam’a giriş yapın.
  2. Ayarlar ve daha sonra Arayüz kısmına gelin.
  3. Dil seçeneklerinden Türkçe seçeneğini işaretleyip tamam deyin.
  4. Ardından Steam’ı yeniden başlatın ve CS:GO oyununa giriş yapın.

Eğer yukarıda verdiğimiz adımları uygulamanıza rağmen CS GO Türkçe Yapma işlemleri başarılı sonuçlar vermediyse aşağıdaki yöntemi deneyin.

  • Masaüstünde başlat menüsünden Regedit yazarak “Kayıt Defteri” uygulamasına tıklayın.
  • HKEY_CURRENT_USER\Software\Valve\Steam adımlarını izleyin.
  • Launguage içerisinde dil bölümüne Turkish yazıp kaydedin ve oyuna giriş yapın.

Eğer daha önce CS:GO oyununu Türkçe bir şekilde oynarken bir anda yabancı bir dil olduysa bu problem kendiliğinden geçebilir. Yukarıdaki adımları denemenize rağmen etki göstermediyse bir süre bekleyin. Eğer 1 günden fazladır bu sorun çözülmediyse bize bildirebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın