CS2 Başlatma Seçenekleri Kodları (2024)

CS2 Başlatma Seçenekleri Kodları (2024)

CS2 oyuncuları için oyunda önemli bir fps artışı ve oynanabilirlik konusunda sizi rakiplerden öne geçirecek olan “başlatma seçenekleri” ile ilgili kodları paylaşıyoruz. 2024 yılında açıklanan ve son güncellemelerle ön plana çıkan profesyonel oyuncuların da kullandığı çözünürlüklerde iyileştirmeler sağlayan ve fps arttırma işlemleri için tercih edilen başlatma seçenekleri kodlarını paylaşacağız.

Ülkemizde çok sevilen popüler yayıncı Unlost ve dünyaca ünlü Xantares tarafından kullanılan başlatma seçeneklerine dair kodları buradan son sürüm olarak güncel halleriyle kontrol edebileceksiniz. CS2 gibi rekabete dayalı çevirmiçi bir FPS oyunu oynuyorsanız oyun içi ayarlarınızda en iyi şekilde ayarlanmış olması çok büyük önem taşımaktadır.

Çözünürlüğün artması oyuna odağınızı arttırırken FPS artışı sayesinde de en hızlı şekilde donmadan ve takılmadan oyunu oynamaya devam etmenizi sağlayacaktır.

CS2 Başlatma Seçenekleri Kodları (2024)

CS2 Başlatma Seçenekleri Kodları (2024)
CS2 Başlatma Seçenekleri Kodları (2024)

2024 yılında açıklanan ve son güncellemelerle ön plana çıkan profesyonel oyuncuların da kullandığı CS2 başlatma seçenekleri kodlarını paylaşacağız. Bu kodlar, oyuncuların oyun deneyimini iyileştirmek ve performanslarını artırmak için tercih ettikleri ayarlamalardır. CS2 başlatma seçenekleri ve kodlarının detaylı açıklamaları:

 1. -full (-fullscreen): Oyun tam ekran modunda başlayacaktır. Bu, oyunun daha iyi bir görsel deneyim sunmasına yardımcı olabilir.
 2. -window: Oyun normal pencerede başlayacaktır. Bu seçenek, tam ekran modunda oyun oynamak istemeyenler için idealdir.
 3. -noborder: Oyun penceresinin kenarları olmayacak şekilde başlayacaktır. Bu, oyunun daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlar.
 4. -x333; -y 333: CS2 penceresinin X veya Y ekseni boyunca konumunu belirler. Bu, oyuncuların oyun penceresinin konumunu özelleştirmelerine olanak tanır.
 5. -w 1920; -h 1080: İstenilen CS2 ekran çözünürlüğünün (grafik ayarları), yüksekliğinin ve genişliğinin ayarlanmasını sağlar. Bu, oyuncuların oyunun grafik performansını optimize etmelerine yardımcı olabilir.
 6. +cl_showfps 1: FPS’nin sağ üst köşede görüntülenmesini sağlar. Bu, oyuncuların oyun performanslarını izlemelerine yardımcı olur.
 7. -high: CS2 işlem önceliğini yüksek olarak ayarlar. Bu, oyunun daha akıcı ve hızlı çalışmasına yardımcı olabilir.
 8. -nojoy: Kumanda kollarını kapatır, bu da gereksiz ekipmanların etkisiz hale getirilmesini sağlar.
 9. -console: Oyun başlatıldığında konsolu açmayı zorlar. Bu, oyuncuların oyun sırasında hızlıca komut girmelerine olanak tanır.
 10. -autoconfig: Bu komut, yapılandırma dosyası ayarlarını varsayılana geri yükler. Bu, oyuncuların önceki ayarları değiştirdikten sonra orijinal ayarlara dönmelerine yardımcı olabilir.

Bu başlatma seçenekleri ve kodları, CS2 oyuncularının oyun deneyimini iyileştirmek ve performanslarını artırmak için kullanabilecekleri etkili araçlardır. Bu seçenekler, oyunu daha keyifli hale getirmek ve rekabetçi ortamlarda daha iyi performans sergilemek isteyen her oyuncu için önemlidir.

ÖNERİLEN BAŞLATMA SEÇENEĞİ KODLARI

 -freq 240 -d3d9ex -novid -no-browser +mat_queue_mode 2 +fps_max 0 +cl_interp_ratio 1 +cl_interp 0.031 -tickrate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_updaterate 128 +cl_forcepreload 1

 • -freq 240 – CS2 için oynatma frekansının özelleştirilmesi. Olası yenileme hızı değerleri şunlardır: 60, 75, 120, 144, 165, 240, 265, 285, 360.
 • -d3d9ex – Direct3D 9Ex teknolojisini açma, video kartını yüklerken işlemciyi %40 oranında boşaltma komutu. Tam ekran modunda oyun, ALT+TAB yardımıyla çok daha hızlı sarılıp açılıyor, üretkenlikteki artış gözle görülür şekilde artıyor.
 • -novid – Giriş videosu devre dışı.
 • -no-browser – Komut artık Panorama kullanıcı arayüzünde çalışmıyor. Kullanıcı sunucusuna bağlanırken görebileceğiniz tarayıcı geçmişte kapatılmıştı.
 • +mat_queue_mode 2 — Çok çekirdekli işlemeyi açan çok kullanışlı komut, sonuç olarak fps artıyor.
 • +fps max 0 – Bu komut FPS sınırlamalarını ortadan kaldırır. Ortalama 400-500+ FPS’ye sahip üst seviye bir PC sahibiyseniz fps_max 0 değerini kullanın veya orta seviye PC’de giriş gecikmesini ve var ve sv değerlerinin yükselmesini önlemek için 200-300-400 değerini kullanın. Değer ortalama FPS değerinize göre seçilmelidir.
 • +cl_interp_ratio 1, +cl_interp 0,031 — Enterpolasyon ayarları. İnsanların büyük çoğunluğu 1 ve 0 değerleri ile oynuyor ve bu nedenle çekim yaparken rahatsızlık duyuyorlar. Görünüşe göre artı işareti sallanıyor ve titriyor. Çevrimiçi CS oynarken asla interp 0 veya 0,031’den başka bir değer kullanmayın, ancak oran 1 ile 2 arasında test edilmelidir. Interp 0, LAN üzerindeki oyunlar için iyidir.
 • -tickrate 128 – İstemcinizin onay oranı ayarı, çevrimdışı sunucularınız ve botlarla oynadığınız oyun için çalışacaktır.
 • +cl_cmdrate 128, +cl_updaterate 128* — Sunucuda saniye başına alınan ve gönderilen güncelleme sayısı. Yani değer maksimum yani 128 olmalıdır.
 • +cl_forcepreload 1 – Oyun, sunucuya giriş yapmadan önce tüm harita dosyalarını yükleyerek maç sırasında bilgisayardaki yükü azaltıyor.

103
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.