CS:GO Ani FPS Düşüşü Çözümü (2020)

CS:GO Ani FPS Düşüşü çözümü arayanlar için 2020 yılında işinize yarayacak önemli tavsiyelerde bulunacağız. Aynı zamanda bu düşüşün sebebini öğreneceksiniz. Oyunu oynanmaz hale getiren ve tahmin edemeyeceğiniz anlarda düşen FPS değerlerinden kurtulmanızı sağlayacak sırları sizlerle daha önce paylaştık. Eski yazılarımızdaki önerilerimizi görmemiş ve uygulamamış oyuncular için bir kere daha buradan bahsedeceğiz.

CS:GO oyununda FPS düşüşü olarak adlandırılan ani kasmalar oyuncuların oyunda ölmesi veya mücadeleye destek olamamaları ile sonuçlanıyor. Bu ciddi sorunu araştırdık ve önemli bilgiler bulduk. Oyunu oynarken hiç bir sorun olmadığı halde bir anda FPS düşüşü yaşanmasıyla birlikte CS:GO oynanamaz hale geliyor ve sonra tekrar düzeliyor. İşte bu sorun çoğu kullanıcının karşılaştığı önemli bir sorun haline geldi.

Oyun ve bilgisayar ayarlarının doğru yapılamamasından dolayı böyle bir sorunla karşılaşıldığını düşünüyoruz. CS GO Ani FPS Düşüşü yaşayan oyunculara verdiğimiz ayarlar ile bu sorunları daha önce çözmüştük. Bizde sizler için işinize yarayacak yeni ve en güncel bilgileri tekrar sunacağız. Bu sayede hem FPS değerleriniz artacak hemde ani düşüş sorunu ortadan kalkacak.

Reklam Alanı

CS:GO Ani FPS Düşüşü

CS:GO Ani FPS Düşüşü, kullanıcıdan kullanıcıya sebepleri değişebilen ciddi bir sorundur. Genellikle oyun ile bilgisayar ayarlarının doğru yapılmamasından kaynaklandığı tespit edilmiştir. Oyun sırasında bir şeylerin ters gitmesi ile FPS değerinin düşerek oyunda kasma, donma gibi sorunlar yaratır.

CS:GO Ani FPS Düşüşü
CS:GO Ani FPS Düşüşü

Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldıracak tek ve doğru bir çözüm yöntemi yoktur. Hastalık gibi önce belirtilerini iyileştirmeniz’de fayda olacak. Bunun için sizlere aşağıda CS:GO ve FPS ile ilgili verdiğimiz bilgiler’den sonra FPS düşüşü için ayarları veriyoruz.

CS:GO Nedir?

CS:GO tam adıyla Counter-Strike: Global Offensive isimli FPS oyunu Steam üzerinden ücretsiz olarak yayınlanmaktadır. Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilmiş ve 2012 yılında resmi olarak yayınlanmıştır. Çevrim içi birinci şahıs nişancı oyununu olan CS:GO, Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux cihazlarında oynanabiliyor.

Reklam Alanı
CS:GO

FPS Nedir?

FPS yani Türkçe tercümesi ile Saniyedeki kare sayısı, Saniyelik Görüntü Sayısı ya da çerçeve oranı, saniyedeki çerçeve sayısı ve çerçeve frekansı olarak da bilinir, bir görüntüleme aygıtının ürettiği çerçeve adı verilen benzersiz sıralı görüntülerin frekansı’dır.

FPS Ne Kadar Olmalı?

CS:GO oyununda aldığınız FPS oranları kullanılan cihazlar ve donanımlarına göre farklılıklar gözükebiliyor. Sabit ve ideal oran tam olarak verilemez. CS:GO Oyununu rahatlıkla oynayabilmeniz için belirlenen 30 FPS değerini yakalayarak sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

FPS Değeri Nasıl Düşer ve Yükselir?

FPS yukarıda açıkladığımız gibi Saniyedeki kare sayısı’dır. Yani CS:GO oynarken ekranda gördüğünüz karelerin algılanmasında’ki performansı simgeler. Bunun için hem cihazlara hemde oyunlara gerekli ayarlar yapılarak FPS artışları sağlanır.

CS:GO Ani FPS Düşüşü için Ayarlar

CS:GO Ani FPS Düşüşü yaşayanlar aşağıda verdiğimiz ayarları yaparak FPS arttırma sağlayabilirler. Bu sayede oyundan aldığınız performans artacak ve daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

Yukarıdaki butonu kullanarak oyundan aldığınız FPS değerini %100 arttıracak tüm detaylara ait önemli sayfaya yönlendirileceksiniz. Orada bulunan ayarları doğru uygulayarak performansınızı kalıcı olarak arttırın.

Başlatma Seçeneklerini Ayarla Kodları:

-novid -freq 60 -threads 4 -console -nod3d9ex -nod3d9ex1 -high

Uyumluluk Ayarları:

  • Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak: Açık
  • Yüksek DPI davranışını geçersiz kıl: Uygulama

Görüntü Ayarları:

  • Görüntü Modu: Bilgisayar Monitörü
  • Parlaklık: 130%
  • Görüntü Oranı: Normal 4:3
  • Çözünürlük: 1280×960
  • Görüntü Modu: Tam Ekran
  • Dizüstü Enerji Tasarrufu: Devre Dışı

Yukarıda verdiğimiz örnek ayarlar CS:GO Başlatma Seçenekleri 2020 sayfasında olan çok küçük bazı kodları içeriyor, detaylar için sayfayı ziyaret edebilirsiniz. CS:GO Ani FPS Düşüşü sorununuz hala devam ediyorsa yorum olarak bizlere bildirin.

2
A+
A-
Reklam Alanı
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.