CS:GO Konsol Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

 CS:GO Konsol Açma İşlemi Nasıl Yapılır?
Okunuyor CS:GO Konsol Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

CS:GO Konsol Açma işleminin nasıl yapıldığını bilmeyen oyuncular için nasıl yapılır? adlı rehber içeriğimizi hazırladık. Konsol açabilmek için bunları yapın. Her ne kadar basit bir işlemmiş gibi görünse’de oyuna yeni başlayanlar CS:GO Konsol Açma işlemini tam bilemiyorlar. Bazende oyunu uzun zamandır oynamış oyuncuların ayarları silindiği için konsol açamamaya başlıyorlar. Bu konu hakkında elimizden geldiğince tüm soruları yanıtlamaya ve bilmeniz gerekenleri öğretmeye çalıştık.

Counter-Strike: Global Offensive, Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux üstünde çalışmaktadır. Oyun ayarlar özelliği ile oyunculara bir çok kontrol seçeneği sunuyor. Fakat bunların haricinde ince ayarlar ve i işinize çok yarayacak bazı özellikleri kullanabilmeniz için konsol açmanız gerekiyor.

CS:GO hakkında sormak istediğiniz soruları yanıtlamaya devam edeceğiz. Merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz. Konuyla ilgili bilgileri resmi adreslerden ve yabancı kaynaklardan bulduk. Aynı zamanda kendi deneyimlerimizi’de sizlere aktarmaya çalıştık.

CS:GO Konsol Nedir?

CS:GO Konsol, oyun içerisinde bazı ayarları kod yardımıyla değiştirmemizi sağlayan komut konsolu görevini görür. Ayarlar sekmesinde yapamadığınız çoğu ayarı konsol sayesinde kod yazarak yapabilirsiniz.

CS:GO Konsol Nedir?
CS:GO Konsol Nedir?

Profesyonel oyuncular oyun için performanslarını arttırmak ve hakimiyeti tamamen kendilerine alabilmek için en ince ayarlara kadar düzenlemeler yaparlar. Sizde hem performansınızı hemde hakimiyetinizi bu sayede arttırabilirsiniz.

CS:GO Konsol Açma Ne İşe Yarar?

CS:GO Konsol Açma sayesinde oyun içerisinde bir çok ayarı rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda işinize en çok yarayacağını düşündüğümüz FPS değerlerini arttıran ayarlar ve silah hakimiyetinizi kuvvetlendiren kodlar’dan da bahsedeceğiz.

 • Botlarla oynadığınız maçlar için özel bot kodları yazabilirsiniz,
 • Ayarlar sekmesinde olmayan bazı özel grafik ayarlarını düzenleyebilirsiniz,
 • Oyun içerisinde hile olarak adlandırılan kodları yazabilirsiniz,
 • Silah hakimiyetini ilgilendiren özel kodları yazabilirsiniz,

Yukarıda CS:GO Konsol Açma işlemiyle açılan komut dosyasıyla neler yapabileceğinizi anlattık. Tabi’ki yukarıda verdiğimiz maddeler genel yapabileceklerinizi kapsıyor. Bunların haricinde bir çok farklı işe yarayan kodlarda mevcut.

İlginizi Çekebilir: CS:GO Konsol Açılmıyor (2020) Açma İşlemi

CS:GO Konsol Açma İşleminin Önemi

CS:GO Konsol Açma işlemi oyuncular için oldukça önemli sayılıyor. Bunun sebebi’de ince ayarlarla oyun performansınızı arttırmak. Her ne kadar ince ayar olarak adlandırılsa’da bu sayede çok büyük FPS artışları elde edebilirsiniz. Aynı zamanda oyuna olan hakimiyetinizi kuvvetlendirerek daha iyi maçlar oynayın.

CS:GO Konsol Açma

CS:GO Konsol Açma işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle oyuna giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında Ayarlar ve Oyun İçi Ayarlar kısmına gelip Geliştirici konsolu(Komut konsolu) etkinleştir seçeneğini Evet olarak ayarlayın. Oyun içerisinde é tuşuna basarak konsolu açabilirsiniz.

 • CS:GO oyununa giriş yapın,
 • Ayarları açın,
 • Oyun içi ayarları açın,
 • Geliştirici konsolu(Komut konsolu) etkinleştir Seçeneğini Evet olarak işaretleyin,
 • Ayarları Uygula diyin,
CS:GO Konsol Açma
CS:GO Konsol Açma

Yukarıda anlattığımız 5 adımı eksiksiz uygulayarak CS:GO Konsol Açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sormak istediğiniz soruları yorum olarak yazabilirsiniz. İşinize yarayacağını düşündüğümüz tüm önemli bilgileri burada sizlere aktarmaya çalıştık.

CS:GO Konsol Komutları

CS:GO Konsol Açma işleminden sonra kullanabileceğiniz bazı kodları aşağıda sizlere sunuyoruz. Komut Konsolunu denemek ve öğrenmek için bu komutları kullanabilirsiniz.

 • sv_grenade_trajectory 1 Bomba attığınızda bombanın arkasından iz çıkartır.
 • sv_grenade_trajectory_time 10 : Bomba izini 10 saniye sonra siler
 • sv_showimpacts 1 : Mermilerin sıkıldığı yeri mavi renkte ,nereye gittiğini ise kırmızı renkte gösterir.
 • sv_showimpacts_time 10: Mermilerin izlerini 10 saniye sonra siler.
 • bot_add_t:  Teröristlere bir bot ekler.
 • bot_add_ct : Anti-Teröristlere bir bot ekler.
 • bot_kick :Bütün botları kaldırır.
 • bot_stop 1 : Botları dondurur hareket etmezler.
 • bot_place 1 : Nişan aldığınız yere bot ekler.

İlginizi Çekebilir: CS:GO Konsol Kodları ve Açıklamaları (Komutlar)


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın