CS:GO Overwatch Nasıl Yapılır? (2020) Komutları

 CS:GO Overwatch Nasıl Yapılır? (2020) Komutları
Okunuyor CS:GO Overwatch Nasıl Yapılır? (2020) Komutları

CS:GO Overwatch nasıl yapılır? 2020 yılında komutları ve oyuncuların merak ederek sordukları bu konuyu kapsayan diğer her soruyu özenle cevapladık. CS:GO Overwatch ile oyun içerisinde illegal yollara bulaşan ve haksız rekabet yaratan oyuncuları tespit edip cezalandırılmasında yardımcı rol oynayabilirsiniz.

2020 yılında oyun içerisinde hile kullanımının yavaş yavaş artması ile rekabetçi maçlarımızda kazanacağımız oyunları kaybedebiliyoruz. CS:GO bu tip durumlarda kendisinin tespit edemediği ve zorlandığı hile unsurları olduğu zaman diğer oyuncuların şikayet edebilmesi adına Overwatch sistemini geliştirdi.

CS:GO Overwatch

CS:GO Overwatch
CS:GO Overwatch

CS:GO Overwatch nasıl yapılır? ve nasıl olunur? sorularını çok sık duyuyoruz. Oyun içerisinde müfettişlik görevi yapmak isteyen oyuncuların sayısı çok fazla. Bu sistemin nasıl çalıştığını ve hile kullanan oyuncuları nasıl ceza verebileceğinizi anlatacağız.

CS:GO Overwatch ekibinde olan oyuncular güvenilir ve bu konularda ustalaşmış oyunculardan oluşmaktadır. Sistemin nasıl işlediğini aşağıda daha iyi anlayacaksınız.

CS:GO Overwatch Nedir?

CS:GO Overwatch Nedir?
CS:GO Overwatch Nedir?

CS:GO Overwatch Nedir? sorusunu öncelikli olarak açıklayarak oyuncuların aklındaki ilk soru işaretini giderelim. CS:GO oyuncuları derecesini arttırmak için girdikleri rekabetçi maçlar içerisinde hile şüphesi gördüğü oyuncuları şikayet ediyorlar.

Bu hile şüphesiyle şikayet edilen oyuncular, CS:GO Overwatch ekibinin sistemine düşüyor. Overwatch ekibi bu oyuncuları izliyor ve hile olup olmadığını oylayarak karar veriyorlar. Karar neticesinde oyuncu gereken cezayı alıyor.

CS:GO Overwatch Ne Zaman Gelir?

CS:GO Overwatch Ne Zaman Gelir?
CS:GO Overwatch Ne Zaman Gelir?

CS:GO Overwatch ne zaman gelir? oyun içerisinde güvenli maçlar atmak isteyen oyuncuların sorduğu bir diğer soru. Bu sistemi oyunu oynayan her kullanıcı yapamıyor, valve kurallarına göre belirlenen şartları yerine getirmiş oyunculardan oluşmaktadır.

CS:GO Overwatch olmak için kesin bir kural yok, aslında bu sistem açıklanmayan gizli şartlardan oluşmaktadır. Fakat deneme yanılmayla bulunmuş ve gözlemlenmiş bir kaç ipucu bulunuyor.

CS:GO oyununda 150 rekabetçi maç kazanan Nova1 ve üstü rütbeye sahip oyuncular Overwatch sisteminde yetkisi gelir.

CS:GO Overwatch Komutları

CS:GO Overwatch Komutları
CS:GO Overwatch Komutları

CS:GO Overwatch Komutları, bu sistemde hile kullananları tespit edip cezalandırmada görevli olan oyunculara yardımcı olacak önemli kodlardır.

 • Konsol Açmak: Shift + F2
 • Demo Player: demoui
 • Duvar arkası adamları görme açar: spec_show_xray 1
 • Duvar arkası adamları görme kapatır: spec_show_xray 0
 • Oyuncuları görürsünüz: r_drawothermodels 1
 • Oyuncuları görmezsiniz: r_drawothermodels 0
 • Mermi izi açar: sv_showimpacts 1
 • Mermi izi kapatır: sv_showimpacts 0
 • Demo durdur: demo_pause
 • Demo devam eder: demo_resume
 • Demo hızlanır: demo_timescale 1 ( 1 sayısını arttırsanız hız artar)
 • Gereksiz yazılar kalkar: cl_draw_only_deathnotices 1
 • Gereksiz yazılar geri gelir: cl_draw_only_deathnotices 0
 • Hatalar kalkar: demo_debug 1
 • Hata Yoksa: demo_debug 0

CS:GO Overwatch Demo Kodları ve komutları’da yukarıda verilmiştir. Oyuncuları izlerken işinize yarayacak önemli komutları listeledik.

CS:GO Overwatch İleri Sarma

CS:GO Overwatch İleri Sarma
CS:GO Overwatch İleri Sarma

CS:GO Overwatch ileri sarma aslında komutlarla yapılabilen bir harekettir. Yukarıda verdiğimiz komutlar arasında yer alan Demo Hızlandır kodu demo_timescale 3 yaparak daha hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

CS:GO Overwatch ileri sarmak istediğiniz yere geldiğiniz zaman demo_timescale 1 komutu ile tekrar eski hızına geri döndürmüş olursunuz.

CS:GO Overwatch Nasıl Açılır?

CS:GO Overwatch Nasıl Açılır?
CS:GO Overwatch Nasıl Açılır?

CS:GO Overwatch Nasıl Açılır? sorusunu aslında yukarıda cevapladık fakat bu soruyu ayrıca soranlar için ayrı bir cevap vermek istiyoruz. Bildiğiniz gibi Overwatch ekibi oyun içerisinde hilecilerin tespit edilip cezalandırılmasına önemli bir rol üstleniyor. Yani her CS:GO oyuncusu Overwaych sisteminde yer alamaz.

2020 yılında bilindiği üzere CS:GO oyununda en az 150 rekabetçi maç kazanan Nova1 rütbesi ve üzeri seçkin oyuncularda overwatch sistemi açılmaktadır.

CS:GO Overwatch Ban Kaldırma

CS:GO Overwatch Ban Kaldırma
CS:GO Overwatch Ban Kaldırma

CS:GO Overwatch ban kaldırma işlemi için yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmuyor. Eğer haksız yere ban yediğinizi düşünüyorsanız oyun ekibine bir şikayet ve istek mesajı atabilirsiniz. Fakat hile kullandığınız kesinse ve ban yediyseniz o steam hesabınız üzerinden başka hiç bir türlü oyunu çevrim içi olarak oynayamazsınız.

Oyunu kaldırıp yeniden satın alsanız dahi cezanız devam edecek. Yeni bir steam hesabı oluşturarak oyunu oynayabilirsiniz.

CS:GO Overwatch hakkında sormak istediğiniz her soruyu sorabilirsiniz. Yukarıda oyuncuların merak ettikleri soruları cevaplamaya çalıştık. Herkese keyifli ve legal oyunlar.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
543 okunma
okunma271
0 yorum