CS:GO Ping Gösterme İşlemi

CS:GO Ping Gösterme İşlemi

CS:GO Ping Gösterme hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz konumuza hoşgeldiniz. Sizlere CS:GO’ da ping gösterme nasıl yapılır, CS:GO Ping Gösterme nedir? Ve oyuncuların ne işine yarar bunlardan bahsedeceğiz. Ayrıca Ping Yüksek olursa neyi ifade eder, düşük olursa neyi ifade eder bunlar hakkında bilgiler vereceğiz. Sizlerde anlatımımız sonunda artık ping değerlerinizi görebilir ve oyunda karşınıza çıkabilecek kasma, donma gibi sorunları ping değerleriniz’e bakarak daha iyi anlaya bileceksiniz.

CS:GO Ping Nasıl Gösterilir?

Özellikle oyuna yeni başlayan arkadaşlarımız Counter-Strike: Global Offensive oyununda ping değerlerini göremezler. Buda nereden açacaklarımı bilmedikleri ve CS:GO Komut konsolunun nasıl açılacağını ve ne yazacağını bilmedikleri içindir. Oyuna yeni başladınız veya bu zamana kadar hiçbir şekilde ping değerlerinize bakmadıysanız sizlere en kolay şekilde nasıl CS:GO Ping gösterme kodu sayesinde pinginizi görebiliyor olacaksınız. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayınız.

CS:GO Ping Nasıl Gösterilir?
CS:GO Ping Nasıl Gösterilir?

1.       CS:GO’ya giriş yapınız.

2.       Konsol’ u açamayanlar için öncelikle Ayarlar – Oyun Ayarları – Geliştirici Konsol Ayarları’ na gelip Evet kısmını seçiyoruz ve onaylıyoruz.

3.       Ayarlar kısmını kapatıp Oyun ana ekranında veya oyun içi farketmez, ‘’Tab’’ Tuşunun hemen üstünde bulunan ‘’ê’’ tuşuna basıyoruz ve CS:GO Konsolu açılmış oluyor.

4.       Açılan konlsol’un en altında ki komut girme kısmına, +graph yazıyorsunuz.

5.       Artık CS:GO pinginizi oyun esnasında görebilirsiniz.

6.       Kapatmak için yine konsolu açıp -graph yazıp onaylamanız yeterlidir.

CS:GO Ping Nedir?

Oyun oynayanlar için önemli bir yere sahip olan Ping nedir? bilmeyenler için bu yazımızda sizlere değerli bilgiler vereceğimizi düşünüyoruz. Türkçesi ‘’Gecikme’’ anlamına gelen Ping, akıcı bir oyun oynamak adına önemli bir yere sahiptir. Ayrıca genelde ölçü birimi MS’ dir. Oynadığınız oyunun internet ve oyunun ana sunucularına uzaklığına göre ping değerleri farklılık gösterir. Ölçü biriminin ‘’ms’’ olduğundan bahsetmiştik. Ms (Millisecond), anlayacağımız dilden milisaniye anlamına gelir. 1 ms ise (0.001 ms) ye eşittir. Bu verilere göre 60 ms Türkiye’deki oyuncular için iyi sayılır ve (0.006) saniye gecikmeyi ifade eder.

CS:GO Ping Gösterme Ne İşe Yarar?

CS:GO oyuncuları için önemli bir rolü olduğundan bahsetmiştik. Nedeni ise fps oyunlarında oyun esnasında ateş ettiğiniz an milisaniyenin bile önemi büyüktür. Rakibiniz’ den önce ateş ettiğinizi düşünüyorsunuz fakat o size daha önce hasar veriyor ise ping değerlerinizi kontrol edin çünkü, pinginiz yükselmiş olabilir. Bunu şu şekilde de size dile getirebiliriz;

CS:GO Ping Gösterme Ne İşe Yarar?
CS:GO Ping Gösterme Ne İşe Yarar?

Oyun oynayan birinin Ping değerleri düşük ve sabit ise bu çok iyi demektir. Ping değerleri yüksekse bu oyunda takılmalara ve gecikmelere neden olur. Bu internet bağlantınızın iyi olmaması ile alakalı olabilir. Öte yandan internet bağlantınızın çok iyi olduğunu düşünüyorsunuz fakat ping değerleriniz halen yüksek ise, bu oyunun sunucusunun uzaklığından kaynaklıdır. Aşağıda örneğimiz’den daha iyi anlayabilirsiniz.

·         Türkiye oyuncusu (CS:GO) Sunucu Yeri (Almanya) = Ping: 110 (Oyun esnasın’ da gecikmeler yaşanır.)

·         Türkiye oyuncusu (CS:GO) Sunucu Yeri (Türkiye): = Ping: 20 ( Akıcı bir oyun deneyimi)

4
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.