CS:GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır?

 CS:GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır?
Okunuyor CS:GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır?

CS:GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır? oyuna olan yoğun ilgilen sonra bilmeyenler için bu özel modu anlatıyoruz. En merak edilen soruları özenle cevaplıyoruz. Hayatta kalma oyunlarının popülerliğinin artması ile birlikte ünlü Çevrimiçi FPS oyunu CS:GO’da bu akıma tehlikeli bölge modu ile dahil oldu. Hayatta kalma temasıyla geliştirdiği özel haritalar, eşyalar ve oynanışı ile oldukça beğeni toplamayı başardı.

Steam üzerinden CS:GO oyununun ücretsiz olmasıyla birlikte milyonlarca yeni oyuncu’da oyuna başladı. Fakat bu yeni oyuncular tehlikeli bölge hakkında bilgi sahibi olmadıkları için nasıl oynanır? sorusunu sormaya başladılar. Bizde sizler için konuyu araştırdık.

Karşınızda Tehlikeli Bölge, CS:GO’nun taktiksel oynanışı üzerine kurulmuş yüksek tempolu bir Hayatta Kalma oyun modudur. Bu mod da oyuncular sonuna kadar hayatta kalmak için zekalarını, yeteneklerini ve kaynaklarını kullanacak.

Blacksite’a İn: 18 oyuncuya kadar barındırabilecek maçlara gir. Bulabildiğini bul, ihtiyacını sipariş ver ve beklenmedik için hazırlan. Giriş noktanı seç, Blacksite’ı keşfet ve sırlarını açığa çıkar.

Ekipman ve para bul. Ayrıca gözün de özel teslimatlar için gökyüzünde olsun.

Kaç veya Savaş: İstihbarat için tabletini kontrol et. Saldırmayı göze al veya başka bir gün savaşabilmek için hayatta kal.

Kişisel tabletin başarının anahtarı. Rakiplerinin yerlerini izle, siparişlerini takip et ve Tehlikeli Bölge’den kaçınmak için yolunu planla.

 • Her raunt birbirinden farklı. Satın alma menüsünde fırsatları belirle ve rakiplerinden üstün silahlara sahip ol.
 • Bütün çatışmalar kontrolün altında. İstihbaratını kullanarak düşmana yaklaş veya güvenli bir pozisyona geri çekil.
 • Tabletini geliştir. Yaklaşan Tehlikeli Bölge’nin detaylı istihbaratına sahip ol…
 • rakiplerine giden teslimatları ile…
 • veya onların hareketlerini takip ederek onları avla.

Teslimat İHA’ları bazen kendi kafalarına göre çalışır ancak her zaman onlara en çok ihtiyacın olduğu anda seni dışarıda bulurlar.

Kaybedecek Zaman Yok: Yeteneklerini test et, teçhizatından en iyi şekilde faydalan ve her fırsatı değerlendir.

Çevreni keşfet ve rakiplerinden daha fazla kazanmak için özel görevleri tamamla.

 • Kasalar nakit dolu. Şifreye sahip değilsin ancak bir C4 bulabilirsin…
 • Rehineleri kurtarma bölgesine taşıyarak fazladan para kazan.
 • Sözleşmeler, yüksek değerli bir hedefi ortadan kaldırdığında fazladan para kazanma şansı verir.

Eski Favoriler, Yeni Oyuncaklar

 • Her maç CS:GO’nun klasik silah deposundan gelen tabancaları, tüfekleri, hafif makinelileri ve ağır silahları içerir.
 • Kaynaklar kısıtlı. İlk silahına sadık kal veya daha çok ateş gücüne sahip bir şey için plan yap. Her mermi önemli
 • Yıkım bombaları, herhangi bir yere kurulabilen C4’ler, fırlatılabilen yakın dövüş silahları ve daha fazlası ile yaratıcılığını konuştur.
 • Sağlık aşısının yardımıyla çabucak iyileş ve savaşa geri dön. Sağlığını akıllıca yöneterek kazan. (Sağlık aşısının uygulanması geçici süreliğine bir hız artırımı sağlar. Bir saldırgandan kaçınırken işe yarayabilir.)

Tekli, İkili ve Üçlü

Tehlikeli Bölge’de tek başına veya bir (veya iki) arkadaşınla manga olarak avlayan ya da avlanan olun.

Yeni başlıyoruz ve Tehlikeli Bölge’yi topluluk geri bildirimlerini kullanarak geliştirmeye devam edeceğiz.

Tehlikeli Bölge’den bir hatıra edin: Sınırlı bir süre için, Tehlikeli Bölge’yi Seçkin Durumu ile oyna ve bir Hatıra MP5-SD | Kobay Fareleri silah tasarımına sahip ol.

İlginizi Çekebilir: CS GO Tehlikeli Bölge Rankları 2020

Tehlikeli Bölge Kasası: İçerisinde topluluk tarafından tasarlanmış 17 adet silah kaplaması ve nadir öge olarak Şafak bıçakları yer almakta.

CS GO Tehlikeli Bölge ile ilgili gelecek güncellemeleri buradan yayınlamaya devam edeceğiz.

CS GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır?

CS GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır? sorusuyla birlikte oyuncuların oyun hakkında en sık sordukları sorular ve cevapları aşağıda. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

CS GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır?
CS GO Tehlikeli Bölge Nasıl Oynanır?

Bir maçta kaç tane oyuncu var?

Eğer solo oyuncu olarak sıraya girersen 16 oyunculuk bir maça gireceksin. Eğer iki veya üç kişilik bir manga olarak sıraya girersen 18 oyuncuya kadar ulaşabilen bir maça gireceksin.

Manga olarak nasıl oynayabilirim?

Ana menüden arkadaşlarının lobilerine katılarak oynayabilirsin. Tehlikeli Bölge’yi iki veya üç oyunculuk bir manga olarak oynarsan başka mangalara karşı eşleştirileceksin.

Maçlar ne kadar sürer?

Tehlikeli Bölge maçları genellikle 10 dakika sürer.

Silahlar diğer CS:GO oyun modlarındaki gibi mi davranıyorlar?

Evet. CS:GO’nun silahları diğer CS:GO oyun modlarında olduğu gibi Tehlikeli Bölge’de de aynı davranışlara ve hasar değerlerine sahiptirler. Ancak, Tehlikeli Bölge oyuncularının 120 SP’ye sahip olabilecekleri düşünülürse normal şartlarda ölümcül olabilecek çatışmalardan sağ çıkabilirler.

TP nasıl kazanılır?

Tehlikeli Bölge’de, çevreni yağmalayarak, düşmanlarını öldürerek ve hayatta kalmak için elinden geleni yaparak TP kazanabilirsin.

Hatıra MP5-SD | Kobay Fareleri’ni nasıl elde edebilirim?

Hatıra MP5-SD | Kobay Fareleri’ni kazanmak için Seçkin Duruma sahip olmanız ve Tehlikeli Bölge’de 250 TP kazanmanız gerekiyor. Hatıra, bütün oyuncular için 09.01.2019 tarihine kadar elde edilebilir olacaktır.

CS GO Tehlikeli Bölge Nedir?

CS GO Tehlikeli Bölge Oynanış

CS GO Tehlikeli Bölge, dereceli sistemi olan ve kendi içerisinde farklı bir yapıya sahip resmi bir oyun modu’dur. Burada oyuncular hayatta kalma temasıyla hazırlanan oyunlar oynarlar.

Oyuncular maçın başında paraşütle atlayacağı yeri seçer. Seçtikleri yerler haritada altıgen olarak yer kaplar ve iki oyuncu aynı altıgen sınırlarına atlayamaz. Yerde bulunan ve yumrukla veya başka bir silahla açılabilen ikmal kutularından silahlar, bombalar veya sağlık aşıları çıkabilir. Haritada çelik yelek ve kask bulunabildiği gibi para da bulunabilir. Tek para tomarında 50$ vardır. 

Tableti kullanarak diğer oyuncuların nerede olduğunu görebilir ve ekipman satın alınabilir. Satın alınan ögeler İHA’lar ile bir kutunun içinde teslim edilir. Ayrıca haritada kilitli kapılar ve kasalar bulunabilir. Kilitli kapıları açmak için bir miktar para ödemek gereklidir.

Kasalar ise kilitlidir ancak yanlarında patlayıcılar bulunur ve bu patlayıcıları kullanmak kasanın açılmasını sağlar ve içindeki paralar toplanabilir. Oyunun sonlarında içlerinde güçlü silahlar bulunduran büyük ikmal kutuları paraşütle iner. Ayrıca haritada füze saldırıları ve oyuncuları gittikçe birbirine yaklaştıran Tehlikeli Bölge bulunur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın