Cyberpunk 2077 Grafik Ayarları, FPS Yükseltme

Cyberpunk 2077 Grafik Ayarları, FPS Yükseltme

Cyberpunk 2077 uzun bir bekleyiş sonunda piyasaya çıktı ve gündeme bomba gibi düştü. Oyun daha çok geliştirmek için sürekli çıkış tarihi uzamış olsada halen bazı optimizasyon sorunları barındırıyor. Oyunda bazı kasma ve donmaların mevcut olmasından dolayı sizlere daha akıcı bir Cyberpunk 2077 deneyimi sunabilmek için Cyberpunk 2077 Grafik Ayarları rehberimiz sayesinde FPS iyileştirilmiş bir oyun keyfi sunmaya çalışacağız.

Cyberpunk 2077 Grafik Ayarları

Grafik ayarları kılavuzunda çeşitli performans sorunları, FPS düşüşleri yaşayan arkadaşlarımıza kendileri için oynanabilecek en iyi grafik ayarları hakkında yardımcı olacağız. Bu ayarlar için öncelikle Sitemizde bulunan Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri konumuza göz atmalısınız. Oyunu çalıştırabilecek minimum ayarları en azından karşılayıp karşılamadığından emin olmanız gerekmektedir. Tüm bu sorunların sistem gereksinimleri nedeni ile olabileceğini unutmayın ve sisteminiz yeterli ise önereceğimiz ayarları deneyip sonucu burda paylaşabilirsiniz.

Cyberpunk 2077 Grafik Ayarları
Cyberpunk 2077 Grafik Ayarları

Öncelikle daha iyi bir Cyberpunk 2077 optimizasyonu için oyundaki Yüksek, Orta ve Düşük grafik ayarları arasında geçişler yapıp oyun deneyimi kontrolü sonrası kafanızda bir ayar oluşturabilirsiniz. Bu ayarlar dışında aşağıda bulunan önerilerimize bir göz atabilirsiniz.

Grafik Ayarları (FPS Yükseltme)

Grafik ayarları kısmına gelip yapmanız gereken ilk işlem Grafikler sekmesinden, Basamaklı gölgeler çözünürlüğü kısmına girmeniz gerekmekte. Bu ayarı Kapatın veya Orta / Düşük seçimini işaretleyin. Bu ayar ‘’Yüksek’’ olarak seçili ise FPS kayıpları yaşarsınız. Ayarlar konumuza devam edersek, Ekran alanı yansımaları düşük ayarlara getirmek Cyberpunk 2077’ nin kalitesinden fazla taviz vermeyecektir. Daha iyi bir FPS için bu ayarı dikkate almanızda fayda var.

Grafik Ayarları (FPS Yükseltme)
Grafik Ayarları (FPS Yükseltme)

·         Ambient Occlusion: Orta veya düşük ayara getirin. Önerilen Orta seviyedir.

·         Nvidia GPU kullanıyorsanız DLSS özelliğini aktif edin.

Aşağıda vereceğimiz diğer ayarlar oyunda çok kötü bir grafik kalitesi vermez ve sizlere iyi bir FPS garantisi verir. Eğer sisteminiz iyi fakat ayarlardan sonra görsellikle alakalı hoşnut olmadığınız durumlar olursa ayarlar üzerinde bazı oynamalar yapabilirsiniz.

  • Doku Kalitesi: Orta
  • Kalabalık Yoğunluğu: Düşük
  • Basamaklı Gölgeler Çözünürlüğü: Orta
  • Maksimum Dinamik Çıkartmalar: Yüksek
  • Hacimsel Sis Çözünürlüğü: Orta
  • Hacimsel Bulut Kalitesi: Orta
  • Ekran Alanı Yansımaları: Kapalı

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.