Cyberpunk 2077 Karakterleri

 Cyberpunk 2077 Karakterleri
Okunuyor Cyberpunk 2077 Karakterleri

Cyberpunk 2077 en hızlı çıkış yapan video oyunlarından birisi olarak kayıtlara geçti. Bunun en büyük sebebi tabi ki çok uzun süredir proje aşamasında olmasıdır. Ek olarak ilk tanıtımı 2012 yılında oyunun çıkış fragmanı ise 2018 yılında gösterilse bile oyun 10 Aralık 2020 tarihi ile oyunculara açıldı. Üstüne bu kadar reklam yapılan bir açık dünya rol yapma oyunu olarak piyasada 8 milyon adet ön sipariş aldı. Oyun ön siparişten çıktıktan sonrada deli gibi satılmaya devam ediyor. Cyberpunk 2077 hikayesi bilindiği üzere aynı isim romandan uyarlandı.

Cyberpunk 2077 Popüler Karakterleri

Cyberpunk 2077 Popüler Karakterleri
Cyberpunk 2077 Popüler Karakterleri

Cyberpunk 2077 video oyunu rol yapma oyunu olmasının dışında aynı zamanda hikaye tabanlı bir oyundur. Cyberpunk 2077 içerisinde ana hikayenin dışında da ilgi çekici o kadar çok yan görevi var ki oyun hemen bitecek korkunuz olmuyor. Cyberpunk 2077 ile ilgili alınan şikayetler genelde oyun içinde bulunan hatalardan kaynaklı oluyor. Arabaların yanlışlıkla zıplayıp bir yerlere uçması ve ek olarak grafiksel hatalar bunlara örnek olabilir. Her şey’in dışında bilgisayar oyuncuları oyunun aşırı donanım istediğini savunuyor ve bu gerçekten öyle duruyor.

Cyberpunk 2077 Donanım gereksinimi ve Oynanabilirlik

Oyun o kadar yüksek donanımlar istiyor ki 8 bin tl değerinde kasa bilgisayarlar 1080p çözünürlükte oyunu high ayarlarda 60 fps’ye getiremiyorlar ama en azında bilgisayarda her şey sizin kontrolünüz altında ve oyunda abartı bir sıkıntı yok. Asıl sıkıntı konsol oyuncularının başında gözüküyor. Cyberpunk 2077 Playstation 4 gibi 7 yıllık konsollarda bile düzgün çalışacağını iddia ederek satışa çıktı ama gördük ki bırakın oyun grafiklerin düzgün gözükmesi veya oyunun durmadan çökmesini, oyun içerisinde 30 fps sabit alamıyorsunuz.

Cyberpunk 2077 Donanım gereksinimi ve Oynanılabilirlik
Cyberpunk 2077 Donanım gereksinimi ve Oynanabilirlik

Kısacası X Box One veya Playstation 4 gibi 2013 çıkışlı bir konsolunuz var ise güncellemeleri takip edin ve oyun düzelirse satın alın. Playstation 4 Pro veya Slim en azından 30 fps sağlayabiliyor gibi gözüküyor. Yeni nesil AMD donanım barındıran konsollarda zaten bir sıkıntı ve onlara ışın izleme gibi bazı grafik güncellemeleri gelecek.

Anlık olarak yeni nesi konsollar eski konsollar için çıkan sürümü kullanıyor. Tek fark daha iyi bir donanımla çalıştırıyorlar ve bu yüzden keskinlik ve fps artıyor ama eski konsollar için hazırlanan sürümü kullandıkları için bilgisayarlar ile grafik anlamında kapışabilecek durumda değiller.

Cyberpunk 2077 Karakterler

Cyberpunk 2077 içerisinde bulunan karakterlere gelirsek eğer kendinizi çok farklı bir macerada bulabilirsiniz. Hikaye oyunlarında önemli olan bir zaman dilimini düzgün işlemektir. Bu yüzden teknik olarak bir film içerisinde aslında siz onarsınız ve oyun içerisindeki ince detaylardan tutunda hikaye akışına kadar her şey size genel oyunu beğendirmek üzerine kuruludur. Temel olarak aslında oyuncuların beğendiği şey edindikleri deneyimdir. Cyberpunk 2077 hikayesine göre hükümetlerin yıkıldığı ve şirketler tarafından yeniden kurulduğu bir 2077 yılında yaşayan genç yaşlarda bir karakter ile oynuyoruz.

Cyberpunk 2077 Karakterler
Cyberpunk 2077 Karakterler

V lakabı ile tanınan karakterimize oyunun başında 3 farklı seçenek sunarak farklı bir başlangıç yapabiliyoruz. Merakınızı gidermesin diye başlangıçlardan bahsetmeyeceğim. Benim anlatmak istediğim sizin kullandığınız karakter dışındaki karakterler. Hikaye akışının bir romandan geldiği o kadar belli ki sanki kitap okuyormuşçasına bir his bırakıyor. Bu oldukça iyi bir durum. Oyunda Night City yani Gece Şehri isimli bir şehirde vakit geçiriyoruz.

V isimli karakterimizin çevresindeki diğer karakter ile etkileşim o kadar üst seviyedeki klavye fare veya gamepad başında oyunu oynarken saatler sonra diğer karakterlere isimleri ile siz seslenmeye başlıyorsunuz. Sanki sizin hayatınızın bir parçasıymış sanki V bir karakter gibi değil siz V’nin kendisisiniz ve diğer karakterlerde sizin arkadaşlarınız veya düşmanlarınızmış gibi oluyor. Bunu bir video oyununda verebilmek çok büyük bir sıkıntıdır. Herkes anlık olarak oyuna sitem etmekte. Bu sitem genelde hatalardan, donanım gereksiniminden ve eski konsollarda düzgün çalışmamasından kaynaklanıyor ama çoğu oyuncunun hatırlaması gereken elde ettiği his olduğudur. Ben Cyberpunk 2077 aklıma geldiği zaman bile direk müzik dinlermiş gibi oluyorum. Anlatılan hikaye beni o kadar kendine bağladı ki hataların üretici firma CD Project Red tarafından düzeltileceğine inanıyorum.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın