Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır? (2023)

 Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır? (2023)
Okunuyor Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır? (2023)

Depremlerden önceden haberdar olmak isteyenler için “Deprem ağı uygulaması nasıl kullanılır?” detaylarıyla içeriğimizde anlatıldı. Bu sayede sismik dalgalardan erken haberdar olarak önlemlerinizi alabilirsiniz. Uygulamanın ne denli iyi çalıştığı henüz kanıtlanamamıştır. Fakat iddia makamında söylenene göre deprem bölgesindekiler henüz depremi hissetmeden alınan veriler doğrultusunda o bölgede uygulamayı kullananlara uyarı mesajı gönderilir.

Son yaşanan depremlerin ardından herkes depreme ani yakalanma korkusundan dolayı bu tür uygulamalar ve programlara önem vermeye başladı. Deprem Ağı isimli uygulamada hem Android hem de İOS işletim sistemli cihazlarda çalışabilen bir uygulama olduğu için şuanda kategorisinde öncü sayılabilen uygulamalar arasındadır. Merak edenler için Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır? en basit ve etkili şekilde anlatıldı. Aynı zamanda uygulamanın kullanım şeklini daha iyi göstermek amacıyla yakında bir de videolu anlatım eklenecektir.

Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Deprem Ağı uygulaması deprem konusundaki en kapsamlı bilgileri kullanıcılarıyla paylaşan uygulamaların başında gelmektedir. Bu tür hizmetler sağlayan mobil uygulamalarda kaç kişinin indirdiği oldukça önemli. Çünkü çoğu deprem uyarı bilgisini kullanıcıların verilerinden faydalanarak aldığı için diğer kullanıcılara da hızlı bir şekilde bu bilgileri sunabiliyor. Deprem Ağı isimli uygulama da şuanda ülkemizde depremle ilgili en çok indirilen uygulamalar arasında olduğundan dolayı bu uygulamayı indirmek iddia edilen özelliklerin en kusursuz şekilde veri akışı sağlamasını da yaratabilecektir.

Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır? (2023)
Deprem Ağı Uygulaması Nasıl Kullanılır? (2023)

0.0 büyüklüğünden başlayan ulusal veya uluslararası sismik ağlardan elde edilen deprem verilerini bizlere sunan uygulama acil durumlarda sohbet mesajları için de kullanılabilmektedir. İçerisinde yer alan PRO sürümü sayesinde bazı farklı özellikleri de ücretli kullanılabiliyor. Lakin depremden haberdar olma ve erken uyarı gibi sistemleri ücretsiz versiyonlarında da bulunmaktadır.

Uygulamayı indirdikten sonra giriş yaparken tüm izinleri vermeniz gerekiyor. İzinler verilmediği taktirde uygulamanın özellikleri eksik veya yanlış çalışabilir. Bu yüzden özelliklerden tam yararlanmak adına istenilen izinleri vermekte fayda var. Uygulamayı indirdikten sonra deprem uyarı (sismik dalga) bölümünden deprem olan bölgeleri inceleyebilir ve görebilirsiniz. Konum etkeni sayesinde uygulama bölgenizde olacak veya olan depremler hakkında sizlere uyarı mesajı gönderecektir. Uygulamanın bildirimlerini bu yüzden kapatmamanızda fayda bulunmaktadır. Ekstra olarak yapmanız gereken farklı bir ayar veya işlem bulunmuyor. Mobil uygulamalar kullanımı oldukça basit işlemleri yüzünden tercih edilmektedir. Bu yüzden karmaşık bir yapı veya kullanışı olmayan ara yüze sahip uygulamalar özellikle bu tip önemli uygulamalarda tercih edilmez.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın