Deprem Sismik İzolatör Fiyatları (2023)

 Deprem Sismik İzolatör Fiyatları (2023)
Okunuyor Deprem Sismik İzolatör Fiyatları (2023)

Merhaba arkadaşlar, ülkemizde depremlerin artması sonrasında insanlar deprem etkilerini azaltacak olan “Deprem Sismik İzolatör” gibi alet ve sistemlerin fiyatlarını merak edip araştırıyorlar. Özellikle kendilerine ait binalarda veya müstakil evlerde oturanlar depremde can veya mal kaybı yaşamamak adına bu tür sistemler kurmak istiyorlar.

Ülkemizde fay hatlarının oldukça fazla olması ve deprem yönünden tehlikeli bir bölgede yaşamamızdan dolayı oluşabilecek bu deprem afeti yalnızca binaların yıkılması veya hasar görmesiyle mal kaybına değil aynı zamanda göçük altında kalarak can kaybımızın yaşanmasına veya ciddi yaralanmalara da sebep olmaktadır. Özellikle son zamanlarda haberlerde de sıkça duyulan Deprem Sismik İzolatör sistemleri sayesinde depremin etkilerinin azalması ve kurulu yapılarda hasarlar gözükmemesi hem içerisinde maddi unsurları korurken en önemlisi olan canımızı da muhafaza edebilmektedir. İnsanlar da 2023 yılında güncel fiyat listesini araştırıp merak ettikleri için sizlere bu içeriği hazırladık.

Deprem Sismik İzolatör Fiyatları (2023)

Deprem Sismik İzolatör fiyatlarına ait güncel listeyi sizlere sunmadan önce bilmeyenler için bunun ne işe yaradığından bahsetmek istiyoruz. Yapıların uygun katlarında bulunan kolonlar veya betonarme perdelere kurulan sistem sayesinde deprem sırasında oluşan etkiyi oldukça azaltabilmektedir. Sismik İzolatör sayesinde deprem anında kurulu olduğu yapıdaki etkileri azaltarak içerisindekilere neredeyse depremi hissettirmeyecek derecelere kadar varabiliyor.

Deprem Sismik İzolatör Fiyatları (2023)Sismik Izolator Fiyatlari 2023
Deprem Sismik İzolatör Fiyatları (2023)

Ortalama 60 yıla kadar dayanabildiği söylenen bu sistem için maliyet yapıdan yapıya değişmektedir. Eski binalarda kolonların veya uygulanacak yerin kesilerek yapılacağından dolayı maliyetleri artabilmektedir. Lakin yeni yapılacak yapılarda maliyetleri eski yapılara göre daha uygun olduğunu bilmeliyiz. Canımız ve yaptığımız yapıdan çok daha kıymetli olmayacağı için bu tür sistemler önerilmektedir.

Fiyatı için henüz net bir maliyet belirlenmese de tek bir izolatör için fiyat ortalama 6 bin dolar olduğu biliniyor. Yapınıza uygulanacak olan izolatör miktarından sonra daha net bir fiyat ortaya çıkacaktır. Yukarıdaki bağlantı sizin yapınıza göre ne kadar fiyatlar tutacağını gösterecek yardımcı bir araçtır.

Eğer yorumlarda hangi yapıya yaptırmak istediğiniz söylerseniz sizlere ortalama bir maliyet söyleyebiliriz. (Kaç katlı bina?, kaç adet kolon var?, katlarda kaç daire var?) Bu soruları cevaplamanız halinde sizler için yorumlarda ortalama fiyatları açıklayabiliriz.

Tüm bu deprem afetlerinden uzak, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın