Detroit Become Human Pc İndir ve İnceleme

Çok uzun olmasa da Detroit Become Human oyununda ki hikâyemiz bizi 20 yıl sonraya yani 2038 yılına götürüyor. Gelecek dünya için her zaman bahsedilen konulardan birisi olan yapay zekâ hikâyemizin önemli bir konusunu oluşturuyor. 2038’de insan hayatı değişmiş, yapay zekâ dünyada önemli bir hale gelmiş olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapay zekâ ile donatılmış olan androidler insanların günlük hayatta ki en zor işlerini daha doğrusu birçok işini yapmak için programlanıyor ve satışa çıkarılıyor. Cyberlife şirketi Androidleri insanlığın hizmetine sunarak oyunda ki hikâyemizin başlangıcını da oluşturmuş oluyor.

Az önce dediğim gibi oyunun hikâyesi aslında burada saklı. Gelecek yaşamda yapay zekânın gelişimi ile ilgili bilim kurgu filmlerini izlerseniz, o filmlerin sonlarında artık yapay zekaların insanların komutlarını değil de kendi bildiklerini yapmaya çalıştıklarını görürsünüz. Oyunumuzda da gün geçtikçe sorunları artan dünyada Androidlerin insanlara karşı ayaklanması ve kendi düşünceleri ile hareket ederek her geçen gün sayılarını daha fazla artırıyor olması. Hikâyenin başrolünde ise 3 ana karakter bulunuyor ve bunlar oyunun başlangıcında bir yerde bir araya gelerek hikayemizi başlatıyor.

Bu 3 karakterimizi kısaca tanıyalım. İlk karakterimiz yapay zeka Androidleri geliştiren şirket tarafından geliştirilmiş, normalin daha ilerisinde olan bir dedektif; adı ise Connor. İkinci karakterimiz ise bu şirketin genellikle insanların hizmeti için ürettiği olan ev hizmetçisi Kara. Son karakterimiz de Kara karakterinin bir tık üstü diyebileceğimiz asistanlık ve hasta bakıcılık yapabilen Marcus. Oyunda esas olarak bu karakterler ve bazı yardımcı karakterler üzerinde ilerliyor. Bu karakterler ile hikayemiz de seçimler yaparak dünyada olan dengenin değişmesini görebiliyoruz. Bunun yanında vereceğimiz her kararla ya bu denge değişecek ya da var olan denge aynı şekilde devam edebilecek.

Oyunun en etkili yönlerinden biri ise oluşturduğu karakterlerin gerçekçiliği. Her karakterin, ona verilen kişiliğini çok etkin bir şekilde aktardığını rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca şunu da ek olarak belirtebiliriz, oyunumuzda ki simülasyon yetenekleri o kadar başarılı ki, oyun içindeki karakterlerimizin gelişimi bunu bize rahatlıkla gösteriyor. Buna örnek olarak Connor’un dengede olan dünyayı değiştirmek için acımasız bir android avcısı olmasının yanında, karşı tarafla iletişim kurabilen bir dedektif halinde kullanmakta tamamen sizin seçeneğiz.

Detroit Become Human oyunu senaryosu, gelecek dünya merakı ve oyun içinde geliştirdiği özel teknikler sayesinde oyun severler için başka bir dünya oluşturuyor. Oyunu oynamaya başladığımız da oyunun fantastik senaryosuna kapılıp, yapacağınız hamleleri düşünüyorsunuz. Bu hamlelerin de gelecek dünyasında her zaman olabileceği söylenen bu yapay zeka egemenlik çatışması içinde olduğundan sizi bambaşka bir dünyaya götürmüş oluyor. Detroit Become Human oyununu daha oynamadıysanız mutlaka denemenizi ve böyle fantastik senaryolu bir oyunu kaçırmamanızı öneririm!

Şimdiden size keyifli oyunlar!

9
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 6 Yorum
 1. Melih dedi ki:

  Sunduğunuz bilgiler işime yaradı, teşekkürler.

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Biz teşekkür ederiz.

 2. Lale dedi ki:

  İndirdim oynadım da pek sevmedim oyunu ya

  1. Acenty dedi ki:

   İndirdim ve sorunsuz oynuyorum sağol

 3. EMİR dedi ki:

  OYUN CRACKLİMİ

  1. Tolga dedi ki:

   Oyunu İndirdinmi