Discord Etiket “Tag” Kaldırma Nasıl Yapılır? 2023

 Discord Etiket “Tag” Kaldırma Nasıl Yapılır? 2023
Okunuyor Discord Etiket “Tag” Kaldırma Nasıl Yapılır? 2023

Discord etiket yani Tag kaldırma işlemlerinin nasıl yapılacağını merak eden kullanıcılar için en basit haliyle anlattık. Dünyanın en popüler çevrim içi mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma platformu Discord ülkemizde de milyonlarca aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Bu tür platformlarla ilgili herhangi bir güncellemeler yaşandığı zaman kullanıcılar kafalarını karıştıran durumlar hakkında araştırmalar gerçekleştirebiliyorlar. Discord platformunda daha önceden bulunan Tag yani Etiket sistemi artık kullanılmayacağı için her kullanıcı bunu kaldırarak onun yerine kendileri özel kullanıcı adlarını almaya başladılar. Bilmeyenler için şuanda resmi hesabınız üzerinden etiketinizi nasıl kaldırabileceğinizi ve onun yerine Discord hesabınıza nasıl yeni bir kullanıcı adı belirleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Discord Etiket “Tag” Kaldırma Nasıl Yapılır?

Discord platformunda kullanıcılar bir hesap açtıkları zaman kullanıcı isimlerini diledikleri gibi değiştirme imkanları bulunuyordu. Lakin Etiket yani Tag olarak adlandırılan numaralar ise yalnızca sizin hesabınızda bulunan özel bir kodu oluşturmaktaydı. Yani birisi arkadaş olarak sizi eklemek istediğinde aslında kullanıcı adınızı değil, uygulamanın sizin hesabınız için oluşturduğu rast gele numaralardan oluşan etiket sistemindeki numaranızı yazması gerekiyordu. Lakin son güncellemelerin ardından artık Tag sistemi uygulamadan, yavaş yavaş kalkmaya başladı ve yerini kullanıcıya özel isimlere bırakıyor.

Discord Etiket "Tag" Kaldırma Nasıl Yapılır? 2023
Discord Etiket “Tag” Kaldırma Nasıl Yapılır? 2023

Yani artık #2578S gibi etiketler yerine sizin belirlediğiniz #SiberStar tarzındaki özel isimlerle etiket sistemindeki adınızı güncelleyebileceksiniz. Bu sayede birisi sizi arkadaşlara eklemek istediğinde sizin belirlemiş olduğunuz bu tag kısmındaki özel isminizi yazması gerekecek. Lakin bu tag olarak ayarlanacak olan isimler tek bir tane olması gerekmektedir. Yani iki tane bire bir aynı isme sahip kullanıcı olamaz. Bu nedenle insanlar “Discord Etiket “Tag” Kaldırma Nasıl Yapılır?” araştırmalarını yapmalarının esas sebeplerinin başında kendi özel Nickleri veya isimleri gibi herkesin alabileceği etiketleri başkaları almadan kendilerine almak.

Etiket “Tag” Kaldırma Yazısı Mesajı Gelmedi

Hesaplarınıza eğer henüz daha Etiket yani Tag kaldırmanız için bir mesaj gelemdiyse bu durumda biraz beklemeniz gerekecek. Belki sizde önceki tarihlerde Discord hesabı açmış ve yeni Nitro sahibi olmuş bir kullanıcıya bu istek sizden önce gidebilir. Tamamen sistemde rast gele durumda kullanıcılara gönderilmektedir. Herhangi bir şekilde bu işlem için ayarları manuel olarak uygulama içerisinde hemen gerçekleştiremiyorsunuz. Discord platformu Etiket sistemindeki sayıları kullanıcı adı ile değiştirmek isteyip, istemediğinizi soracağı bir mesaj gönderecektir. Bu sayede eğer kabul ederseniz değişimi yapabilirsiniz.

Etiket "Tag" Kaldırma Yazısı Mesajı Gelmedi
Etiket “Tag” Kaldırma Yazısı Mesajı Gelmedi

Discord Tag Yani Etiket Sistemi Ne İşe Yarar?

Discord etiketi (Discord Tag), Discord kullanıcılarının kolayca tanınması ve arkadaşlarının veya diğer kullanıcıların onları bulması için kullanılan bir özelliktir. Discord etiketi, kullanıcının kullanıcı adının sonuna eklenen bir numaradan oluşur. Örneğin, bir kullanıcının tam adı “John Doe” ise, Discord etiketi “#1234” şeklinde olabilir ve kullanıcının tam Discord kullanıcı adı “John Doe#1234” olacaktır.

Discord etiketi, kullanıcıların aynı kullanıcı adına sahip olmalarına rağmen farklı bir numara ile ayrılabilmelerine olanak tanır. Bu özellik, kullanıcıların birbirlerini kolayca bulmasını sağlar ve özellikle büyük Discord sunucularında yararlıdır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın


VOZOL