Discord Moderatör Rehberi

Discord Moderatör Rehberi

Discord Moderatör ile ilgili Nedir?, Ne İşe Yarar? gibi önemli soruları yanıtlıyoruz. Ayrıca moderatör yapma işlemi ve komutları gibi konuları da anlattık. Discord Moderatör hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her sorunun cevabını burada bulacaksınız. Cevabını bulamadığınız bir sorunuz varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Discord Moderatör Nedir?

Discord Moderatör Nedir?
Discord Moderatör Nedir?

Discord Moderatör, uygulama içerisinde kurulan bir sunucunun yöneticisi tarafından sunucu içerisindeki kullanıcıya verilen bir yetkidir. Discord sunucularında Moderatör olmak sunucunun genel düzenini ve işleyişini kontrol edip düzenleme yetkisi verir.

Discord Moderatör Ne İşe Yarar?

Discord Moderatör Ne İşe Yarar?
Discord Moderatör Ne İşe Yarar?

Discord Moderatör, yetkili olduğu sunucudan sorumludur. Bir sunucuda modaratör olmak diğer sunucularda da yetkili olduğu anlamına gelmez. Sunucunun yöneticisi tarafından verilen moderatörlük yetkisi ile yine ona verilen görevleri yerine getirmesi gerekmektedir.

Genellikle Discord Moderatör görevleri arasında sunucunun genel düzenini korumak, üyelerin kuralları çiğnememesini sağlamak gibi önemli bir role sahiptir. Aynı zamanda üyeleri banlayabilir, belirli yetkiler verebilir veya sunucu üzerinde önemli değişiklikler yapabilir.

Discord Moderatör Yapma

Discord Moderatör Yapma işlemini sunucunun kurucusu ve yöneticileri gerçekleştirebilir. Sunucunun kurucusu eğer yöneticilere moderatör yetkisini düzenleme için izin vermezse yalnızca kurucu moderatör seçebilir. Sunucudaki üyeler arasında dilediği kullanıcıyı modaratör yapabilir. Discord Moderatör Yapma İşlemi;

Discord Moderatör Yapma
Discord Moderatör Yapma
 1. Discord Sunucunuza girin,
 2. Sağ tarafta bulunan üyelerden modaratör yapmak istediğiniz kullanıcıya sağ tıklayın,
 3. Yetkiler yazısına gelin,
 4. Modaratör yetkisi verin.

Yukarıdaki basit adımları uygulayarak kurucusu olduğunuz sunucudaki üyeleri modaratör yapabilirsiniz.

75
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
 1. Haydo dedi ki:

  Çok teşekkürler bilgi için

  1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

   Keyifli kullanımlar