Discord Siyah Ekran Sorunu

 Discord Siyah Ekran Sorunu
Okunuyor Discord Siyah Ekran Sorunu

Discord uygulamasını Covid-19 ile birlikte artık kullanmayan kalmamıştır. Günümüzde Discord uygulaması birçok özelliği ile insanlar eve kapandığı zaman çok büyük işe yaramıştır.

Buradan öğrencilerine eğitim veren öğretmenden tutunda beraber bilgisayar oyunları oynayan oyuncu topluluklarına kadar çok büyük bir kitle tarafından kullanılan Discord her program gibi bazen hatalar verebilir. İsterseniz Discord siyah ekran sorununu makalemizde derinlemesine inceleyelim ama şimdiden söylemeliyiz ki Discord siyah ekran sorunu illaki Discord kaynaklı olacak gibi bir durum söz konusu değildir.

Discord Siyah Ekran Sorunu Nedir?

Discord siyah ekran sorunu uygulamayı genel amaçları ile kullanırken başınıza gelecek bir durum değildir. Bu durumu yaşamanız için bir kişiye veya birden çok kişiye canlı yayın ya da diğer adı ile ekran paylaşımı açmış olmanız gerekir. Discord içi canlı yayın esnasında alma ihtimalinizin olduğu Discord siyah ekran sorunu genelde basit sebeplerden kaynaklanır ve çözümü çok basittir.

Discord Siyah Ekran Sorunu Nedir?
Discord Siyah Ekran Sorunu Nedir?

İlk olarak bu internetinizden kaynaklanabilir. İnternet paketi alırken insanlar direk indirme hızlarına bakarak alırlar. İçerik üreticileri ise daha çok yükleme hızına bakar. İnternet bağlantınızın kopmuş olma ihtimalini konu dışında tutuyorum tabi o zaten çok genel bir hatadır. O zaman hiçbir şey düzgün çalışmaz. Diğer bir sorun ise Discord uygulamasının canlı yayın açmak için yetkilendirilmemiş olma ihtimali olabilir. Windows Uygulamalar kısmından Discord uygulamasına gerekli tüm yetkileri verebilirsiniz.

Discord Siyah Yayın ve Paylaşım Sorunu Çözümü

Canlı yayın yapabilmek yüksek miktarda yükleme hızı gerekebilir. Yayını verdiğiniz çözünürlüğe göre en az 5 mb yükleme hızına ihtiyacınız vardır. 5 mb asgari şartlar için gerekli olan hızdır. Benim naçizane tavsiyem Discord siyah ekran sorunu yaşamamak için 10 mb yükleme hızına sahip bir internet paketi almanız gerekebilir. İnternet bağlantınızın kopması için modeminizin fişini çıkarıp bir dakika sonra geri takınız.

Discord Siyah Yayın ve Paylaşım Sorunu Çözümü
Discord Siyah Yayın ve Paylaşım Sorunu Çözümü

Modemden sonra bilgisayarınızı kapatıp açmayı da unutmayınız eğer bunlar işe yaramıyorsa Discord sunucuları çökmüş olabilir. Beklemenizi tavsiye ederim. İsterseniz discord.com internet sitesi ile Discord hesabınızı girerek Discord’u tarayıcı ile açabilirsiniz ama sunucular çöktü ise orası da işe yaramaz eğer işe yarar ise sizde yüklü olan Discord uygulama bozulmuştur. Böyle bir durumda uygulamayı silerek geri yükleyiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Bilgiler
325 okunma
okunma2240
0 yorum