Discord Telefon Numarası Kaldırma

 Discord Telefon Numarası Kaldırma
Okunuyor Discord Telefon Numarası Kaldırma

Discord telefon numarası kaldırma için sizlere anlattığımız adımları uygulayarak numaranızı tamamen kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz. Kaldırdığınız bu telefon numarası ile yeni bir Discord hesabı da oluşturabilirsiniz. Dünyanın en büyük sesli mesajlaşma ve görüntülü konuşma programında işinize yarayacak bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz. Uygulamaya gelebilecek güncellemeler sonrasında Discord uygulamasında telefon numarası kaldırmak istediğinizde yapacağınız adımlar değişebilir. Fakat herhangi bir değişikliğin ardından bu sayfada en güncel bilgileri görmeye devam edeceksiniz.

Discord Telefon Numarası Kaldırmak Neden İsteniliyor?

Discord Telefon Numarası Kaldırma genellikle kullanıcıların diğer kullanıcıların da kendilerine bu numara ile ulaşabilecekleri düşüncesinden araştırılıyor. Fakat Discord verilerinde telefon numaranızı siz paylaşmadığınız taktirde diğer kullanıcılar ulaşamazlar. Bazen Discord verilerinin hacker grupları tarafından çalınması gibi anlarda ortaya çıkabiliyor olsa da, bu gibi durumda da zaten numaranızla bir şey elde edemeyeceklerdir. Fakat herhangi bir sebeple olsa da Discord platformunda telefon numaranızı kaldırmak mümkün. Bunun için aşağıda anlatılan adımları uygulamanız gerekiyor.

Discord Telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?
Discord Telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?

Discord Telefon Numarası Nasıl Kaldırılır?

  1. Öncelikle Discord hesabınıza giriş yapınız.
  2. Sol alttan ayarlar ikonuna tıklayınız.
  3. Hesabım kısmında yer alan “TELEFON NUMARASI” seçeneğinin altındaki numaranızın üstüne gelin ve kaldır seçeneğine tıklayın.

Eğer Discord hesabınızdan telefon numaranızı kaldırmıyorsanız ve yeni bir numara istiyorsa. Kaldırmak istediğiniz telefon numarasını kullanarak yeni bir hesap oluşturun. Yeni hesabı oluşturduğunuzda telefon numarası bu yeni oluşturulan hesaba aktarılacaktır ve eski hesabınızdaki telefon numarası kalkacaktır.

Aynı zamanda Discord teknik destek ekibine de mail atarak bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Fakat hesap güvenliğiniz açısından telefon numaranızın doğrulanmış olması oldukça önemli.

Dicord Telefon Numarası Kaldırma Konusunda Kullanıcı Sözleşmesinden Bir Kesit:

Kişisel Bilgilerin Toplanması ve Kullanımı: Aşağıdaki kişisel bilgi kategorilerini topluyoruz: tanımlayıcılar (kullanıcı adınız, kaydolmak için kullandığınız e-posta adresi ve vermeyi seçtiyseniz telefon numaranız gibi); ticari bilgiler (eğer varsa, Discord’dan ne satın aldığınızın kaydı); finansal veriler (Discord’dan bir şey satın aldıysanız ödeme bilgileri); internet veya diğer ağ bilgileri (uygulama ile nasıl etkileşim kurduğunuz); konum bilgisi (çünkü IP adresiniz genel konumunuzu belirtebilir); sizinle ilgili çıkarım verileri; ve sizi tanımlayan veya sizinle makul bir şekilde ilişkilendirilebilecek diğer bilgiler. Topladığımız kesin veri noktalarının örnekleri ve bu tür toplama kaynakları için lütfen yukarıdaki “TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER” bölümüne bakın.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın