Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?)

 Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?)
Okunuyor Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?)

Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?) ve Nasıl Yapılır? merak edenler için detayları sizlerle paylaşıyoruz. Günümüzün en popüler dizi, film ve elektronik video izleme platformu olan Disney Plus ülkemizde de milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Son zamanlarda Disney Plus platformunu Televizyon (TV) cihazlarına bağlayanlar veya farklı cihazlara bağlayarak izlemek isteyenler HDR10 ayarı bölümünü bulamıyorlar. En iyi görüntü kalitesinde izlemek isteyenler için HDR10 ayarının nasıl yapılacağı aşağıda anlatılmıştır.

Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?) ve Nasıl Yapılır?

Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor sorunuyla karşılaşanlar aşağıda paylaşılan çözümü deneyebilirler. Yerli kaynaklarda bu sorunla ilgili herhangi bir verinin olmaması resmi kaynaklarca da desteklenmektedir. Bu sebeple bu sorunla karşılaşan ve çözen kullanıcıların uyguladığı yöntemlerden yola çıkarak aşağaıdaki çözüm üretilmiştir.

Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?)
Disney + Plus HDR10 Ayarı Gözükmüyor (Nerede?)

– Ayarlar>Ekran tipinde, cihazınız hangi ekran çözünürlüğünü tespit ediyor? 

Cihazınızın ‘4K HDR 30Hz’ algılaması durumunda Disney+ kanalının şu anda standart HD çözünürlük sunacağı bir sorunun farkındayız. TV’niz destekliyorsa, 4K HDR içeriği almak için Ayarlar>Ekran türünde ekran çözünürlüğünü 4K HDR 60Hz olarak değiştirmeyi deneyin.

Disney Plus Görüntü Kaliteleri

Disney+, çok sevdiğiniz hikayeler için yüksek kaliteli bir izleme deneyimi sunar. En sevdiğiniz programları ve filmleri yüksek kaliteli video formatında nasıl izleyebileceğiniz hakkında sorularınız varsa daha fazla bilgi edinmek için aşağıdakilerden birini seçin.

Disney+, yüksek kaliteli izleme deneyimini destekleyen ve sürekli büyüyen bir içerik arşivine sahiptir. Yapıma ve izleme cihazına bağlı olarak şu seçenekler sunulabilir:

  • Full HD: Full HD videolar, 1080p çözünürlüğe sahiptir ve standart HD’ye (720p) göre daha yüksek çözünürlüklü görüntüler sunar.
  • 4K Ultra HD: Bu format, 3840 x 2160 piksel çözünürlüğe sahiptir ve full HD videolara göre daha net görüntüler sunar.
  • HDR10: HDR10, varsayılan HDR formatıdır. Daha geniş bir renk ve parlaklık yelpazesi sunan High Dynamic Range (Yüksek Dinamik Aralık) anlamına gelir.
  • Dolby Vision: Dolby Vision, HDR’nin daha dinamik bir versiyonudur. Renkleri ve parlaklığı ayarlayarak videolardaki her karenin ekranınız için optimize edilmesini sağlar.
  • IMAX Enhanced*: Bu içerikler, görüntünün tüm ekranı kaplamasını sağlayan 1.90:1 genişletilmiş en/boy oranıyla sunulur.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın