e
sv

Don’t Starve ve Together Bilinmeyen Karakter Özellikleri Rehberi

1998 Okunma — 27 Şubat 2018 13:43
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Don’t Starve ve Together Wilson, Willow, Wolfgang, Wendy, WX-78, Wickerbottom, Woodie, Wes, Maxwell, Wigfrid, ve Webber Karakterlerinin Rehberi ve Hiç Bilinmeyen Özelliklerin’den bahsedeceğiz.

Aksiyon ve Macera türündeki popüler oyun Don’t Starve ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. Popüler oyunun siz takipçilerimiz için Özel bir Rehberini oluşturmaya karar verdik.

Yapımını Klei Entertainment’in üstlendiği oyunun dilimizdeki karşılığı ise “Açlıktan Ölme” olarak çevirebiliriz.

Günümüzde üç boyut gerçekliğindeki Hayatta kalma oyunlarının aksine bu oyunun arayüzünde bizleri 2 boyutlu bir yapı karşılıyor. Hayatta kalma mücadelesi vereceğimiz ortam ise pek bir tatlı. Oyun aslında tek kişilik bir oyun fakat 20160 yılında çıkartılan Together adında birden fazla kişiyle oynayabileceğimiz bir versiyonu da mevcut.

Don’t Starve Karakterleri ve Özellikleri – Rehber

Oyunda her karakterin bir birinden farklı kendisine has özellikleri vardır. En beğendiğiniz ve bununla hayatta kalabilirim dediğiniz karakteri tercih etmelisiniz.

        WİLSON

Wilson adındaki bu karakterin uzattığı sakallar onu kış aylarında korur. Ayrıca oyunun en çok tercih edilen karakterlerinden bir tanesidir. Gerçek adı Percival Higgsbury olan karakter aynı zamanda çok alanında çok uzman bir bilim insanıdır. Kış ayları için uzattığı sakalları keserek yararlana bileceğiniz pek çok şey yapabilir. Başlangıç karakteri olarak kullanabilirsiniz.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 200 150

        WİLLOW

Willow karakteri ile oyuna başladığınız zaman yanınızda ek olarak bir çakmak bulunur. Bu eşya akıl sağlığınız azalmaya başladığında kullanılır. Ateşe karşı bir bağışıklığı bulunur. Bu karakteri oynaya bilmeniz için Ana karakter ile 160 puanlık bir deneyim yaşamış olmanız gerekiyor. Together versiyonunda karakteri seçmeniz için herhangi bir şart istenmiyor.

Karakter hafif psikopat bir yapısı vardır. Ateş delisi birisi olduğu için çakmağı sık sık çekinmeden kullanır. Fakat en kötü yanı akıl sağlığını kaybetmeye başladığında çevresindeki her şeyi yakmaya başlar. Karakteri seçenler genelde oyun bilgisine sahip oyunculardır.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 120 150

    WOLFGANG

Wolfgang karakteri tipik bir Türk erkeğine benzeyen yapısı vardır. Canı midesinde birisidir. Karnı doydukça canı belirtilen 300 sınırına kadar yükselebilir. Canavarlardan ve karanlıktan aşırı korkmasından dolayı bu tip olaylara maruz kaldığında ciddi şekilde akıl sağlığında düşüşler yaşar. Karakteri seçe bilmeniz için diğer karakterlerinizin en az 320 deneyim puanına sahip olması gerekiyor.

Fakat Together versiyonunda herhangi bir şart istenmiyor. Aç kaldığında oldukça zayıf düşer, elinizden geldiğince karnını tok tutmaya çalışın.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 – 300 200 300

        WENDY

Wendy karakteri oldukça ilginç bir özelliğe sahiptir. Vefat eden kız kardeşinin ruhunu çağırabilir fakat karşılaştığı yaratıklara karşı etkisizdir. Pesimist bir karakter olan Wendy’i oynaya bilmek için 640 deneyim puanına sahip olmanız gerekecektir.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 200 150

 

          WX-78

WX-78 adındaki bu ahşap robot yağmuru hiç sevmez, hatta yağmur sonucunda ölebilme tehlikesi bile vardır. Gear yedirdiğiniz takdirde 400 can ve 300 akıl sağlığına sahip olabilir. Eğer yıldırım çarpmasına maruz kalırsa korkmanıza gerek yok aksine sevinmeniz gerekir, çünkü özel bir yeteneği açılır. İlk oyunda karakteri seçe bilmeniz için sizden 960 puanlık bir deneyime sahip olmanız isteniyor. Robot olması sizin bulduğunuz eşyalar ile gelişe bileceğinize işarettir. Ayrıca bulduğunuz tarihi geçmiş yiyecekler onda kötü bir etki yaratmaz.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
100 – 400 100 – 300 100 – 200

WICKERBOTTOM

Wickerbottom karakteri hiç uyumaz ayrıca yazdığı kitaplar ile çevresini oldukça etkisi altına alabilir. Karakteri ilk oyunda seçe bilmeniz için 1280 deneyim puanına sahip olmanız gerekmektedir.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 250 150

 

         WOODIE

Woodie adlı karakter kendisine özel bir baltaya sahiptir ve rahatça ağaç kesebilir. 1600 deneyim puanına ulaştığınız zaman açılan karakter sayesinde odun rezervlerinizi doldurabilirsiniz.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 200 150

 

           WES

Wes adındaki bu karakteri açmak için öncelikle macera bölümünü tamamlamanız gerekmektedir. Together versiyonunda hemen açılabilir. Başka bir şeyi yoktur, ayrıca konuşmaz.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
150 150 113

 

      MAXWELL

Maxwell tam bir savaşçı karakterdir. Zırh ve kılıç ile oyuna başlar. Karakteri seçebilmek için macera bölümünü geride bırakmış olmanız lazım. Oldukça karmaşık bir yapısı vardır, yeni başlayan oyunculara pek tavsiye edilmez.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
75 200 150

 

      WIGFRID

Wigfrid oyuna başladığı zaman yanında dört adet et bulunur. Her öldürdüğü düşman sonrası canında artış gösterir. Aynı zamanda savaş kaskı ve mızrağı’da üretebilmektedir. 1920 oyun deneyimine sahip olduğunuzda karakteri oynayabilirsiniz.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
200 120 120

 

      WEBBER

Webber adındaki bu karakter domuzlarla hiç anlaşamaz fakat kendi gibi örümceklerle çok iyi anlaşabilir. Diğer örümceklerin ağları yardımı ile kendisine sakal yapabilmektedir. Bu karaktere sahip olabilmek için Webber İskeletini bulmanız gerekmektedir.

CAN Akıl Sağlığı Açlık Sınırı
175 100 175

 

 


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Don’t Starve ve Together Bilinmeyen Karakter Özellikleri Rehberi