Dota 2 Sistem Gereksinimleri (2021)

 Dota 2 Sistem Gereksinimleri (2021)
Okunuyor Dota 2 Sistem Gereksinimleri (2021)

Dota 2 Sistem Gereksinimleri için 2021 yılındaki güncel listeyi sizlere açıklıyoruz. Oyunun Minimum ve Önerilen gereksinimlerini güncel olarak öğrenin. Türkiye’de ve Dünyada en çok oynanan oyunlar arasında yer alan Dota 2 her gün yeni binlerce oyuncunun başladığı bir oyundur. Ülkemizde popüler olan League of Legends’in kurucularının ilk oyunu olan Dota 2 oyununu oynamak istiyorsanız öncelikle Sistem Gereksinimleri kontrolü yaparak bilgisayarınızda çalıştırıp çalıştıramayacağını öğrenmeniz gerekmektedir.

Dota 2 Sistem Gereksinimleri – Minimum

Dota 2 Sistem Gereksinimleri için minimum ayarlarda sorunsuz çalıştırabileceğiniz gereksinimler aşağıda listelenmiştir. Bunun daha düşük donanıma sahipseniz eğer oyunu çalıştırmakta zorluk çekebilirsiniz. Fakat aşağıdaki gibi veya daha iyi bir donanıma sahip bilgisayarınız varsa oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz. Dota 2 Minimum Sistem Gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 ve daha fazlası
  • İşlemci: Dual core from Intel veya AMD at 2.8 GHz
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT veya ATI/AMD Radeon HD2600/3600
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Boş Alan: 15 GB
Dota 2 Sistem Gereksinimleri
Dota 2 Sistem Gereksinimleri

Bilgisayarınızdaki işletim sistemi, Windows 7 veya daha fazkası olması gerekiyor. Aynı zamanda işlemci de Dual core from Intel veya AMD at 2.8 GHz özelliklerini taşıyabilmeli. Daha iyi işlemciniz varsa daha iyi performans alacaksınızdır. 4 GB Ram haricinde 15 GB Boş alan da bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda oyunlarda en çok performansı etkileyen ekran kartınızın da nVidia GeForce 8600/9600GT veya ATI/AMD Radeon HD2600/3600 olması istenilenler arasında.

Dota 2 Nedir?

Dota 2, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası (MOBA) oyunudur. Oyun 2002’de çıkmış bir video oyunu olan Warcraft III: Reign of Chaos ve onun genişletme paketi olan The Frozen Throne haritası (modu) olan Defense of the Ancients’ın (DotA) bağımsız devam oyunudur. Oyun 2011’de sadece Microsoft Windows’a özel beta olarak çıkmış, 2013 Temmuz’da ise Microsoft Windows, OS X ve Linux için yayınlanmıştır. Oyun bir milyondan yüksek sayıda aynı anda oynanma rekoruna sahiptir ve aynı zamanda Steam’deki en popüler oyunlardan birisidir. Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Dota 2 maçları, sol alt ve sağ üst köşesinde 2 takım merkezlerinin bulunduğu bir haritada oynanır. Takımlardan her birinde 5 oyuncu bulunur. Eğer bir takım diğerinin merkezindeki kadim binayı (Ancient) yıkarsa, maçı kazanmış olur. Her oyuncu oyuna başlamadan önce oynanabilen, her birisinin farklı yetenekleri ve oynayış tarzı olan 115 kahramandan (oyundaki adıyla Hero) bir tanesini seçer.

Dota 2
Dota 2

Dota 2‘nin geliştirme süreci 2009’da bir mod olan Dota’nın geliştiricisi IceFrog’un Valve’nin onu aynı görevle işe almasıyla başlamıştır. Oyun eleştirilerinde oynanabilirliği, yapım kalitesi ve özüne bağlılığı konusunda övülmüş bunun yanında öğrenme aşamasının zorluğu nedeniyle eleştirilmiştir. Dota 2, 2015’e kadar yapıldığı asıl olan Source oyun motorunu kullansa da 2015’te oyun motoru Source 2 olarak değiştirilmiş ve oyun bu motorla yapılmaya devam edilmiştir.

Dota 2 eSpor anlamında çok geniş bir kitleye hitap eder ve oyunun dünya çapında birçok oyuncunun oynadığı turnuvaları düzenlenir. Büyük çaplı turnuvalarının ödül havuzları ise genelde milyon dolarlardır ve bu turnuvalar eSpor dünyasının en büyüğüdür. Bunlardan en büyüğü ise Valve tarafından her yıl Seattle, Key Arena’da düzenlenilen The International’dır. Bunun yanında Valve ilki 2015’te Frankfurt’ta olmak üzere daha küçük çaplı ve “Major” olarak adlandırılan sezonluk etkinlikler yapmaya da başlamıştır.

Dota 2 Sistem Gereksinimleri ile ilgili 2021 yılında gelecek güncellemelerle değişebilecek gereksinimleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın