E Arşiv Portal İnteraktif Şifre ile Giriş

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre ile Giriş

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre ile Giriş yapmak isteyenler için hazırlanmıştır. Konuyla ilgili işinize yarayacak her bilgiyi hazırladığımız bu yazıda bulun. 21. yüzyılın getirdiği teknolojik devrim ile fatura ödemek için bir yerlere gitme zamanı çoktan tükendi ama şimdi bahsedeceğim uygulama büyük şirketler için var ve tabi ki gelir idaresi tarafından oluşturuldu. Bu uygulamanın adı ise E-Arşiv. Asıl soru E Arşiv Portal İnteraktif Şifre ile Nasıl Giriş yaparım? 

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre Giriş Yap

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre Giriş Yap ile sisteme gireceğiniz yolu size getirdik. Gelir İdaresi Tarafınca başlatılmış bir uygulama olan E-Arşiv İnterektaf Girişi Portalına: https://earsivportal.efatura.gov.tr/intragiris.html adresinden ulaşabilirsiniz. Bu tarz işlemleri yaparken elde edeceğiniz kâr miktarını iyi düşünmelisiniz. İşlerinizde başarılar dileriz.

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre Giriş Yap
E Arşiv Portal İnteraktif Şifre Giriş Yap

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre ile Giriş hakkında merak ettiğiniz soruları aşağıda cevapladık. Eğer hala aklınızda bir soru işareti varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre Giriş Hakkındaki Sık Sorulan Sorular

E Arşiv Portal İnteraktif Şifre ile Giriş konusuyla ilgili merak edilen sorular aşağıda cevaplanmıştır. Yeni sorular da cevaplanmaya devam edilecek.

S-1) E-Arşiv Nedir?

C-1) E-Arşiv dediğimiz uygulama şirketlerin faturalarını elektronik ortamda saklayabilmesi, düzenlenmesi ek olarak ibraz ve raporlamaya ile alakalı verileri dahilinde bulunduran uygulamadır.

S-2) E-Arşive Geçmenin Maliyeti Nedir?

C-2) Son dönemde alınan bir karar ile internet üzerinden 5 milyon türk lirası ciro yapanlar için e-arşiv kullanımı zorunlu tutuldu. Özel şirketler ise sebeb olduğu kâr dolayısıyla bir bir istekli olarak e-arşiv hizmetine geçiş yapıyorlar çünkü bu konuda özel hizmet veren kişileri aradan çıkartıp daha fazla kâr ediyorlar.

S-3) E-Arşiv Hangi Yöntemlerle Kesilebilir?

C-3) Kullanıcılar e-Arşiv faturalarını, kendi bilgi işlem sistemlerini Gelir İdaresi Başkanlığı sistemi ile birleştirerek veya Gelir İdaresi Başkanlığı Portalı aracılığıyla veya özel entegratörlerin bilgi işlem sistemleri dahilinde işlem yapmaktadırlar.

S-4) E-Arşive Geçiş Yaptıktan Sonra Kağıt Fatura Kesilebilir Mi?

C-4) E-Fatura geçişi süreci bittikten sonra 7 gün daha hakkınız bulunuyor. E-Arşiv geçiş işleminiz bitince artık kağıt fatura kesemezsiniz.

35
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.