E Devlet Görev Belgesi İndir (Çalışma İzni)

 E Devlet Görev Belgesi İndir (Çalışma İzni)
Okunuyor E Devlet Görev Belgesi İndir (Çalışma İzni)

E Devlet Görev Belgesi İndir ile çalışma izni örneğini cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bu sayede sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutularak olası bir polis çevirmesinde izninizi kullanabilirsiniz. Bu görev belgesini nasıl alabileceğinizi anlatıyoruz. 2021 yılı korona virüs önlemleri kapsamında bol bol sokağa çıkma kısıtlamasıyla geçen bir yıl olarak akıllarda kalıyor. Artan vakaları azaltmak ve normalleşme sürecine girebilmek için 17 Mayıs 2021 tarihine kadar sokağa çıkma yasağı getirildi, sonrasında bu yasak 18 mayıs ve 19 mayıs 2021 tarihlerine uzatıldı. İnsanlarda işlerine gidebilmek için e devlet üzerinden görev belgesi indir işleminin nasıl yapılacağını merak ediyorlar.

Görev Belgesi Nedir?

Genelge’de muafiyet kapsamında bulunanlara yönelik iki ayrı izin sistemi detaylı olarak hatırlatıldı.

Buna göre;

  • Esas usul olan e-Başvuru sitemi üzerinden 2 Mayıs saat 17.00’ye kadar 2.677.000 çalışma izni görev belgesinin verildiği,
  • Muafiyet kapsamında olmakla birlikte e-Başvuru sistemi üzerinden çeşitli nedenlerle belge alamayanlar için ise işveren ve çalışanların taahhütlerinin ve imzalarının bulunduğu, yeni oluşturulan çalışma izni görev belgesi formunun geçerlilik süresi 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 24.00’e kadar uzatıldı.

Ayrıca muafiyet alanında olmasına rağmen sistem üzerinden henüz çalışma izni görev belgesi alamayan;

  • İş yeri sahipleri,
  • Kendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar,
  • Kendi özel sandıklarına tabi olmaları nedeniyle sosyal güvenlik sisteminde kayıtları bulunmayan bankacılık sektörü çalışanları, için de yeni düzenlemenin yapıldığı ve bu amaçla Gelir İdaresi Başkanlığı ve Türkiye Bankalar Birliği başta olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarca gerekli entegrasyonların sağlandığı bildirilmiştir.

Görev Belgesi İndir

Görev Belgesi İndir ile görev belgesinin çıktısını alarak düzenleyebilirsiniz. İş yerleri çalışanlarına sokağa çıkma kısıtlaması olduğu tarihlerde işe gelip gidebilmeleri adına görev belgesi çıkartması gerekiyor. Bu görev belgesi örneğine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Görev Belgesi İndir
Görev Belgesi İndir

Aynı zamanda e devlet üzerinden de görev belgesi talep edebiliyorsunuz. Bunun için de BURAYA Tıklayın ve e devlet girişi yapın. Daha sonrasında görev belgenizi resmi bir şekilde buradan PDF formatında alarak çıkartabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın