E-Devlet ikamegah değişikliği nasıl yapılır?

Seçim yaklaşıyor ve seçmenlerin E-Devlet üzerinden ikamegah değişikliği yeni adres değişikliği yapmaları gerekiyor. Peki E-Devlet üzerinden ikamegah adresi değişikliği nasıl yapılır? İkametgah değişikliği yapabileceğiniz 2 farklı yer bulunuyor bunlardan birtanesi kayıtlı olduğunuz nufus müdürlüğünden ikametah adres değişikliğini gerçekleştirebilisiniz.

Hangi nufus müdürlüğüne kayıtlı olduğunuzu ise alt kısımdaki butona tıklayıp öğrenebilirsiniz.

[button url=”http://adres.nvi.gov.tr” target=”_blank” size=”btn-large” color=”#229135″ icon=”BAĞLI OLDUĞUNUZ NUFUS MÜDÜRLÜĞÜNÜ ÖĞRENME”]BAĞLI OLDUĞUNUZ NUFUS MÜDÜRLÜĞÜNÜ ÖĞRENME[/button]

Adres değişikliği yapmanın bir diğer hatta enkolay yolu ise e-devler üzerinden yapmak. E-Devlet üzerinden ikamegah adresi değişikliği oldukça kolay. İlk önce yapmanız gereken [vurgu color=”#dd3333″]turkiye.gov.tr[/vurgu]  adresine e-devlet kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmak kullanıcı bilgilerinizi hatırlamıyorsanız ve daha önce ptt ‘den şifre aldıysanız şifremi unuttum kısmından 1. derece yakınınıza ve kendinize ait 2 kimlik yanınızda bulundurarak yeni şifre edinebilirsiniz. Daha önce ptt den şifre almadıysanız size enyakın ptt ‘ye giderek şifre talebinde bulunabilirsiniz. E-devlet sitesine kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra ekranın sol kısmında yer alan e-Hizmetler sekmesine tıklamalısınız. İşlem yapacağınız listeden Nufus Genel Müdürlüğü için N Harfine tıklamalısınız açılan ilgili ekranda Adres Değişikliği Bildirimi butonuna tıklayıp adres değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

14
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.