E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulaması

E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulaması

[vurgu color=”#dd3333″]E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulaması [/vurgu] yapmak için öncelikle E-Devlet sitesine kullanıcı girişi yapmanız gerekiyor. E-devlet sitesinde daha öncede yer alan E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulama sistemine ek olarak kendi hesabınız üzerinden, eşinizin ve çocuklarınızında İkametgah ve Adres Doğrulama belgelerini çıkartabşleceksiniz. E-Devlet kullanıcı girişi yapamıyorsanız şifremi unuttum kısmından yakınınıza ait bir Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve kendi kimliğinizi ve cep telefonunuzu kullanarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. E-Devlet üyeliğiniz henüz yok ise size en yakın PTT şubesine giderek şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulaması alırken dikket etmeniz gereken husulardan biri belgeyi hangi kuruma vereceğinizdir. Sorgulama işleminde ise günde sadece birkez İkametgah ve Adres sorgulaması yapabilirsiniz. Çıktı alma konusunda ise herhangi bir kısıtlama yok.

[infobox color=”#dd3333″]E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulaması [/infobox]

Alt kısımdaki butona tıklayıp e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, Elektronik İmza, T.C. Kimlik Kartı veya Banka seçeneklerinden birisi ile edevlet sistemine giriş yaparak E-Devlet İkametgah ve Adres Doğrulaması kaydınıza ulaşabilirsiniz.

[button url=”https://www.turkiye.gov.tr/nvi-yerlesim-yeri-ve-diger-adres-belgesi-sorgulama” target=”_blank” size=”btn-large” color=”#1e74bf” icon=”fa fa-etsy”]Yerleşim Yeri (İkametgah) ve Diğer Adres Belgesi[/button]

23
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.