E Fatura 1210 Hata Kodu Çözümü (2022)

 E Fatura 1210 Hata Kodu Çözümü (2022)
Okunuyor E Fatura 1210 Hata Kodu Çözümü (2022)

E Fatura 1210 Hata Kodu ile ilgili bu sorunu yaşayan herkesi bilgilendirmek amacıyla bu hatanın sebebini ve ne anlama geldiğini açıklıyoruz. Döküman Bulunan Adrese Gönderilemedi, 1210 Hata Kodu detayları.

Bir ürün satın aldığınız zaman veya daha farklı durumlarda size gelecek Elektronik Fatura bilgisinin gelememesi durumlarında bu hata mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Bu konuyu en kısa ve açık haliyle sizlere aşağıda anlatacağız.

Sizin E Fatura 1210 Hata Kodu ile ilgili sormak istediğiniz sorular veya yaşadığınız sorunlarla ilgili konuları aşağıdan yorum olarak bizlere yazabilirsiniz. Bunun ne anlama geldiğini ve nasıl çözüleceğini sizlere aşağıda anlatıyoruz.

E Fatura 1210 Hata Kodu (Durum Mesajı)

1210 Hata Kodu (Durum Mesajı)
E Fatura 1210 Hata Kodu (Durum Mesajı)

E Fatura 1210 Hata Kodu Alınmasının sebebini açıklayarak başlayalım. Zarf önce merkezde işlenir ve sonra alıcıya gönderilmek üzere yola çıkartılır. Zarfın gönderimi sırasında alıcıya ulaşamaması durumunda veya çeşitli sorunlardan kaynaklı başarısızlıklar sonrasında göndericiye 1210 hata kodu iletilir.

E-Fatura uygulaması, faturaların internet bağlantısı kullanılarak elektronik ortamda düzenlenmesini, paylaşılmasını ve izlenmesini sağlayan bir sistemdir. Baskı araçları ve kağıt kullanılmadan sunucular aracılığı ile firmadan firmaya iletilen e-Faturalar, 1 Eylül 2013 yılından beri hayatımızda.

Şu an için sadece madeni yağ lisansına sahip ya da bu firmalardan mal alıp yıllık satış tutarı 25 milyon TL üzerinde olan firmalar ve ÖTV’ye tabi kolalı gazoz, alkollü içecek ya da tütün üreten ya da ithal eden firmalar ve bu firmalardan mal alıp yıllık satış tutarı da 10 milyon TL üzerinde olan firmalara zorunlu tutulan uygulama önümüzdeki zamanlarda tüm şirketler için zorunlu hale gelecek. İsteğe bağlı olarak daha küçük cirolara sahip işletmeler de e-fatura kullanımına geçerek e-fatura avantajlarından yararlanabiliyorlar.

Sadece sisteme tanımlanmış kullanıcıların faydalanabileceği bu uygulamanın standartları Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenmiş olup, düzenlenen elektronik belgeler kağıt fatura ile aynı hukuki niteliklere sahiptirler.

Merkez başarısız olan bu zarfı, üç kere daha göndermeyi deneyecektir. Toplamda 4 gönderme denemesini saat 06:00 ile 18:00 saatleri arasında yapar.

E Fatura 1210 Hata Kodu ile ilgili anlamadığınız veya sormak istediğiniz soruları aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın