e
sv

E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?

107 Okunma — 21 Eylül 2023 09:55
E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

E Görüş platformuna kayıt olanlar üye olma işlemleri sırasında alan kodu alanı gördükleri için burası nedir? ve alan kodu olarak ne yazılır? merak edebiliyorlar. E Görüş için özellikle istenilen bu alan kodu bölümünü nasıl doğru bir şekilde doldurabileceğinizi açıklayacağız. Türkiye’de cezaevlerin de özellikle açık görüş olan ceza mahkumları aileleri ve sevdikleriyle görüşebilmeleri için Online yani çevrim içi görüntülü olarak canlı veya sesli olarak iletişim kurabiliyorlar. Bu görüşmelerin kayıt altına alınabilmesi ve mahkumlarla sevdiklerini uzak tutmamak adına geliştirilen E Görüş uygulaması oldukça büyük bir öneme sahip.

E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?
E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?

E Görüş uygulamasını indirenler platforma kayıt olmak istedikleri sırada karşılarında üye olurken alan kodu gibi bir seçenek görüyorlar. Telefon numarası yazılırken başta istenilen alan kodu alanına ne girileceği herkes tarafından oldukça merak edilip anlaşılmaya çalışıldığını fark ettik.

Alan kodu alanına telefonunuzun alan kodunu girmeniz gerekmektedir. Örneğin “0538 478 ** **” gibi bir telefonunuz var. Bu telefon numarasının başında yer alan “0538” alan kodudur. Yani Alan kodu alanına “0538” gibi telefon numaranızın başındakini girmelisiniz. Eğer uygulama 0 sayısını girmeden alan kodunu girmenizi istiyorsa “538” yazmanız yeterli olacak.

E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?

Son zamanlarda, E Görüş platformuna kaydolan kullanıcılar, üyelik işlemleri sırasında “alan kodu” alanıyla karşılaşmaktadırlar ve bu bölümün ne anlama geldiği ve nasıl doldurulması gerektiği konusunda merak duymaktadırlar. E Görüş platformuna kayıt olurken doğru bir şekilde alan kodu alanını nasıl doldurabileceğinizi açıklayacağız. Türkiye’deki cezaevlerinde özellikle açık görüş hakkına sahip olan mahkumların, aileleri ve sevdikleriyle çevrim içi olarak canlı veya sesli iletişim kurabilmeleri için geliştirilen E Görüş uygulamasının büyük bir öneme sahip olduğunu belirtmek istiyoruz.

E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?
E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?

E Görüş uygulamasını indiren kullanıcılar, platforma kayıt olmak istediklerinde telefon numaralarını girmeleri gereken bir alanla karşılaşırlar. Bu aşamada, özellikle “alan kodu” gibi bir seçeneğin ne anlama geldiği konusunda merak duyulmaktadır.

Alan kodu, telefon numarasının başında yer alan ülke, bölge veya şehir kodunu ifade eder. Türkiye’de telefon numaralarının başında yer alan üç haneli bir alan kodu bulunmaktadır. Örneğin, “0538 478 ** **” gibi bir telefon numarasına sahipseniz, “0538” alan kodudur. Eğer E Görüş uygulaması, sadece alan kodunu girmenizi istiyorsa, “538” gibi numaranızın başındaki sıfırı çıkararak girebilirsiniz.

E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?
E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?

Uygulama üzerinde kayıt olurken alan kodu alanını doğru bir şekilde doldurmanız önemlidir. Bu, telefon numaranızın coğrafi konumunu belirtir ve size ait doğru iletişim bilgilerinin kullanılmasını sağlar. Alan kodu, kullanıcının bulunduğu ülke veya bölgeye bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, doğru alan kodunu girmek, iletişim kurma sürecinin düzgün bir şekilde işlemesini sağlar.

E Görüş uygulaması, cezaevlerindeki mahkumların aileleri ve sevdikleriyle çevrim içi görüntülü veya sesli iletişim kurabilmelerini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Bu uygulama, görüşmelerin kaydedilebilmesi ve mahkumlarla sevdiklerinin birbirlerine daha kolay erişebilmelerini sağlamak için büyük bir öneme sahiptir. Bu şekilde, fiziksel mesafeleri aşarak iletişim kurmanın önündeki engeller azaltılmış olur.

E Görüş platformuna kaydolurken, telefon numaranızın alan kodunu doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Alan kodu, telefon numaranızın başında yer alan ülke, bölge veya şehir kodunu ifade eder. Türkiye’de alan kodu üç haneli bir numaradır. Uygulama tarafından istenen alan kodunu doğru bir şekilde girmek, iletişim sürecinin sağlıklı bir şekilde işlemesini ve doğru iletişim bilgilerinin kullanılmasını sağlar. E Görüş uygulaması, cezaevlerindeki mahkumlar ve aileleri arasında çevrim içi iletişimi kolaylaştırmak için önemli bir araçtır. Bu sayede, mahkumlar sevdikleriyle iletişim kurabilir ve bu iletişimler kaydedilerek uzak tutulmaları engellenir.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

E Görüş Alan Kodu Nedir? Ne Yazılır?