E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama 2021

E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama işlemlerini 2021 yılında nasıl gerçekleştireceğinizi anlatıyoruz. Aynı zamanda E-Nabız grip aşısı sorgulama haricinde mobil uygulaması hakkında bilgileri de göreceksiniz.

E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama 2021

E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama 2021. E-Nabız Grip Aşısı Nasıl Sorgulanır? E-Nabız Nedir? E-Nabız Nasıl İndirilir? Covid-19 tehlikesi yüzünden zatürre aşılarının ardından grip aşılarında da stok sıkıntısı yaşandı. Ülkeye az miktarda gelen bu aşı çok yüksek risk grubundaki bireylere ve sağlık çalışanlarına uygulanacak. İsterseniz bu aşıyı olup olamayacağınızdan nasıl emin olursunuz. Onu anlatalım. 

E-Nabız Grip Aşısı Nasıl Sorgulanır?

E-Nabız Grip Aşısı Nasıl Sorgulanır?
E-Nabız Grip Aşısı Nasıl Sorgulanır?

Mevsimlik grip aşısı olabilmek için öncelikle risk grubunda olup olmadığınızı öğrenmek zorundasınız. Bunun için öncelikle herhangi bir ptt şubesine gidip e-devlet şifresi alınız. Sonrasın telefonunuza Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store aracılığı ile E-Nabız uygulamasını indiriniz eğer İOS işletim sistemi kullanıyorsanız o zamanda App Store aracılığı ile E-Nabız uygulamasını indiriniz.

Sonrasında E-Devlet şifreniz ile otomatik giriş yapabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri doldurduktan sonra açılan ana sayfada mevsimlik risk diye bir bölme görürsünüz. Tıkladığınız zaman açılan ekranda grip aşısı yapmak için risk grubu içerisinde olup olmadığınızı görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=9KiXT7ukfQ4
E-Nabız Grip Aşısı Sorgulama 2021

E-Nabız Nedir?

E-Nabız bütün sağlık verilerinizin tutulduğu bir sistemdir. Doktorlar raporlarınızı sağlık testlerinden sonra sonuçlarınızı ve bütün sağlık bilgilerinizi buraya girer. Bebekken size yapılan aşılara bile bu sistem aracılığı bakabilirsiniz.

E-Nabız Nasıl İndirilir?

Android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store aracılığı ile E-Nabız uygulamasını indiriniz eğer İOS işletim sistemi kullanıyorsanız o zamanda App Store aracılığı ile E-Nabız uygulamasını indiriniz. Sonrasında E-Devlet şifreniz ile otomatik giriş yapabilirsiniz. 

22
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.