EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür?

EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür?

EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür? sorusu çok fazla sorulmaya başladığı için cevaplıyoruz. Bu sayede canlı derslerinizi sorunsuz bir şekilde izleyebilirsiniz. Günümüzde Covid-19(koronavirüs) kaynaklı olarak eğitim dahil çoğu şey online olmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimi online yapma konusunda kullandığı malzeme ise EBA lakin birçok öğrenci ve öğretmen EBA canlı ders uygulamasını kullanırken birçok sorun ve hata ile karşılaştı. EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür? gibi merak ettiğiniz sorularınız varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

Şimdi sizlere bu hataların ne olduğunu nasıl çözüldüğünü anlatmaya çalışacağım.

EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür? Sorusundan Önce Kontrol Etmeniz Gereken Önemli 3 Madde

EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür?
EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür?

EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür? Çok fazla sorulan bir soru ve her kullanıcı tipinde bu tip hatalar gözükebiliyor. Bunun için öncelikle kontrol etmeniz gereken 3 maddeyi aşağıda sıraladık. Eğer cihazınız EBA için uygunsa çözüm yöntemlerini denemeye başlayabilirsiniz.

  1. İlk olarak EBA’nın canlı ders özelliğini kullanmanız için EBA canlı ders uygulamasının yüklü olması lazım. Telefon veya tablet kullanıyorsanız EBA uygulaması yüklü olmalıdır.
  2. Windows kullanıyorsanız. Kullandığınız windows işletim sistemi Windows 8 veya üstü bir işletim sistemi olmak durumundadır.
  3. Tablet veya telefon kullanıyorsanız. Apple ürünlerde işletim sistemi IOS 11, android işletim sistemli ürünlerde ise android 5.0 ve üstü olmalıdır. EBA uygulaması’nın güncellemelerini de çıktığı gibi yapmak zorundasınız.

EBA Kaynaklı Hatalar

Oluşacak her hata sizden kaynaklı değildir. Bazı hatalar, örneğin internet sitesi veya uygulama ayarları sunucu bağlantılıdır. Bu sunucuların çökmesi sebebi ile ulaşmaya çalıştığınız kaynak ulaşılamaz olur. Bizim durumumuzda bu EBA.

EBA Kaynaklı Hatalar
EBA Kaynaklı Hatalar

Örnek olarak ERROR 404 NOT FOUND hatası alırsanız. EBA çökmüştür. Sizin beklemekten başka yapacağınız hiçbir şey yok. Bu durumu yetkililer düzeltmek zorundadır.

Kullanıcı Kaynaklı EBA Hataları

EBA Hata Kodu, olarak karşılaştığımız sorunların çoğu kullanıcı kaynaklı hatalar arasına giriyor. Kullanıcı kaynaklı hatalarda kullanıcı çözüm yöntemi uygulaması gerekir. Aksi halde hata geçmez ve sürmeye devam eder.

Kullanıcı Kaynaklı EBA Hataları
Kullanıcı Kaynaklı EBA Hataları

EBA Canlı Ders Sistem Hatası “.dll Hatası” ve Çözümü

EBA Canlı Sınıf özelliğin bilgisayarınızda kullanmak istediğiniz zaman MSVCP140.DLL bulunamadı veya sdk.dll ya daapi-ms-win-crt-runtime-I1-1-0.dll bulunamadı ve Vcruntime140.dll bulunamadı isimli hatalar almaktaysanız en genel sebebi işletim sistemidir. Bu durumu çözmenin en kolay yolu bilgisayarınızı Windows 10 işletim sisteminin en güncel versiyonuna yükseltmelisiniz.

EBA Canlı Ders LastErrorType Auth Error Code: 10429 Hatası ve Çözümü

Hata Sebepleri

Bu hatayı almanızın en temelde 3 tane sebebi vardır.

1)Eğer uygulamayı birkaç defa üst üste açmaya çalışmak. (Arka planda açılan bir ton uygulama hata sebebi olur.)

2)Kurulum esnasında yaşanılan bir sorun ile ilgili olabilir veya ayarların düzgün yapılmamasından kaynaklı da olabilir.

3)Web tarayıcınızda (Google Chrome, Mozilla Firefox vb.) programın çalışmasını engelleyen arka plan tarayıcı eklentileri yüklü olabilir.

Çözüm Yolları

1)Klavyeniz ile Ctrl +Alt +Del tuşlarını kullanarak görev yöneticisini açınız ve gördüğünüz tüm EBA uygulamalarının görevlerini sonlandırınız.

2)Windows Defender uygulamasını etkisizleştirmenizi tavsiye ederim. (Windows arama çubuğuna Windows güvenliği yazıp açınız. Oradan Windows tehdit korumasına giriniz ve ayarları yönetten en başta gerçek zamanlı koruma olmak üzere hepsini kapatınız.)

3)Tarayıcınızdaki bütün eklentileri devre dışı bırakıp tekrar bağlanmayı deneyin. Özellikle İnternet Download Manager ve Ad Blocker gibi eklentiler canlı sınıf uygulamasında hata verebilir.

EBA Hata Kodu Nasıl Çözülür? sorusuna eklemek istediğiniz bir şeyler varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

21
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.