Ek Gelir Kazanmak İçin Yapılabilecek İş Fikirleri

Ek Gelir Elde Etmek İçin Yapabileceğiniz İş Fikirleri, İnternetten Para Kazanmanın Yolları.

Ek Gelir Elde Etmek İçin Yapabileceğiniz İş Fikirleri

Günümüzde çalışanlar hem boşta kalan zamanlarını değerlendirmek hem de ek gelir elde edebilmek için çeşitli işler yapmakta veya ortaklıklar kurmaktadırlar. Bu şekilde mevcut maaşlarının dışında gelir elde etmektedirler. Sizlerde çeşitli işler yaparak ek gelir elde edebilir hatta iş yeri sahibi olabilirsiniz. Yapabileceğiniz işleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Evlerde yapılan işler ile ek gelir; Günümüzde evlerde ev hanımlarının ve aile fertlerinin yapmış oldukları altın kutusu, şekerleme paketleme, çerez paketleme, ev yemeği yapma, evde turşu yapma, kurumuş sebze yapma, kağıt poşet yapma gibi fiziksel olarak yapılabilen işler yapılarak ek gelir elde edilebilir.

 Yarı zamanlı çalışmak; restoran, cafe ve yemek yenilebilen yerlerde komi, bulaşıkçı ve pişirimci, gibi pozisyonlarda, paketçilik, kuryelik yapma, el ilanı, broşür dağıtma ve ilan yapıştırma gibi, fast food zincirlerinde yarı zamanlı olarak , marketlerde reyon görevlisi veya promatör olarak yarı zamanlı çalışarak ek gelir elde edilebilir.

Sermaye ortaklığı; Biraz birikmiş sermayeniz var ise kurulacak olan bir işletmeye ortak olabilir, kurulmuş olan bir işletmenin hissesini satın alabilir, veya kendiniz bir işletme kurabilirsiniz.  Bu sayede ek gelir elde edebilirsiniz.

* Ek gelir elde etmenin diğer yolu da birikmiş olan nakit paranızı kullanarak bir gayrı menkul satın almanız ve kiraya vermenizdir. Bu sayede aylık veya yıllık olarak düzenli bir kira geliriniz olacağı gibi evi satmak istediğiniz zaman aldığınız fiyatın üzerine satarak buradan da ek gelir elde etmiş olursunuz.

* Benzer bir şekilde bir otomobil satın alarak taksi plakası olan birine kiralayabilir, otomobil kiralama işi yapan firmalara aylık olarak kiraya verebilirsiniz. Otomobili satmak istediğinizde en kötü ihtimalle aldığınız fiyata satarsınız. Bu şekilde ek gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

İnternetten para kazanmak için tercih edebileceğiniz birçok yöntem vardır.  Bu yöntemlerin başında bir site kurarak reklam almak ve reklamdan para kazanma yöntemi gelir. Bu yöntemin dışında çeşitli sitelere makaleler yazarak para kazanabilirsiniz. Makale yazmanın dışında reklam tıklayarak veya site linki tıklayarak para kazanabilirsiniz. You tube gibi video sitelerine video yükleyerek, flickr gibi fotoğraf sitelerine fotoğraf ekleyerek para kazanabilirsiniz.

Site kurarak internetten para kazanma

kuracağınız site içeriği geniş bir site olmalı ve her kesimin ilgisini çekerek çok sayıda tıklanmalıdır. Böylece alacağınız tık sayısına göre Google aramalarında ilk sıralarda çıkacak ve bu sayede Google reklamları alabileceksiniz. Google sitelere verdiği reklam başına ve tıklanma başına ücret ödediğinden bu yolla para kazanmış olursunuz.

Makale yazarlığı ile internetten para kazanma

İnternet siteleri için içerik , site editörlüğü yapma ve site yönetme gibi görevler üstlenerek para kazanabilirsiniz. Bir ziyaretçinin siteyi ziyaret etmesi, ilgisini çekmesi için gerekli olan içeriğin hazırlanması, makalelerin yazılması, fotoğraf ve videoların bulunup ayarlanması gibi işleri yaparak internet üzerinden para kazanırsınız.

You tube üzerinden para kazanma: Çektiğiniz ilginç videoları you tube gibi video sitelerine yükleyerek para kazanabilirsiniz. Bu sistemde site yüklediğiniz videonun aldığı tık sayısınca size küçük ücretler ödemektedir. Bu ödemeler genellikle dolar üzerinden hesap edilmekte ve yapılmaktadır. Bu nedenle internete video yükleyerek para kazanabilirsiniz.

Flickr gibi sitelere fotoğraf ekleyerek para kazanma

Çektiğiniz görsel, ilginç ve güzel fotoğrafları internette bulunan ve fotoğraf severlerin  uğrak yerleri olan fotoğraf sitelerine yükleyerek para kazanabilirsiniz. Bu yöntemde genel olarak alınan tık sayısına bağlı olarak ücretlendirme yapılıp size ödeme yapılıyor.

* Bu yöntemlerin dışında e –ticaret siteleri ile para kazanabileceğiniz gib, site içeriğinde bulunan reklamlara tıklayarak da para kazanabilirsiniz. Bütün sistem alınan tık sayısı üzerinden döndüğünden reklam tıklayarak da internetten para kazanabilirsiniz.

Yukarıda yazılı olan ek gelir yöntemlerinden birini uygulayarak hem ek gelir elde edebilir hem de boşa geçen zamanı değerlendirmiş olursunuz.

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.