Ekran Kartı Stres Testi Rehberi

Ekran Kartı Stres Testi Rehberi

Ekran kartı stres testi-, ekran kartının anlık durumunu ölçmek için yapılır. Anlık durum içerisinde birçok şey teste dahil oluyor. Bu testlerin ayrıntılarını makalede vereceğim ama söylemem lazım ki bu testler sayesinde bir oyun ya da programı ne seviyede çalıştırıp çalıştıramadığına bakıyorsunuz.

Ekran Kartı Stres Testi Nedir?

Ekran Kartı Stres Testi Nedir?
Ekran Kartı Stres Testi Nedir?

Ekran kartı stres testi ekran kartını termal ısı limitine kadar zorlamaktan geçer. Bu esnada frekansları ve güç tüketimini zorlar ve limitleri görürüz. Amacı temelde erkan kartının sağlamlığını ve soğutma kalitesini ölçmek için kullanılırlar. Bu sayede bir ürünün kalitesi anlaşılır.

Ekran Kartı Stres Testi Nasıl Yapılır?

Ekran Kartı Stres Testi Nasıl Yapılır?
Ekran Kartı Stres Testi Nasıl Yapılır?

Bu testi gerçekleştirmek için bir yazılım veya daha doğrusu 3. Parti program gereklidir. Bu 3. Parti program farklı çözünürlük ve grafik ayarlarında yapılır. Buna göre ekran kartının fps değerleri değişir. Değişmeyen tek şey ekran kartı kullanımı yüzdesidir. Bu sayede bir darboğaz var mı? Anlaşılır.

Ekran Kartı Stres Testi Programı

Bunlara bir sürü örnek verilebilir ama ben şahsen FurMark grafik kartınızın (GPU) sınırlarını zorlayarak performansını test etmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Özellikle overclock yapan kullanıcıların ekran kartlarını karşılaştırabilmeleri sağlar vermek istiyorum. FurMark, grafik kartınızın (GPU) sınırlarını zorlayarak performansını test etmenizi sağlayan ücretsiz bir programdır. Özellikle overclock yapan kullanıcıların ekran kartlarını karşılaştırabilmeleri sağlar.

15
A+
A-
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Benjamin Dzuho dedi ki:

    I want Brawl Stars gems free, please ?