En İyi Netflix Filmleri (2020) Listesi

 En İyi Netflix Filmleri (2020) Listesi
Okunuyor En İyi Netflix Filmleri (2020) Listesi

En İyi Netflix Filmleri arayanlar için daha önce izlemediğinizi düşündüğümüz filmlerin listesini hazırladık. 2020 yılında mutlaka bunları izleyin. Listemizde yalnızca bu yıl çekilen filmler yer almıyor, aynı zamanda gişe rekortmeni ve ödüllere boğulmuş filmlere’de yer ayırdık.

En iyi Netflix Filmleri dediğimiz zaman herkesin konuştuğu filmlerden bahsetmek yakışmazdı. Binlerce film arasından fark edilmemiş ve keşfedilmemiş efsane filmleri’de sizlere tanıtacağız. Listemiz sürekli olarak güncellenecek. En İyi Netflix Filmleri arasında görmek istediğiniz yapımları bizlere yazabilirsiniz. Aynı zamanda filmler hakkındaki düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi’de bekliyoruz.

Aşağıda verdiğimiz sıralama tamamen karışık olarak verilmiştir. Sayılar sizi yanıltmasın belki’de çok seveceğiniz ve ilginizi çekecek bir yapım ortalarda bile olabilir. Aşağıdaki yapımlar öneri ve tavsiye üzerine hazırlanmıştır ve en iyiler arasına girmeye bu sayede başarmışlardır.

1- Örümcek Adam Eve Dönüş

En İyi Netflix Filmleri: Örümcek Adam Eve Dönüş
En İyi Netflix Filmleri: Örümcek Adam Eve Dönüş

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı filmindeki olayların ardından genç Peter Parker (Tom Holland), Tony Stark’ın (Robert Downey Jr.) gözetimi altında hem Avengers ekibinin bir üyesi olmaya, hem de lise öğrenimini sürdürmeye çalışmaktadır.

Süper yeteneklerini sıradan bir lise öğrencisi bedeninde hazmetmeye çalışan Parker, bir anda ortaya çıkan kötü kalpli Adrian Toomes yani Vulture’ı (Michael Keaton) durdurmaya çalışırken büyük felaketlerin kıyısından dönülür.

Henüz Tony Stark’ın tamamen güvenini kazanamamış Peter Parker, süper kahraman olmanın gerçekten ne olduğunu anlamaya başladığında Vulture ile tekrar karşılaşacaktır.

2- Bumblebee

En İyi Netflix Filmleri: Bumblebee
En İyi Netflix Filmleri: Bumblebee

1987 yılında kaçak olan Bumblebee, Kaliforniya’daki küçük bir sahil kasabasında bir hurdalığa sığınır. 18 yaşına girmek üzere olan ve dünyadaki yerini keşfetmeye çalışan Charlie (Hailee Steinfeld), savaştan yaralanmış ve zarar görmüş olan Bumblebee’yi bulur. Charlie, Bumblebee’yi yeniden canlandırdığında kısa sürede onun sıradan bir sarı VW aracı olmadığını anlar.

3- Başlat Ready Player One

En İyi Netflix Filmleri: Başlat Ready Player One
En İyi Netflix Filmleri: Başlat Ready Player One

Ailesini küçük yaşta kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı bir oyun evreninde geçirir. Oyunun milyoner kurucusu oyun evreninin içine bir anahtar saklamıştır ve öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü bu anahtarı bulana vadetmektedir.

Wade de bu macera dolu hazine avının peşine düşmüştür. Bir süre sonra her şey bir oyun olmaktan çıkıp acımasız bir rekabete dönüşür. Zira şirket hissedarları ve paragöz oyuncular hazineye herkesten önce ulaşabilmek için diğer yarışmacıları saf dışı bırakmak için her şeyi yapmaya hazırdır…

Yönetmenliğini başarılı yönetmen Steven Spielberg’ün üstlendiği ve senaryosunu Ernest Cline’ın kaleme aldığı Ready Player One’ın başrolünde Tye Sheridan ve Olivia Cooke yer alıyor.

4- Mogli: Orman Çocuğu

En İyi Netflix Filmleri: Mogli: Orman Çocuğu
En İyi Netflix Filmleri: Mogli: Orman Çocuğu

Film, Hindistan’ın ormanlarındaki bir kurt sürüsü tarafından yetiştirilen insan çocuğu Mowgli’nin yetişmesini konu alıyor. Mowgli büyüme sürecinde ormanın sert kurallarını öğrenirken, ayı Baloo ve panter Bagheera’nın koruması altındadır. Mowgli ormandaki hayvanlar tarafından kendilerinden biri olarak kabul edilir. Onu kabul etmeyen tek orman sakini ise korkunç kaplan Shere Khan’dır. Ancak Mowgli insan kökeni ile yüz yüze geldiğinde, ormanda gizlenen daha büyük tehlikeler olabilir..

5 – 6 Underground

En İyi Netflix Filmleri: 6 Underground
En İyi Netflix Filmleri: 6 Underground

6 Underground, kenti suçlulardan kurtarmak için kendilerini ölü olarak gösterip, suçluların peşine düşen 6 kişilik milyalder grubun hikayesini konu ediyor. 2007’de başlayan uzun soluklu Transformers serisinin ünlü yönetmeni Michael Bay’in kamera arkasına geçeceği aksiyon filminin başrolünü Ryan Reynolds üstleniyor.

Netflix Nedir?

Netflix Inc., film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında iştigâl eden Amerika kökenli kuruluş. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kuruldu. İnternet üzerinden gerçek zamanlı veri akışı ve video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaştı. Adı, İngilizce İnternet anlamına gelen “net” ve Amerika’da günlük konuşma dilinde “filmler” anlamına gelen “flicks” kelimesinden türetildi.

Netflix’in ilk iş modeli DVD satışı ve kiralama üzerineydi. Ancak şirketin kuruluşundan yaklaşık bir yıl sonra Hastings, posta yoluyla DVD kiralamaya odaklanmak üzere DVD satışlarını durdurdu. 2007’de Netflix, akışkan medya aracılığıyla İnternet üzerinden film izleme olanağı sunarak iş alanını genişletti. 2010’da Kanada’ya açıldı ve zaman içinde veri akışı servisi büyümeye devam etti. Ocak 2016 itibarıyla Netflix 190’dan fazla ülkede hizmet vermektedir.

Netflix, 2013’te House of Cards adlı ilk dizisiyle içerik üretmeye de başladı. O günden bu yana film ve televizyon dizisi üretimlerini hızla artırdı. Şirket, 2016’da 126 orijinal dizi ve film yayımladı. Bu sayı, ücretli Amerikan televizyon kanallarının tümünden daha fazladır. Ocak 2019 itibarıyla Netflix’in dünya çapında 158 milyon abonesi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: En iyi Filmler Listesi 2020 Yılına Özel

En İyi Netflix Filmleri listemiz her gün güncellenmeye devam edecek. Bir birinden güzel ve etkileyici filmleri eklenecek. Herkesin bildiği ve çok popüler olan filmlerin haricinde pek bilinmeyen ve fazla tutulmamış fakat en iyiler arasına girebilecek Netflix Filmlerini ekliyoruz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın