En iyi “Polisiye Oyunları” Listesi

En iyi “Polisiye Oyunları” Listesi

Polisiye Oyunları sevenler ve denemek isteyenler için bu türe ait en iyi yapımları kısaca anlattığımız bir liste hazırladık. Gerilim dolu anlar başlıyor.

Liste tamamen karışık bir sıralama ile hazırlanmıştır. İlk sıradaki yapım ile son sıradaki yapım arasında kalite farkı gözetmedik. Fakat bu listemiz içerisinde yer alan Polisiye Oyunları kendi türlerinin en çok ses getiren efsane yapımlarıdır. Unuttuğumuz veya fark edemediğimiz daha farklı oyunlar varsa yorum olarak yazabilirsiniz. Polisiye oyun önerisi olarak’da okuyarak yapımları oynamadıysanız oynamanızı tavsiye ederiz.

Oyunlar PC veya PS4 karışık oynanabilen dedektif ve polisiye oyunları listemiz başlıyor.

1. The Darkside Detective

The Darkside Detective
The Darkside Detective

Francis adındaki dedektif karakterini kontrol ettiğimiz bu Polisiye Oyununda en yakın yardımcımız Darkside adındaki bir polis memuru. Oyunda 6 farklı dava çözmemiz gerekecek fakat işler o kadar karışık’ki her an sizin bile suçlu çıkabileceğiniz derin bir hikayeye sahip.

2. Orwell

Orwell
Orwell

Simülatör tarzındaki bu yapımda bir bilgisayar başında özel bir ajan görevi yapıyoruz. Şehrin tüm kameraları ve girilmeyecek gizli dosyaları ile suçluluları yakalamak, izlerini sürmek bizim işimiz. Bir birinden zorlu, mantık ve akıl görevleri ile efsanevi Polisiye oyunları arasında yer alıyor.

3. Murdered: Soul Suspect

Murdered: Soul Suspect
Murdered: Soul Suspect

Bu yapım hiç bir Polisiye Oyununa benzemiyor. Grafiklerinin kalitesinden daha fazla hikaye kalitesinin ön plana çıktığı bu başarılı oyunda cinayetleri çözmek eğlenceli olduğu kadar korkutucu ve zor’da. Öldürüldüğümüz bir davayı çözmek ne kadar zor ve ilginç olduğunu göreceksiniz.

4. L.A. Noire

L.A. Noire
L.A. Noire

GTA Yapımcılarının elinden çıkan bu Polisiye oyununun ne kadar mükemmel bir oynanış, hikaye ve grafiklere sahip olduğunu uzun uzun anlatmamıza gerek yok herhalde. Bir dedektifi canlandırdığımız oyun içerisinde cinayet ve daha farklı olayları çözerek terfiler alıyoruz ve görevlerimiz git gide zorlaşıyor. Farklı birimlerde yapacağımız görevler ile bizi oyuna kenetlemeyi başaran yapımı muhakkak oynamanız gerekiyor.

5. Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments
Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

Oyunun hikaye ve oynanış açısından başarılı olduğunu herkes söylüyor fakat bekleme süreleri ve geçişler biraz can sıktığını’da biz söyleyelim. Oyun içerisindeki diyaloglar ve sinematik görüntüleri ile klasikleşmiş baş yapıtlardan bir tanesi. Polisiye Oyunları listesinde olmazsa olmaz bir yapım.

6. The Vanishing of Ethan Carter

The Vanishing of Ethan Carter
The Vanishing of Ethan Carter

Birilerini öldürmek veya birilerinden kaçmak bu oyunda yer almıyor. Çevremizi inceleyerek izler sürdüğümüz ve mantığımız ile çözümler bulduğumuz yapımın grafikleri kadar hikayesi’de muazzam.

Polisiye Oyunları Listesi her ay güncellenerek devam edecek. Eğer burada görmek istediğiniz özel yapımlar varsa yorum olarak yazabilirsiniz.

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.