En Zor Bilmeceler ve Cevapları 2020

 En Zor Bilmeceler ve Cevapları 2020
Okunuyor En Zor Bilmeceler ve Cevapları 2020

En Zor Bilmeceler ve Cevapları arayanlar için 2020 yılında bir birinden zor ve eğlenceli bilmeceleri bir araya getirdik. Sorarken öğrenecek ve şaşırtacaksınız. Tüm dünya’da cevaplanması zor bilmeceler var. Fakat size verdiğimiz bilmeceler’de cevaplar bazen sorular’da gizli olabiliyor. Aslında bilmeceleri keyifli yapan bilmece’de verilen kelimeleri iyi anlamalı ve iyi mantık kurmaktan geçiyor. Eğer bilmeceyi iyi anlarsanız cevabı bulmakta bir o kadar kolay olabiliyor. Bunun için sizlere verdiğimiz en zor bilmeceler ve cevapları içerisinde sorular’da karmaşık.

En zor bilmeceler cevaplarıyla beraber bu başlık altında bulacaksınız. Burada olmayan ve bildiğiniz farklı bilmeceler varsa onları’da yorum olarak yazabilir ve diğer kullanıcılara sorabilirsiniz.

En Zor Bilmeceler ve Cevapları

En Zor Bilmeceler ve Cevapları ile ilgili zorluklara göre bir liste oluşturup soruları paylaşıyoruz. Bunları hem arkadaşlarınız ve dostlarınızla karşılıklı soru cevap yaparak eğlenebilir hemde bilginizi geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda bazen ödev için’de geçerli olan bu sorular çok yaygın olarak olmayan sorulardan oluşmaktadır.

En Zor Bilmeceler ve Cevapları
En Zor Bilmeceler ve Cevapları

Soru: Eğer bana sahipsen, beni paylaşmak istersin. Beni paylaşırsan, bana sahip değilsindir. Peki, ben neyim?

Cevap: Sır

Soru: Karşıdan gelir hey gibi,
Çadırını kurar, bey gibi,
Atmacası doğan gibi,
Kendi acı soğan gibi.

Cevap: Kış

Soru: Bir labirentten kaçıyorsun ve önünde üç tane kapı var. Soldaki kapı, seni ürkütücü bir cehenneme götürür; ortadaki kapı ölümcül bir suikastçıya. Sağdaki kapı ise, üç aydır yemek yemeyen bir aslana. Hangi kapıyı seçersin?

Cevap: Sağdaki kapıyı. Çünkü üç ay boyunca yemek yemeyen bir aslan, çoktan ölmüştür.

Soru: Söylemesi kolay bulması kolay olmayan şey

Cevap: İş

Soru: Beni yan çevir, ben her şeyim. Beni ortadan kes, ben hiçbir şeyim. Peki, ben neyim?

Cevap: 8 sayısı. Çünkü 8 sayısını, yan çevirdiğimizde sonsuzluk simgesi olurken; ortadan kestiğimizde iki tane 0 (sıfır) olur.

Soru: KIRMIZI ACI BİBER İLE YEŞİL ACI BİBER EVLENİRSE ÇOCUKLARI NE OLUR

Cevap: ACILARIN ÇOCUĞU

Soru: 7 dakikalık ve 11 dakikalık iki farklı kum saatiniz var. Bu kum saatlerini kullanarak nasıl 15 dakika içinde yumurta kaynatabilirsiniz?

Cevap: Sırasıyla şu adımları izleyin:
Yumurtayı kaynatmaya başlar başlamaz iki kum saatini de aynı anda başlatın.
7 dakikalık kum saati bitince, tekrar başlatmak için çevirin.
4 dakika sonra, 11 dakikalık kum saati bittiğinde, 7 dakikalık kum saatini tekrar çevirin.
7 dakikalık kum saatinin bitmesini bekleyin; bu, 4 dakika daha demektir. Böylece kaynatma süresi olan 15 dakikaya ulaşmış olacaksınız.

Soru: İçerisinde mum, odun sobası ve gaz lambası olan karanlık bir odada oturuyorsunuz. Ve sadece 1 kibritiniz var, önce hangisini yakardınız?

Cevap: Kibrit

Soru: Adamın biri yürürken bir şişe görmüş içinden cin çıkmış ve cin demiş ki ne dile benden ne dilersen demiş ve adam ne demiş?

Cevap: Özür dilemiş.

Soru: Ormanlık bir yolda yürürken bir yol ayrımına geliyorsun. Yollardan biri ölümle sonuçlanıyor; diğeri ebedi mutluluğa gidiyor. Ama sen hangisinin hangisi olduğunu bilmiyorsun. Yol ayrımının başladığı yerde hangisinin hangisi olduğumu bilen 2 kardeşle karşılaşıyorsun. Kardeşlerden biri her zaman doğruyu söyler, diğeri ise yalancıdır. Ve onlara sadece 1 soru sorma hakkın var. Bu durumda hangi yoldan gideceğini nasıl belirlersin?

Cevap: İki kardeşe de “Eğer sen kardeşinin yerinde olsaydın, ebedi mutluluk için hangi yoldan gitmesini söylerdin?” diye sormalısın.
Sağdaki yolun ebedi mutluluğa gittiğini varsayalım. Siz bu soruyu sorduktan sonra, her iki kardeş de size aynısını söyleyecektir: “Sol yolun ebedi mutluluğa gittiğini söylerdim.” Ve siz, her iki durumda da ikisinin söylediği şeyin tam tersini seçersiniz, çünkü biri gerçeği biri yalan söylüyorsa; biri gerçeği söylemek için yalan söylüyor demektir.

Soru: hangi dolaba eşya konulmaz?

Cevap: dönme dolaba

Soru: Balık baştan kokar. Neden?

Cevap: Ayakları yoktur da ondan

Soru: Bir kalbur boncuğum var, akşamdan atarım, sabahtan toplarım.

Cevap: yıldızlar

Soru: İlk önce dışını attım ve içini pişirdim, sonra dışını yedim ve içini attım. Ben ne yedim?

Cevap: Koçanlı mısır

Soru: Pantolonun bir küçüğü nedir?

Cevap: Pantol9

Soru: Mahmut, Deniz’in babasıdır ama Deniz, Mahmut’un oğlu değildir. Deniz kim olabilir?

Cevap: Deniz babasının kızıdır

Soru: iz bırakan file ne denir?

Cevap: filiz

Soru: Siyahlara bürünmüş bir adam karşıdan karşıya geçmektedir, hiçbir ışığı bulunmayan siyah bir araç köşeden çıkar ve adamı farkedip direksiyonu kırar, sürücü adamı nasıl gördü?

Cevap: Olay gündüz gerçekleşiyor

Soru: Uzaldıkça Kısalan Şey Nedir?

Cevap: hayat veya ömür

Soru: Mahsun Kırmızıgül’ün uzun, Fettah Can’ın kısa. Nez ise hiç kullanmıyor.
Tarif ettiğim şey ne?

Cevap: Soyadı

Soru: Yazın Giyinir, Kışın Soyunur

Cevap: AĞAÇ

Soru: Çölde tek başınasın ve akşam oldu, elinde kibrit, gazete, mum ve çalı çırpı var. İlk hangisini yakarsın?

Cevap: Tabi ki kibrit

Soru: Adamın biri gece yarısı yatağının etrafında dolaşıyormuş niçin?

Cevap: Uykusu kaçmış onu yakalıyormuş.

Soru: Yeşil bir ev var, yeşil evin içinde beyaz bir ev var. Beyaz evin içinde de kırmızı bir ev var. Kırmızı evin içerisinde bir sürü bebek var. Ne tarif ettim?

Cevap: Karpuz

Soru: 3 adam bir otele gider her biri 10 lira vererek toplam 30 lira ödeyerek oda tutarlar ve eşyalarını alıp odalarına çıkarlar. Fakat otel müdürü bugünün çarşamba olduğunu hatırlar ve özel bir fiat uygular. Bellboy u çağırır fazladan kestiği 5 lirayı 3 adama vermelerini ister.Bellboy adamların odasına çıkar ve 5 lirayı geri verir bunun üzerine adamlar 2 lirayı bahşiş olarak bellboya verir geri kalan 3 lirayı paylaşırlar. Bu durumda adamların otel için ödedikleri miktar 9 liradır (daha evvel 10 lira vermişlerdi sonra da 1 lira geri paylaştılar). Sonuçta toplam ödedikleri miktar 3×9 = 27 lira dır 2 lira da bellboy a bahşiş vermişlerdi ve sonuçta harcadıkları toplam miktar= 27 + 2= 29 lira dır. Fakat otele girerken verdikleri para 30lira idi o halde 1 lira nereye gitti?

Cevap: Yanlışlık hesapta yapılan yönlendirmeden kaynaklanıyor yani belboy a verilen 2 lira aslında 27 liranın içindedir adamlarımız 3 lira daha alınca toplam 30 lira olmaktadır

Soru: Yapanın ihtiyacı yoktur, alan da kullanmaz. Kullanan ne görebilir ne de hissedebilir. Tarif ettiğim ne?

Cevap: Tabut

Soru: hangi barajda su olmaz?

Cevap: futbolcuların kurduğu barajda

Soru: Sınıftaki çocuklardan on dördü kız.
Çocuklar dan sekizi mavi gömlek giyiyor.
Sınıftaki iki çocuk ise ne kız ne de mavi gömlek giyiyor. Eğer çocuklardan beşi hem kız hem de mavi gömlek giyiyorsa sınıfta kaç çocuk vardır?

Cevap: 19

Soru: dünyanın en ağır aynı zamanda en hafif şeyi nedir?

Cevap: rüzgar;en hafiftir ağırlıgı yoktur,en ağırdır çünkü onu hiçbirşey yerden kaldıramaz

Soru: Duvarın ötesini görmeni sağlayan bir icat.

Cevap: Pencere

Soru: Bazı aylarda 30 bazılarında 31 gün vardır. Hangi aylarda 28 gün vardır?

Cevap: Bütün aylarda

Soru: Bir nehirde bulunan ördekler şöyle bir sıra ile yüzmektedir; bir ördek iki ördeğin önünde, bir ördek iki ördeğin ortasında, bir ördek de iki ördeğin arkasında.
Acaba nehirdeki ördek sayısı ne kadardır?

Cevap: 3

En Zor Bilmeceler ve Cevapları eklenmeye devam edecek. Sizde bildiğiniz bilmeceleri yorum olarak sorabilirsiniz. Aynı zamanda istediğiniz türde farklı bilmeceler varsa onları’da söyleyebilirsiniz.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın