e
sv

Epic Games GTA 5 Dosya Konumu Nerede? (Değiştirme) 2023

391 Okunma — 10 Mayıs 2023 19:00
Epic Games GTA 5 Dosya Konumu Nerede? (Değiştirme) 2023
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic Games üzerinden GTA 5 oyununa ait bilgisayarınızdaki dosya konumu bulmak için en basit yöntemi sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca dosya konumu değiştirme işlemlerini de yine nasıl yapabileceğinize dair tüm güncel bilgileri burada bulabileceksiniz. Dünyanın en popüler açık dünya haritasıyla gerçek hayatta yapabileceğimiz ve yapamayacağımız çoğu imkanı bulduğumuz bir oyun GTA 5. Kendi yarattığı evren gerçek hayatta dayandığı için karakterlerin hikayelerine dalıyor ve orada onların adına bir yaşamı kendimiz olarak devam ettirebiliyoruz.

Epic Games platformunda ücretsiz olarak bir dönem dağıtılan ve dünyada yüz binlerce oyuncunun aldığı GTA 5 oyununda herhangi bir konum değişikliği yapılmak istendiği veya konumu bulunmak istendiğinde oyuncular bu işlemleri yapamıyorlar. Oyunları PC üzerinden alarak, indirebileceğimiz ve oyun yayımcılarının paylaştıkları tüm bu oyunlara erişebilmemizi sağlayan Epic Games de GTA 5 oyununa ait dosaya konumu bilgilerine erişmenin kolay olmaması oyunculara da çeşitli sorular sordurtabiliyor.

Epic Games GTA 5 Dosya Konumu Nerede?

Epic Games üzerinden GTA 5 oyununu yüklediyseniz Steam veya doğrudan farklı bir platformdan indirdiğinizde ve kurulum işlemleri yaptığınızda dosyalar aynı yere depolanmamaktadır. Bu nedenle oyunu bilgisayarlarından dosya üzerinde araştıranlar konumunun hangi dosyada olduğunu bilemeyebiliyorlar. Bu nedenle aşağıdaki adımları izlemeniz halinde doğrudan ilgili alana yönlenerek araştırdığınız dosyaları bulabilirsiniz.

Epic Games GTA 5 Dosya Konumu Nerede?
Epic Games GTA 5 Dosya Konumu Nerede?

Yerel Disk/Program Files/Epic Games/GTA5.

Yerel Diskinizin üzerinde bulunan Program Files dosyasının içerisine girdiğinizde Epic Games oyunlarının kaydedildiği bir dosya ile karşılaşacaksınız. Orada yer alan GTA 5 oyununa ait dosya konumunu göreceksiniz.

Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarınızdan yerel dosyalar içerisinde yer alan Program filesin ardından Epic Games dosyasına tıkladığınızda orada GTA 5 için olan tüm dosyaları göreceksiniz. Dosyayı orada kopyalayıp başka bir alana taşıdığınızda ve kopyaladığınız yerdeki dosyayı sildiğinizde dosya konumunu değiştirmiş olursunuz.

Nedir?

Epic Games (Epic veya eski adıyla Epic MegaGames olarak da bilinir), Cary, Kuzey Carolina merkezli bir video oyunu yapım ve geliştirme şirketidir. Daha çok Gears of War, Fortnite ve Unreal serileriyle tanınır. Oyun motoru Unreal Engine’nın da yaratıcısıdır. GTA 5, suç geçmişleri bulunan iki ana karakter ile suç dünyasına girmeye çalışan üç karakterin yollarının kesişmesiyle başlayan suç dünyasında gerçekleştirdikleri eylemleri konu edinmektedir. Oyunun amacı ise bu suç dünyası içinde verilen illegal görevleri yapmak ve bu sayede para kazanmaktır. Epic bugüne kadar toplamda beş tane oyun motoru çıkarmıştır. Her bir Unreal Engine kendine özgü grafiksel render, ses işleme ve fiziksel özellikleri barındırır. Bu dört motor Unreal Engine, Unreal Engine 2 (2.5 ve 2.x diye versiyonları mevcuttur) ve Unreal Engine 3 Unreal Engine 4 ve Unreal Engine 5 şeklinde sıralanır.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Epic Games GTA 5 Dosya Konumu Nerede? (Değiştirme) 2023