Europol Siber Saldırı Raporu

Europol Siber Saldırı Raporu

Europol (Avrupa Polis Teşkilatı) Müdürü Wainwright yazılı olarak yaptığı açıklamada, 2017 yılına ait Organize Siber Suç Örgütleri raporu yayınladı ve bu rapora göre bu yıl dünya genelinde milyonlarca kişiye büyük ve küçük zararlar veren, [vurgu color=”#81d742″]”WannaCry”[/vurgu] gibi kötüye kullanılan yazılımların siber saldırıları arttırdığı ve büyük zararlara neden olduğunu açıkladı.

Ayrıca Wainwright in yapmış olduğu açıklamada, “Europol gibi diğer polis teşkilatlarının’da bu işe karşı büyük önlemler almasına rağmen, bir çok büyük banka ve şirketlerin öncesinde bu denli büyük saldırılara maruz kalmamaları, şimdiye kadar alınan ve alınacak saldırılara karşı yetersiz olduklarını gösteriyor.” diyerek, dikkatleri Hükümetlere ve Devletlere çekti. Bu işin önemini ve ayrılan bütçenin değeri artmalı.

Geride bıraktığımız mayıs ayında WannaCry olarak adlandırdığımız yazılım dünya çapında bir çok ağı etkisi altına alarak kurumsal hizmetleri aksattığı gibi istedikleri paranın ödenmemesi halinde bütün verileri silecekleri yönünde tehditler ediyordu.

 

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Saydam dedi ki:

    Bilgi için teşekkürler

    1. ORHUN ANGUNER dedi ki:

      Yeni raporlar gelmeye devam ediyor