Exxen: Leyla ile Mecnun Oyuncuları (Kadrosu) 2021

 Exxen: Leyla ile Mecnun Oyuncuları (Kadrosu) 2021
Okunuyor Exxen: Leyla ile Mecnun Oyuncuları (Kadrosu) 2021

Exxen üzerinden yeni başlayacak Leyla ile Mecnun oyuncuları ve kadrosunu sizlere sunuyoruz. 2021 yılında hala eski oyuncuları görebileceğimiz ve ekranlarda final yapamadan bitirilen bir yapımı dijital ekranlarda görmeye çok az kaldı. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisi tüm gönülleri fetih etmeyi başarmıştı. Biraz siyasi meselelere gönderme yapması ve toplumsal sorunlara değinmesinin ardından bir süre sonra final yapamadan bitirildi. Acun Ilıcıları kurduğu dijital platform üzerinden günümüz bir çok popüler yapımlarını paylaşıyor, Sihirli annem dizisi gibi hafızalara kazınmış bir diziyi yeniden çekmeye başlamasının ardından şimdi de Leyla ile Mecnun dizisinin yeniden yapılacağı duyuruldu.

Survivor 2021 bölümü içerisinde bu haberi veren Acun Ilıcalı aynı zamanda yeni çekilecek olan Leyla ile Mecnun dizisinde yine eski karakterleri göreceğimizi söylüyor. Başka karakterler ve oyuncular ile eski tadı alamazdık fakat tekrar eski ekibi bir arada görebileceğimizi şimdi düşününce dizinin ne zaman başlayacağını düşünüyor ve ilk bölümü izlemek için can atıyoruz. Hem karakterleri, hem hikayesi hem de oyuncu kadrosu ile Leyla ile Mecnun artık Exxen platformunda. Absürt komedi türündeki bu dizi televizyonda 3 sezon yayınlanmıştı. Şimdi Exxen üzerinden 2021 yılında yeniden başlayacak olan Leyla ile Mecnun yeniden ilk sezondan mı başlayacak yoksa farklı bir hikaye ile mi devam edecek merak konusu?.

Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, genel yönetmenliğini Onur Ünlü’nün yaptığı ve kurgusunu Murat Bör’ün üstlendiği dizi final yapamadan bitince bu dizinin finalini de bir başka dizi de yapmışlardı. Bende Özledim isimli dizide 3 dakikada anlatılan Leyla ile Mecnun dizisine ait final aslında senariste ait bir final değilmiş. Ali atay tarafından yazılan bu final o zamanki duruma en müsait hikaye olduğu için seçilmiş.

Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları

EXXEN üzerinden tekrar başlayacak olan yeni Leyla ile Mecnun dizisindeki oyuncuları aşağıda listeledik. Diğer oyuncu kadrosu da belli olduğu zaman isimleri güncellemeye devam edeceğiz. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları
Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları
  • Mecnun: Ali Atay
  • İsmail Abi: Serkan Keskin
  • Erdal Bakkal: Cengiz Bozkurt
  • Aksakallı Dede: Köksal Engür
  • Yavuz: Osman Sonat
  • İskender: Ahmet Mümtaz Taylan

Yeni Leyla ile Mecnun dizisi Exxen platformunda yayınlanmadan önce oyuncu kadrosu tam olarak açıklanacaktır. Sizlere o zaman güncel kadroyu duyuracağız. Leyla rolünü şuan kimin oynayacağı bilinmiyor.

Mecnun: Ali Atay

Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları Mecnun
Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları Mecnun

Dizinin baş karakteri olan Mecnun Çınar’ın en yakın arkadaşları ise İsmail Abi, Yavuz’dur. Anadolu Üniversitesi açıköğretim işletmeden mezun olamamıştır.

Bebekken hastanede aynı beşikte yattığı Leyla’yı yıllar sonra annesi ve babası ile istemeye giderler. Leyla’nın zengin babası kızını vermez. Kalkıp gidecekleri sırada Mecnun Leyla’yı görür ve aşık olur. Bir gece rüyasında çöllere düşer ve çölde Ak Sakallı Dede ile karşılaşır. Ak Sakallı Dede, Mecnun’un rüyalarından çıkar ve Mecnun’la beraber yaşamaya başlar. Mecnun’a hayatının birçok noktasında yardım eder. Mecnun Leyla’ya olan aşkını itiraf eder ve Leyla’nın da kendisine olan aşkını öğrenir. İkili beraberlikleri sırasında birçok olayla karşı karşıya gelir ve üstesinden gelir.[3]

İkinci sezonun başında Mecnun, Leyla’yı bir trafik kazası sonucu kaybeder. Bu olay üzerine bir yıl boyunca kimseyle konuşmayan Mecnun, gerçeği bir türlü kabul edemez. Leyla’yı geri getirebileceği fikrine kapılarak yeni maceralara atılır. Bu sırada Leyla’nın organlarının bağışlandığı ortaya çıkar. Böylece Mecnun’un yolu Leyla’nın ciğerini taşıyan Sedef ve kalbini taşıyan Şirin’le kesişir. Bir yanda “kafa dengi” olan ama sürekli atıştığı Sedef, diğer yanda kendisinden çok farklı olan, fizik ve sosyoloji okuyan Şirin. Bu iki kızın hayatına girmesiyle işler Mecnun için gitgide karışır. Babası İskender, akıl danıştığı Aksakallı Dede, hiçbir işte tutunamayan İsmail, her kapıyı açabilen Yavuz ve tüm patavatsızlığı ve çılgın danslarıyla mahallenin vazgeçilmezi olan Erdal Bakkal, her olayda Mecnun’un yardımına koşar. Ama mahalledekilerin birbirine yardımı genellikle işleri daha da karmaşık bir hale getirir.

Mecnun önce Şirin’e sonra Sedef’e âşık olduğunu zanneder. Fakat anlar ki ikisine de aşık değildir. O Leyla’sına âşıktır ve onu bulmak için çöllere düşer. Bir zaman yaşamını çöllerde devam ettirdikten sonra Ak Sakkallı Dede, Mecnun’un yeniden Kireçburnu mahallesine dönmesini sağlar. Bu sırada Mecnun’un babası İskender eski arkadaşı Ömer’le karşılaşır. Mecnun ve İskender, İskender’in arkadaşı Ömer’in evine gider. Mecnun burada Ömer’in kızı Leyla’yı görür ve ona aşık olur.

Atlara takıntılıdır.

İsmail Abi: Serkan Keskin

Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları İsmail Abi
Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları İsmail Abi

Mecnun’un çocukluk arkadaşıdır. Her gün farklı bir iş yapmaktadır. Gemilere el sallayıp, babasının bir gemi ile geleceğini düşünmektedir. Saf bir kalbi olduğundan hep iyi düşünmektedir. Duygusal bir yakınlaşma yaşadığı Şekerpare’yi unutamamıştır. Hatta peşinden İzmir’e gitmiştir. Tam Şekerpare’yi bulacakken kardeşi gibi gördüğü Mecnun’un başı belaya girdiği için İstanbul’a dönmüştür. “Laaps!”, “hooop!”, “senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun aynı olmadığının farkında değil misin acaba?”, “benim büyük büyük dedelerim hep şuydu, buydu…” gibi kendine has bir üslubu vardır. Her seferinde sadelikten yana olduğunu söylese de kıyafetleri pullu, ışıltılı, renklidir.

Senarist Burak Aksak’ın Ben de Özledim dizisinde açıkladığı Leyla ile Mecnun finaline göre her şeyin Mecnun’un hayal dünyasında yaşandığı dizide İsmail Abi de aslında bir Japon balığıdır.

Erdal Bakkal: Cengiz Bozkurt

Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları Erdal Bakkal
Exxen Leyla ile Mecnun Oyuncuları Erdal Bakkal

Erdal Bakkal, dizideki diğer karakterlerin aksine para düşkünüdür; gerçekçidir ve bu yönü nedeniyle çoğu zaman diğer karakterleri zor durumda bırakır. Bütün bu sebeplerle de kendisine sıklıkla beddua edilir, bu bedduların örnekleri şöyle verilebilir: “senin o bıyıklarına sansür koysunlar e mi Erdal; senin o bıyıkların inşallah uzasın o kirpiklerine değsin, kirpiklerinle bıyıkların denk olsun inşallah e mi Erdal abi; Erdal inşallah sana benzeyen bir kızın olur inşallah böyle bıyıklı falan.

Cengiz Bozkurt’un canlandırdığı Erdal Bakkal karakteri, evinin altındaki “Erdal Bakkal” isimli dükkanı işletir. “Çay Erdal Bakkal’da içilir” sloganıyla ticaret yapar ve (Ege Tanman’ın canlandırdığı Kaan adında bir çırağı vardır. Bu dükkan Kireçburnu 2. Alakır Sokak’ta bulunmaktadır. Nurten isminde bir eşi ve Nurten’in yeğeni Gotik Leyla ile birlikte otururlar. Erdal Bakkal, Nurten’in doğum sırasında çocuğuyla beraber ölmesi ve Gotik Leyla’nın bir jokerle kaçmasından sonra tek başına yaşamaya başlamıştır.

Dizinin bir bölümünde Telat Abi’nin aklına uymuş ve tüm mal varlığını borsaya yatırmış ancak kaybedince mahalleden ayrılmak zorunda kalmıştır. Bu durumdan mahalle sakinlerinin birleşip kendisine yardım etmesiyle kurtulmuştur.[5]

Senarist Burak Aksak’ın Ben de Özledim dizisinde açıkladığı Leyla ile Mecnun finaline göre her şeyin Mecnun’un hayal dünyasında yaşandığı dizide Erdal Bakkal aslında tuzluktur.

Exxen Leyla ile Mecnun Kadrosu

Exxen Leyla ile Mecnun Kadrosu için senarist, yönetmen gibi diziyi şekillendirecek isimlerin kimler olacağını söyleyeceğiz. Oyuncu kadrosunda olduğu gibi burada da bir değişiklik yapılmadı.

  • Senarist: Burak Aksak
  • Yönetmen: Onur Ünlü

Leyla ile Mecnunun Finali Nasıldı?

Mecnun, ilkokul yıllarında trafik kazası geçiren ve kaza sonunda felç olan bir çocuktur. 103 bölümdür yayınlanan dizi, aslında felçli Mecnun’un aklından geçen hayal ürünüdür. Annesi Mecnun’a bakamaz ve oğlunu terk eder. Aslında taksici olan babası İskender ise işini bırakıp oğluyla ilgilenmeye başlar.

Dizideki Leyla karakteri, Mecnun’un felç geçirmeden önce okulda âşık olduğu kızın ismidir. Leyla’yı tam olarak hatırlayamadığı için dizide dört farklı Leyla yer almıştır. Leyla karakterinin sürekli değişmesinin bir başka nedeni ise Mecnun’un televizyondan izlediği dizilerde gördüğü kadın karakterlerdir. Bu karakterlere âşık olduğu için Leyla’yı, gördüğü oyunculara benzetmiştir.

Dizideki Erdal Bakkal karakteri aslında babasının Mecnun’a yemek yedirmeye çalışırken Mecnun’un gözüne ilişen tuzluktur. Babası sürekli “Erdal siparişleri getirdi.” dediği için Mecnun, Erdal’ı bu tuzluğa benzetmiştir. Erdal Bakkal’ın karısı Nurten ise yine tuzluğun yanındaki karabiberliktir. Bu yüzden karısı siyah tonlarda makyajlıdır. Çocuklarının yumurta olarak dizide gösterilmesinin nedeni de bu şekilde anlaşılabilmektedir. Tuzluk, karabiberlik ve yumurta, Mecnun’un sabah kahvaltısında sıklıkla gördüklerinden türettiği hayal kahramanlarıdır.

Dizideki İsmail Abi karakteri, Mecnun’un yatağının hemen karşısında duran akvaryumdaki Japon balığıdır. Bu balık renklidir, İsmail Abi karakterinin renkli giyinme sebebi de budur. Mecnun’un babası akvaryuma bir balık daha koymuş ama balık ertesi gün ölmüştür. Bu nedenle Mecnun, İsmail Abi karakterini sürekli hüzünlü olarak hayal etmiştir.

Yavuz karakteri geceleri camdan içeri süzülen ağaç dallarının gölgesidir. Bu gölgeler sadece geceleri geldiği, siyah olduğu ve camdan göründüğü için Mecnun bu gölgeyi kafasında bir hırsız olarak hayal eder. Dizide Yavuz karakteri çoğunlukla kapı yerine pencerelerden eve girer.

Dizideki Kaan karakteri ise; Mecnun’un çocukluk arkadaşıdır. Bu yüzden hep küçük ve asla büyümez. Zeki ve gözlüklüdür.

Ak Sakallı Dede karakteri ise Mecnun’a yapılan aşı, şırınga ise Ak Sakallı Dede’nin asasıdır. Ak Sakallı Dede, Mecnun’un vücudundaki mikroplarla yani Karabasan’la savaşır.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın