e
sv

FaceApp Bilgileri Çalıyor, Tehlikeli mi?

1013 Okunma — 18 Temmuz 2019 15:05
FaceApp Bilgileri Çalıyor - Tehlikeli ve Zararlı mı
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

FaceApp son zamanlarda hızla yayılan fotoğraflarda kusursuz yaşlandırma tekniği uygulayan bir yazılıma sahip ve şuanda kullanıcılarının veya kullanmak isteyenlerin en çok merak ettiği soru FaceApp bilgileri mi çalıyor, zararlı mı, yoksa bu uygulama tehlikeli mi sorusu oluyor.

FaceApp bilgileri çalıyor mu yalanını ortaya kim attı bilmiyorum fakat İnstagram, Facebook, Twitter veya herhangi bir dandik uygulamayı bile telefonunuza yüklediğiniz zaman sizden galeriye yani fotoğraflarınıza erişebilme yetkisi istiyor. Yani her an tehdit altındasınız ama böyle bir şey olması söz konusu değil.

FaceApp Tehlikeli mi?
FaceApp Tehlikeli mi?

İnsan haklarına göre böyle bir durumun gerçekleşmesi söz konusu değil, mantıklı düşününce sizin yaşlandırmak veya efekt yapmak istediğiniz fotoğrafı işleyebilmek için mecburen sizden bu izinleri alması gerekiyor yani korkulacak bir durum söz konusu değil.

Eğer en kötüyü düşünecek olursak çalmak isteseler çalarlar tabi’ki, fotoğraflarınız dahil telefonunuzda yer alan tüm bilgilere erişebilirler ve bunu telefonunuzda bulunan çoğu uygulama zaten yapıyor bile. Sizin haberiniz olmadan sizin davranışlarınızı, ilgilerinizi öğrenip karşınıza ona göre reklamlar çıkartıyor hatta ona göre satın alabileceğiniz şeyleri bilinç altınıza işliyor.

Eğer tüm bu olanlardan veya olacaklardan korkuyorsanız kesinlikle Android akıllı telefonlarınızı satın ve onun yerine eski usul telefonlar tercih edin.

FaceApp Zararlı mı?
FaceApp Zararlı mı?

Eğer 2012 yılında kıyamet gelecek yalanlarına inanıp şirince köyüne kurtulmak için kaçmadıysanız, FaceApp bilgileri çalıyor veya tehlikelimi gibi sorular sorup saçma yalanlara inanmayınız.

Bu durumun gerçekleşme ihtimali tabi ki var fakat dünyada insan hakları ve yasalar bu durma en ağır şekilde karşılık verir o yüzden sizin bilgilerinizi hiç bir şekilde paylaşamazlar.

En merak edilen soruları kısaca cevaplayalım.

FaceApp Bilgileri çalıyor mu? Aslında hayır bilgileri çalmıyor, uygulamayı indirdiğiniz zaman sizden bazı dosyalarınıza erişebilmek için izin istiyor ve bu izinler bu uygulama için zarar oluşturabilecek nitelik taşımıyor.

FaceApp Tehlikeli mi? Tabi ki hayır, yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı herhangi bir tehlikesi yok fakat uygulamaya bağımlı olur 8 saatinizi ona ayırırsanız tabi ki tehlikeli olur ama sağlığınız için.


etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

FaceApp Bilgileri Çalıyor, Tehlikeli mi?