Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu [2021]

 Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu [2021]
Okunuyor Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu [2021]

Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu problemleriyle karşılaşanlar için sunulan güncel çözüm yöntemlerinden yararlanarak sorunsuz deneyime devam edebilirsiniz. Yapmanız gereken adımlar en açık ve basit haliyle anlatılmaktadır. Aynı zamanda Facetime kullanırken gördüğünüz etkinleştirme sırasında bir hata oluştu sorununun neden olduğunu ve sebebinin neyden kaynaklandığını da öğrenme fırsatınız olacak. Çözüm yöntemleri haricinde bu tür hatalarla ilgili genel bilgiler bir daha bu tür problemlerle karşılaşmamanız için yazılmaktadır.

Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu

Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu uyarısıyla karşılaşan kullanıcılar genellikle bu sorunun genel bir hata olduğunu düşünebiliyorlar. Fakat hatayı çözmek için uygulayacağınız çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Yani hatanın giderilmesi için Facetime den bir destek beklemek sadece boşa geçen süreleri getirir. Bu yüzden aşağıda verdiğimiz çözüm yöntemlerini uygulayarak sorundan hemen kurtulabilirsiniz. Eğer Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu hakkında verdiğimiz çözüm yöntemi işinize yaramadıysa bize bildirebilirsiniz. Resmi İnternet sitesi üzerinden bu hata türüyle ilgili resmi bir çözüm yöntemi bulunmamaktadır. Yabancı kaynaklar üzerinden güncel olarak hatayı alan kullanıcıların sorunu nasıl çözdüklerini anlattıkları içeriklerden sizlere bu işe yarar çözümleri derledik. Sormak istediğiniz sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu
Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu

Facetime Etkinleştirme Sırasında Bir Hata Oluştu Çözüm Yöntemi

Facetime den ilk olarak çıkış yapın ve daha sonra tekrar giriş yapın. Bu yöntem “Etkinleştirme sırasında bir hata oluştu” sorunuyla karşılaşanların ilk uygulamaları gereken önemli bir çözüm yöntemidir. Eğer hala hata almaya devam ederseniz diğer çözümleri uygulayabilirsiniz.

Gidin Ayarlar> FaceTime KAPALI durumuna geçiş. Cihazınızı yeniden başlatın ve ardından Ayarlar > FaceTime’a dönün ve tekrar AÇIK konuma getirin. Mac’ler için FaceTime > Tercihler > Ayarlar’a gidin ve Çıkış Yap’a tıklayın. Mac’inizi yeniden başlatın ve ardından FaceTime > Tercihler > Ayarlar’a dönün ve Oturum Aç’a tıklayın.

DNS Ayarlarınızı değiştirmeyi deneyin. Bazı DNS ayarları bu tür genel uygulamalarda çeşitli sorunlara sebep olabilmektedir. Aşağıda verilen 2 farklı DNS ayarını deneyin ve hatanın devam edip etmediğini kontrol edin.

  • 8.8.8.8
  • 8.8.4.4.


Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın