e
sv

Fiat Yeni Matrah Düzenlemesi (ÖTV İndirimi) Fiyat Listesi

411 Okunma — 12 Kasım 2022 14:58
Fiat Yeni Matrah Düzenlemesi (ÖTV İndirimi) Fiyat Listesi
avatar

ORHUN ANGUNER

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli) sorusunun cevabını merak edenler için tüm bilgileri bir arada bulabileceğiniz bu içeriği hazırladık. Hem sorunuzun en net cevabını bu sayede alabileceksiniz, hem de soruyla ilgili başka merak ettiğiniz sorularınızın da cevabını öğreneceksiniz. Türkiye de popüler olan ve cevabı haber sitelerince bir türlü açıklanamayan soruları cevaplamaya devam ediyoruz.

Yeni orana göre, 2022 yılında 450 bin 500 TL olarak uygulanan Özel Tüketim Vergisi muafiyetli araç limiti 1 milyon 4 bin TL’ye yükseldi. Böylece bu kapsamda yer alan vatandaşlar, vergiler dahil söz konusu fiyatı ve motor hacmi 1.6 litreyi geçmeyen otomobilleri satın alabilecek.

Amacımız Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli) gibi merak ettiğiniz sorularınıza en açık şekilde cevap sunabilmek. Aynı zamanda sorduğunuz sorularınızdan doğacak farklı sorularınızı da cevaplayarak konuyla ilgili en detaylı ve en geniş bilgileri sunma amacındayız. Eğer aşağı da merak ettiğiniz sorunuza cevap bulamadıysanız yorum olarak da yazabilirsiniz. Böylelikle sorularınıza anında en doğru cevabı bulabilirsiniz.

Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli)

Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli) için verilen cevaplar yerli ve yabancı haber sitelerinin sunduğu esas bilgileri içermektedir. Tabi ki herhangi bir yasa dışı durum söz konusu olmadan içerikler hazırlanmaktadır. Aynı zamanda güncel olarak cevapları yenilemeye de devam edeceğiz. Yani bugün merak ettiğiniz Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli) sorusu ilerleyen günler de farklı sebeplerden dolayı tekrar sorulabilir. Fakat ilerleyen zamanlarda bu soru sorulduğunda biz cevabını bugün verdiğimiz için doğruyu yansıtmama ihtimali olacaktır. Bu durumu göz önünde bulundurarak bu tür sorularınızın cevaplarını her gün güncelleme kararı aldık. Böylelikle Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli) sorusuna en doğru cevabı şuanda almış bulunuyorsunuz.

Fiat Yeni Matrah Düzenlemesi (ÖTV İndirimi) Fiyat Listesi
Fiat Yeni Matrah Düzenlemesi (ÖTV İndirimi) Fiyat Listesi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milliyet Gazetesi Yazarı Levent Köprülü şu ifadeleri kullandı: “Matrah dediğimiz şey aracın vergisiz fiyatından bahsediyoruz aslında. Bu vergisiz fiyatına bağlı olarak da ÖTV oranları değişiyor. ÖTV matrahı güncellenmediği için yüzde 80’nin altında 4 tane seviye vardı. Fakat bunlar kullanılmıyor. 200 binin altında hiç araç kalmadı.

Bunlar fiilen etkisiz durumda. Piyasanın tamamı yüzde 80’den satılıyor. ÖTV indirimi olmasını beklemiyordum. Araç ve döviz fiyatları arttığı için matrahta bir güncelleme yapılması bekleniyordu.

Bu düzenleme sıfır araçlar için geçerli olacak. Çıplak fiyatı 200 bin lira olan bir aracın üzerine yüzde 80 ekliyorsunuz. 200 bin üstü bir matrahta ise yeniden yüzde 80 olarak ekliyorsunuz. Yeni düzenleme yapılırsa sıfır araç fiyatlarında düşüş olacak.

Fiat ÖTV Muafiyetli Fiyat Listesi (Yeni İndirimli) sorusunu cevapladık, eğer sorunun yeni cevabı bulunursa onu da buradan sizlerle paylaşacağız.


etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Fiat Yeni Matrah Düzenlemesi (ÖTV İndirimi) Fiyat Listesi