e
sv

FL Studio Nedir ve Ne İşe Yarar?

1444 Okunma — 21 Mayıs 2020 19:30
avatar

Mavi Uluözen

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Müzikle ilgilenen veya ilgilenecek olan kişiler muhakkak bu programı duymuşlardır. Hiçbir ekipman olmadan bile kendi müziğinizi yapmaya yarayan bu programın detaylarına şöyle kısaca bir göz atalım.

FL Studio Nedir?

FL Studio Nedir” sorusunun cevabı kısa ve nettir. FL Studio çok kapsamlı bir müzik yapma programıdır. FL Studio bilgisayar programı olmasına rağmen, “FL Studio Mobil” uygulamasını da çıkarmıştır.

FL Studio Nasıl Kullanılır?

   “FL Studio Nasıl kullanılır” sorusu geniş kapsamlı bir sorudur. Çünkü FL Studio’da birçok ayar ve özellik mevcuttur. FL Studio’nun kullanımını tamamen kavrayabilmek için müzik bilginizin de olması gerekiyor. Program çok fonksiyonlu olduğundan dolayı kendi müziğinizi oluşturmak zaman alacak bir durumdur. FL Studio’da hiçbir ekipmanınız olmasa bile kendi beatinizi oluşturmak mümkündür. Programın “Türkçe Dil Desteği” bulunmadığından dolayı, İngilizce diline programı rahat bir şekilde kullanabileceğimiz kadar  hakim olmamız yeterlidir. Çoğu müzisyen FL Studio programını kullanmakta ve milyonlarca dinlenip izlenmektedir. Program ücretli olmasına rağmen “Crack” Türkçe’si “Çatlak” anlamına gelen bir işlemle ücretsiz yapılmaktadır. Ancak ciddi işler yapacaksanız programı herhangi bir hata vermemesi adına satın almanızda fayda var. Fakat “Ben önce programı öğrenmek ve full versiyonda programı kullanıp kullanamayacağımı görmek istiyorum” diyorsanız bahsetmiş olduğum crack işlemini internet üzerinde biraz araştırdığınızda çok basit bir şekilde uygulayabilirsiniz.

    FL Studio kullanımını öğrenmek için programın kullanımı hakkında makaleler okuyup, Youtube üzerinden videolu eğitim destekleri alabilirsiniz. Aynı zamanda okuduğunuz veya izlediğiniz bir videodaki işlemin aynısını sizde uygulayın. Bu sayede uygulamalı olarak çalışmış olacaksınız ve öğrendiğiniz herhangi bir şey aklınızda daha kolay kalacaktır. FL Studio kullanımını en iyi şekilde kavrayabilmek adına programı açın ve rastgele her şeyi kurcalayın. Kurcalarken nerede ne yaptığınıza dikkat etmeyi unutmayın. Böylelikle neyin ne olduğunu görmüş olacaksınız ve kendi müziğinizi yapma yolunda bir adım daha atacaksınız.

FL Studio Nasıl İndirilir?

FL Studio indirip full sürüm şeklinde bilgisayarınıza kurmak için, İNDİR yazan yazıya tıklayıp yönlendirilen bağlantıdan programı edinebilirsiniz. Daha sonra indirdiğiniz “Rar” dosyasını açın ve önce “flstudio_win_20.6.2.1549.exe” dosyasını çalıştırın. Adımları takip edip kurulumu tamamlayınız. Ardından indirmiş olduğunuz “Rar” dosyasına geri gelin ve bu kez “fl_patch_installer_20_6_2.exe” dosyasını çalıştırın. Bu şekilde “FL Studio nasıl indirilir?” sorunu da ortadan kalkmaktadır.

FL Studio Ayarları Nasıl Sıfırlanır?

Eğer bir takım çalışmalar yaptıysanız ve yeni bir çalışma için ayarların sıfırlanması gerekiyorsa, adımları takip edip uyguladığınız zaman FL Studio ayarları resetlenecektir.

 • Bilgisayar / Yerel Disk C / Program Files / Image-Line / Shared / Start / FL Studio 20

Konumundaki “Reset Settings”e tıkladığınız zaman FL Studio ayarlarınız sıfırlanacaktır. Konumu unutmamak için kaydedebilirsiniz. Artık temel bilgi edindiğimize göre FL Studio kullanabiliriz. Hepimize iyi çalışmalar!


okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

FL Studio Nedir ve Ne İşe Yarar?