Football Manager 2020 Oyununda Başarılı Bir Kariyer Nasıl Yapılır?

Football Manager 2020 Oyununda Başarılı Bir Kariyer Nasıl Yapılır?

kuşkusuz birçok oyuncu için bir oyundan çok tutku olarak bilinmektedir. Uzun süredir düzenli olarak çıkan FM oyunu bu senede her zaman ki gibi Kasım ayında piyasaya çıkmıştır. Kimi oyuncu alt liglerden kariyere başlarken kimi oyuncu ise üst liglerden kariyere başlamayı tercih etmektedir. Fakat kariyer yaparken şimdiki sezonu değil ilerideki sezonları düşünmek sizleri yavaş yavaş üst sıralara çıkaracaktır. Bazı ufak detaylarla kariyeriniz daha başarılı geçmesi muhtemeldir. Hazırlık maçlarından tutun da forma satışlarına kadar en ince detayları düşünmek kariyerinizi daha zevkli hale getirecektir. Football Manager 2020 oyununda başarılı bir kariyer için yapılması gerekenler aşağıda yer verilmiştir. Sizde aşağıdaki listeye bakarak kendinizi geliştirebilir, daha keyifli bir kariyer geçirebilirsiniz.

Hazırlık Maçlarına ve Turlara Önem Verin

Futbol takımınız için hazırlık maçları ve turlar oldukça önemlidir. Hazırlık maçlarını seçerken hem dişinize göre takım seçin hem de takıma para kazandıracak takımları seçin. Seri halde ve düzenli olarak yapılan hazırlık maçlarından güzel gelirler elde ederken takımınız daha formda olacaktır.

Lig öncesi yapacağınız turlar oldukça önem taşır. Örneğin Asya bölgesinde yapacağınız dostluk maçları size yıl sonunda forma satışı olarak geri dönebilir. Bu satışlarda ekonominize katkı sağlayabilir. Hazırlık maçlarının yanında mutlaka bir tane tura yer veriniz.

Maaş Kontrolü

Ekonomik olarak sıkıntıda olan bir takımı aldığınızda mutlaka maaş dengesine bakınız. Maaşı fazla oyuncuları takımdan göndermek sizi birkaç sene toparlanmak için fırsat yaratacaktır. Ayrıca maaş dengelerinde ciddi fark olan takımlar kimya problemi yaşayabilmektedir. Oyuncuların maaşını birbirine yakın olarak ayarlayabilirseniz başarıda gelecektir.

Yıldız Futbolcu Önemli

Ekonomik olarak rahat olan bir takımda çalışıyor iseniz yıldız futbolcu transferi forma satışlarını ciddi olarak arttırabilmektedir. Yıldız futbolcu alırken genelde sözleşmesi bitmiş veya 6 ay kalmış isimlere yönelin. Bu taktikle büyük oyuncuya ayrıca bonservis ödemek zorunda kalmazsınız.

Alt Yapı Kariyerinizi Kurtaracak

Öncelikle alt yapısı iyi olsun olmasın mutlaka alt yapıya önem verin dışarıdan alacağınız genç oyuncuları alt yapıya monte edin. Alt yapı transferleri için bütçenizin yarısını ayırabilirsiniz. Burada yetiştireceğiniz oyuncuların büyük bir kısmını A takıma zamanla monte edebilirsiniz. Böylelikle hem geleceği kurtarmış olursunuz hem de ekonominizi.

Oyuncuya Para Vermeyin

Football Manager 2020 oyununda oyucuya bonservis bedeli ödemeyin. Ekonomisi kötü bir takımda transfer yaparken mutlaka serbest kalan oyunculara yönelin. Bu oyuncuları transfer ettikten sonra sizde göreceksiniz ki belli bir süre teklifler size gelecek. Bedavaya aldığınız oyuncuları ciddi rakamlara satarak ekonominizi bir anda düzeltmeniz mümkün olabilecektir.

Yedekler Önemli

Yedek futbolcular son derece önemli. Zira sıkışık fikstürde as takım kalitesinde yedek oyunculara sahipseniz mutlaka onlarla maça çıkmak gerekir. Zira as takımın yorgun olması veya as takımdaki sakatlık riski yüksek oyuncuların bulunması sezonun ilerleyen dönemlerinde size olumsuz yansıyacaktır.

5
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.