Football Manager Tarihinin En İyi Taktikleri

Football Manager Tarihinin En İyi Taktikleri

Football Manager 2019 ve 2020 dahil olmak üzere tüm serilerde kullanabileceğiniz tarihinin en iyi taktikleri fm hayranlarına özel olarak bir araya getirdik.

Football Manager oynuyorsanız sizi çok iyi dizilmiş bir kadronun kurtarmaya yetmeyeceğini biliyorsunuz demektir. FM 19 ve 20 oyuncularının kazanmak için hep yeni taktikler denediğini biliyoruz. Bizde sizler için en iyilerini bir araya getirdik.

Futbol yalnızca bizim ülkemizde değil çoğu ülkede milyonlarca insanın merkezinde olan bir spor. Bu oyunu gerçekte oynamadan oynarmış gibi hissettirecek ve üzerine planlar yapmamızı sağlayacak bir güç varsa o da Football Manager oyununda saklı. Bir takım yönetmek maçları izlerken veya eleştirirken çok kolay geliyordu, fakat bu oyunu oynayama başlayınca işlerin hiç de göründüğü gibi kolay olmadığını görüyoruz.

Eğer gerçekten futbol oyunları seven bir insansanız bu oyunu oynamaya başladığınız zaman hastalığa yakalandınız demektir. Hastalık diyorum çünkü bağımlı ediyor kendisine. Kazanmak ve en iyi olabilmek için bizi istemsizce hırslandırıyor, bunun içinde önceliğimiz her zaman taktikler denemek, daha farklı taktikler denemek, en iyi taktikleri denemek gibi sürekli güncelliğini koruyan bir olaya sokuyor.

FM 19 oyuncularının yaptığı hatalı taktikleri anlatarak başlayalım. Yeni bir taktik denediniz ve bir iki maçta başarısız olduğunuz için hemen değiştirmeye karar verdiniz. Unutmayın bu oyun çok ama çok detaylı tasarlandı. Sürekli olarak taktik değiştirmek takımınızda bulunan futbolcuların beynini yoracak ve yeni taktikleriniz’de başarılı olamayacaklar. Bırakın futbolcularınız yeni taktiğe alışsınlar, baktınız hala kötü o zaman değiştirebilirsiniz.

Bir diğer hataya geçtiğimizde ise bu sefer FM 20 oyuncularının sıklıkla yaptığı hatalı taktikler öne çıkıyor. Bunların arasında en büyüğü çoğu oyuncunun bir ikinci planı yok. Her maçta aynı taktiği kullanmak rakiplerin size karşı olan savunmalarını daha da kuvvetlendiriyor ve bir süre sonra sizi başarısızlığa sürüklüyor. Bir kaç tane en iyi taktik bu dediğiniz düzene sahip olmanız lazım. Rakip takımlara göre bu taktikleri değiştirerek daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Football Manager En İyi Taktikleri dediğimiz zaman kimse 4-3-3 veya 4-4-2 dememizi beklemiyordunuz umarım.

Fotball Manager En İyi Taktikleri

Fotball Manager En İyi Taktikleri
Fotball Manager En İyi Taktikleri

Football Manager oyununda herkes kazanmak istiyor fakat öncelikle bilmeniz gereken bir detay var. En iyi taktik hiç bir zaman en iyi taktik diye bir şey olmadığını kabul ederek başlar.

Gerçek futbol’da devrim niteliğinde sayılan bazı taktik isimlerini sizlere aşağıda liste halinde vereceğim. Sonrasında ise Folball Manager 19 için özel olarak düzenlenmiş bazı taktikleri indirme linkleri ile sizlere sunacağız.

Her zaman sizin için en iyi olacak taktiği bulabilmek için denemeler yapın işinize yarayan taktiği bulduğunuz zaman onunla yetinmeyin ve yeni denediğiniz taktik başarısız olursa pes etmeyin. Taktikleri uyguladıktan sonra bir süre takımın buna adapte olabilmesi için beklemeniz gerekiyor.

  • Sahte 9 Taktiği
  • Catenaccio Taktiği
  • Total Futbol Taktiği
  • Tiki-Taka Taktiği
  • Pres Taktiği

Football Manager oyununda bizleri oyuna bu kadar bağlayan şeyinde aslında en iyi taktikler diye bir şeyin olmadığı gerçeği. Eğer böyle bir şey varsa oyunda bir açık var demektir ve tüm rekabet hırsıyla aldığımız zevk sonlanmış olur.

FM 19 Gol Makinesi Taktiği

FM 17 ve 18’de oyuncuların en fazla tercih ettiği taktiğin 2019 versiyonuna uyarlanmış halidir.

FM 19 Tam Saldırı 4-2-3-1 Taktiği

Football Manager 2019 Tarihinin en saldırgan taktikleri arasında yer alıyor kendileri.

FM 20 Beta Taktiği

Bu Taktik Football manager 2020 tarihinde en iyilerden bir tanesine aday gösterildi.

23
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.