Fortnite Giriş Hatası (Servers Status)

Fortnite Giriş Hatası (Servers Status)

Fortnite Giriş Hatası (Servers Status) alan oyunculara neden böyle bir hata ile karşılaştıklarını ve Fortnite Server Status anlamını açıklayacağız. Oyuna giriş yaparken veya oyun içerisinde yaşadığınız her soruna ve hataya çözüm bulabileceğiniz geniş bir konu hazırlıyoruz.

Eğer aldığınız hatanın çözümünü burada bulamadıysanız yorum olarak bize bildirin.

 • Oyun başlatılamadı EasyAntiCheat hatası : Hatanın çözümü çok basit – C:\Program Files (x86)\EasyAntiCheat buraya girip EasyAntiCheat_Setup çalıştırıp sol alttan kaldıra tıklayıp tekrardan kur derseniz sorun düzelir.
 • Opengl32.dll Hatası : Bu hata ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınıza yeni format attın ya da herhangi bir yüklediğiniz program .dl dosyalarını karıştırmıştır çözümü şu şekilde : Windows başlat’a gelip CMD yazın ve CMD’yi yönetici olarak çalıştırın.Ardından açılan kısma sfc /scannow yazın ve bilgisayarınızın taranmasını bekleyin bu işlem tamamlandıktan sonra arama kısmına tekrardan Güncelleme yazıyoruz ve güncellemeleri denetliyoruz.Güncellemeler denetlendikten sonra gerekli güncellemeleri atıyor ve bilgisayarınızı yeniden başlatıyorsunuz ve ardından sorun çözülmüş oluyor.
 • VPN ya da hile kullanımı hatası : Eğer 7 günü aşkın bir süredir, “IP,VPN,Machine or Cheating” (IP,VPN,Makina ya da hile) mesajı alıyorsanız,büyük ihtimalle oyunu oynadığınız cihazın (makinanın) kendisi yasaklanmıştır.

Hile kullanan oyuncuların Fortnite’a geri dönmelerini engellemek için, daha önce yasaklanan hesaplarla ilişkili makinalarda oyun oynayan hesapları da yasaklıyoruz.

Bunun anlamı; Fortnite da hile yapan bir kişi ile makinanızı paylaşıyorsanız, kendi hesabınızla da bu makinada oyun oynamanız mümkün olmayacaktır.Yine de Epic Hesabınızı kullanarak, farklı bir makinede oyun oynayabilirsiniz.(düzenlendi)

Fortnite Server Statüs Nedir?

Fortnite Server Statüs yani Sunucu Durumu anlamına gelmektedir.

 • BattlEye Generic Error : Bu hatanın sebebi BattlEye dosyalarının güncellenmemesi sonucundan oluşur.Çözümü şu şekilde. Oyunu yüklediğiniz disk üzerinden devam edin : oyunun yüklü olduğu yerden devam edin Program files / epic games / fortnite / fortnite game / binaries / win64 / battleye – BattlEye klasörünün içerisindeki tüm dosyaları silin ve tekrar oyuna giriş yapın.
 • Fortnite Yükleme başarısız disk yetersiz : Bu hatanın sebebi harddiskiniz de yetersiz alan olmasından kaynaklanıyor.Farklı bir harddisk’e ya da mevcut harddiskiniz de yer açın ve tekrar yüklemeye çalışın.
 • Fortnite giriş başarısız : Hatanın çözümü şu şekilde CMD yi yönetici olarak çalıştırıp ipconfig /flushdns ve netsh winsock reset yazdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın sorun düzelicektir.
 • Görüntü ayarını arttırınca pinginin çıkması sorununun çözümü
 • Windows + X’e basarak Aygıt Yöneticisine gidin.
 • Adaptörünüze sağ tıklayın. Menüden Özellikleri seçin.
 • Yukarıdaki sekmelerden Güç yönetimine gelin.
 • “Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın.” kısmındaki onay kutusunu kaldırın.
 • Oyuna girerken “EC-BI-CA” diye bir hata alırsanız tüm vpn programlarını ve vpn uzantılarını kaldırın
 • Oyun ekranının küçük açılma sıkıntısı : C:\Users”kullanıcı adınız”\AppData\Local\FortniteGame\Saved\Config\WindowsClient

yolunu izleyerek ”GameUserSettings” dosyasını not defteri ile açıp. Aşağıda bulunan satırların değerlerini size uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

ResolutionSizeX=1920
ResolutionSizeY=1080
LastUserConfirmedResolutionSizeX=1920
LastUserConfirmedResolutionSizeY=1080
DesiredScreenWidth=1920
DesiredScreenHeight=1080(düzenlendi)

Fortnite Giriş Hataları ve Servers Statüs Adlı yazımızı beğendinizmi?

10
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. ömer faruk dedi ki:

  servers satatus hatası alıyorum oynaya basıyorum ve diyoki başarısız